Pentaxim vakcina - besplatna za svu decu!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Pentaxim vakcina - besplatna za svu decu!

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2015-01-19 00:52



Gost

#2

2015-01-19 01:07

Mi smo kupili vec tri Pentaxim vakcine, ali sam jako besna zbog odluke da oni koji su vec primili bar jednu vakcinu nemaju pravo da ostatak vakcina dobiju besplatno! Gde je tu mozak??? Znaci oni koji su jednom platili 3400 vakcinu , nemaju pravo da drugi i treci put prime besplatno, u suprotnom sve 3 vakcine drugi dobijaju u DZ dzabe... Ko normalan moze da donesu ovu odluku???
I sada se roditelji nalaze u situaciji da dolaze na 2. ili 3. vakcinaciju, ne mogu da nadju u prodaji vakcine- nestasica, a u DZ imaju besplatne ali ne za njihovo dete, jer je za Boga vec jednu kupio????!!!!! Ovo je proverena informacija iz DZ, i to je STRASNO, igrate se sa decom, o cemu vise da pricamo, SRAM VAS BILO!!! Ja sam uzasno besna, a tek bih bila da nemam vakcinu i da ne mogu da je nadjem!
Druga stvar, nama 10000,00din nije velika suma novca, izdvojis za takve stvari, ali mnogim roditeljima u ovoj zemlji je to pola plate!!!! I znaci im da li ce ostatak platiti ili dobiti besplatno!

Gost

#3

2015-03-06 21:01

Daj svoj potpis!!!

Gost

#4 Re:

2015-03-06 21:19

#2: -  

 "Blago" farmakoindustriji sa ovakvim vapajem majki za vakcinisanje svog djeteta,i "blago" medijima  i politici zemlje koja podrzava istu tu industriju(Citaj farmako mafiju) Zali Boze ogranicene i povodljive ljude. Zao mi je samo onih samosvjesnih majki koje znaju sta znaci vakcinacija a koje moraju da pristanu na nju jer je takav zakon.Nisi vakcinisan-ne mozes u skolu! Boze opameti nas.

Anica

#5 Re: Re:

2015-03-06 22:00

#4: - Re:  

 Nadam se da vi znate sta znaci vakcinacija i da svesno necete ugroziti kako svoju tako i tudju decu.Ako zelite potpisite,ako ne nemojte propagirati neku totalno debilnu filosofiju.Hvala.


Gost

#6

2015-03-06 22:06

Drago mi je sto neko pokusava da se izbori sa ovim problemom, i jako bih volela da uspemo da resimo isti.

Gost

#7

2015-03-07 07:13

Moje dete je zapocelo vakcinaciju sa Pentaximom,i to po savetu pedijatra...Ostala nam je samo sos jedno vakcinisanje.Sada ne moze da se kupi nigde.Nemam nameru da mesam vakcine,jer nam je i pedijatar rekao da ako pocnemo pentaximom da moramo nastaviti sa istom....Kako mogu da objave da je sada ok zavrsiti sa onom iz doma zdravlja?????Truju nam nam decu svesno...Sramota....

Gost

#8

2015-03-07 11:41

Hvala za peticiju!

Gost

#9 Re:

2015-03-07 18:19

#7: -  

 Pa naravno da vam truju djecu ali sa vakcinama.Pitajte svog pedijatra da li ce da vam potpise da je odgovoran za nezeljene posledice vakcine i pitajte ga da li vakcinise svoju djecu? 

 


Gost

#10 Re: Re: Re:

2015-03-07 18:26

#5: Anica - Re: Re:  

 Znam sta je vakcinacija za razliku od ostatka ljudi koji vakcinisu djecu.Bas zato sto znam i pisem to sto pisem.Svaka majka bi trebalo prvo da procita sta su vakcine i sta su te odredjenje bolesti i da li su uopste toliko opasne. Naravno svi vjeruju ljekarima koji nece nikad stati iza pacijenta posle davanja te iste vakcine i koji imaju naravno profit od vakcina. Postoji dosta ljekara koji znaju sve ali ne mogu da kazu na glas,svi znamo i zbog cega. U ostalim zemljama situacija je mnogo drugacija,i da li se upitate zasto u tim istim zemljama vakcina nije obavezna? Naravno da se ne pitate.Vecini ljudi mozak sluzi da popuni prazninu u lobanji,jer poznato je kod naseg naroda i da se promaje boje,od nje se umire. Tako nam je kako jeste,bas zbog toga sto smo povodljiv narod,i uradicemo sve sto nam se kaze. Pa izvolite,trujte djecu od dva mjeseca sa npr.zivom koja se nalazi u svakoj vakcini...ostale supstance necu ni da pominjem jer ih ne bi razumjeli.


Gost

#11

2015-03-08 07:19

Molim objavite ubuduce ceo tekst peticije da znamo sta tacno potpisujemo. Moze i link ka dokumentu pa neka cita samo onaj ko zeli da vidi detaljno. Pozdravljam inicijativu.

Gost

#12 Re: Re:

2015-03-08 07:21

#4: - Re:  

 izvinite, ovo je peticija za besplatan Pentaxim, ne za zagovaranje protiv vakcinacije. Na pogresnom ste mestu. Ajde sad idite tamo gde te vase reci pale. Srecno sa nevakcinisanim detetom. 

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2015-03-08 12:28



Gost

#14 Re: Re: Re:

2015-03-08 14:40

#12: - Re: Re:  

 Srecno sa vakcinisanim djetetom! Ljep pozdrav. Dr.Markov


Gost

#15 Re: Re: Re:

2015-03-08 14:51

#12: - Re: Re:  

 Izmedju ostalog moja djeca imaju 14 i 12 godina,i nisu primili nijednu vakcinu. Ziva su i zdrava,nista osim smrcanja i ponekad blagi kasalj,nisu imali. Ja posto sam starija generacija djece koja su primala vakcinu,sam primila sve vakcine do svoje 18 godine. Primila sam i kao beba vakcinu protiv rubeolle koju sam dobila odmah posle toga. Kada sam za posao trebala da izvadim nalaze da se ustanovi da li sam imuna na odredjene zarazne bolesti,pokazalo se da sam negativna na istu tu rubeollu. Onaj ko je upucen u iste bolesti,zna da posle prelezane zarazne bolesti treba da postoji dozivotni imunitet. Pitate li se kako ga ja nemam? Vakcine ne rjesavaju apsolutno nista.  Za one samosvjesne majke jedan link vam saljem  http://www.prirodnamedicina.org/knjige/zdravo_dete.pdf 

Ostajte u zdravlju. Dr. Markov


Gost

#16

2015-03-09 11:56

Ovo je katastrofa. Mi smo kupili sve tri doze za sada i nije mi zao jer nije bilo nikakvih reakcija. Ali treba nam jos jedna za godinu dana i naravno izgleda da je moramo kupiti. Ono sto vredja moju inteligenciju i mene kao coveka jeste takav vid diskriminacije. Ako zaista ne vazi za decu rodjenu PRE 15.11. dodje mi da se zapitam sta sam ja u ovoj drzavi. Jedinka koja sluzi za placanje poreza i obaveza i da budem zahvalan sto mi je omoguceno da placam. Da mi bude CAST. Ja cu nastaviti da placam i da se borim za svoju porodicu ali me ne zanimaju njihove lizalice za decu tipa Beograd na vodi, zelezara, evrposka unija i td. Necu da ukazem postovanje ovoj vlasti tako sto cu izaci na glasanje, jer mene kao gradjanina ove zemlje niko ne postuje, a nisam jedini siguran sam. Na salterima nikada se ne dobijamo prave informacije, licno sam platio za promenu prebivalista sve takse kao za ponovno vadjenje licne karte i vadio izvod iz maticne knjige i potvrdu o drzavljanstvu, a nije trebalo jer sam imao vazecu licnu kartu.  I niko ne snosi odgovornost. Jednostavno to je normalno. U drzavnu kasu je otislo a sta si ti dobio za to nije vazno. Jer sta si ti? I ko si ti? Sitan i mali i ne vazan. Placam zdravstveno osiguranje i 3 meseca nisam imao knjizicu jer niko nije znao ko je nadlezan kad se premestis iz jednog grada u drugi. I kada pitas na salteru za br na koji mozes da ulozis zalbu ili postavis pitanje dobijem odgovor citiram " nisam ti ja informacije gospodine okreni 988". Meni ne treba milostinja niti necije sazaljenje vec postovanje. Od kad je sveta i veka porezi se palcaju i ja to postujem, ali postujte i mene kao gradjanina! Ne mojte me sutati sa saltera na salter, ne mojte vredjati moju inteligenciju. Moja ideja je da se svi ne zadovoljni i diskriminisani lepo izjasnimo kao Romi ili Muslimani i da se lepo zalimo da je sve na verskoj i nacionalnoj osnovi jer drugog resenja nema. Ne vredjam ni Rome ni Muslimane zato i zelim da se njima pridruzim. Pametni ljudi sve sto treba se izdejstvuje za njih. Mozda ovo nece imati nekog efekta na promenu bilo cega ali bar mi je malo lakse. Nekada sam se ponosio sto sam Srbin i bilo mi puno srce dok sam svako jutro pozdravljao zastavu uz himnu, ali vise nema tog osecaja. Nema napretka ovoj zemlji dok ne pocne da postuje svoje gradjane a ne samo odredjene grupacije. Ako imas zdravo drustvo, nije bito da li je neko prosjak, ne moras da mu das nista ali ga ne moj poniziti jer je dovoljno ponizen. SMISAO MOJIH RECI JE MOLBA NE VREDJAJTE I NE PONIZAVAJTE NAS JER SMO PONIZENI I SVUVISE I NE DIRAJTE U NASU DECU JER SU SVA DECA ISTA  RODJENA I PRE I POSLE 15.11. KO JE KUPIO KUPIO A SLEDECE NEKA MU SLEDUJE KAO I SVIMA. AKO NIJE TAKO ONDA SU DECA RODJENA PRE 15.11. NE VAZNA ZA OVU ZEMLJU. I KAKO RODITELJ DA SE OSECA KADA MU DETE KOJE TEK IMA SEST MESECI NOSI ZIG NIZE RASE. NEKA VAM SLUZI NA CAST I POSTENJE U KOJE SE KUNETE.

 


Gost

#17 Re:

2015-03-13 10:22

#2: -  

 Molim vas ako mozete da nam kazete gde ste nabavili pentaksim vakcinu,posto je mi nigde ne mozemo naci. Hvala.


Gost

#18

2015-03-15 07:15

Poruka ove peticije je da bude besplatnih vakcina za svu decu. Moja porodica i ja čak ne tražimo ni to, već samo mogućnost da kupimo vakcinu bilo gde i da naša deca imaju mogućnost da uopšte prime istu. Ovde nisu u pitanju novci već sama mogućnost i privilegija da deca dobiju ono što je valjda normalno svugde u svetu ali ne i u Srbiji.

Gost

#19

2015-03-24 17:22

Nemam komentara...ovoj drzavi ni deca, sveta nisu...lep primer ne brige....

Gost

#20

2015-03-25 08:21

Da li ima nešto normalnije od potpisivanja ove peticije ?
Zar je moguće praviti razliku?
Pored svega vakcine NEMA u apotekama u prodaji , pa šta ćemo sada?
Možda Ministar zna ili neki njegov šef , pa neka nas upute na rešenje!

Gost

#21

2015-03-25 11:56

Pitanje je glupo , ali to je jedini način da se animira veći broj razumnih ,nadam se da ih još u ovoj zemlji ima !?

Ovo je odgovor zbog čega sam potpisao peticiju .


Gost

#22

2015-03-25 12:39

Da li kao roditelji treba nesto da preduzmemo. Ima nas dovoljno da blokiramo neku raskrsnicu sa sve bebama u rukama. Pa se mozda neko smiluje da nam da vakcine.