Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima

Darko

/ #1909 Darko

2015-08-11 21:16

Pošteno govoreći jedini razlog zbog kojeg sam se radovao prilikom raspada naše zajedničke države je taj što sam mislio da će time prestati uvoz kadrova iz Crne gore.Zajahali su brate za ovih 50 godina gde god su stigli.Filmovi i serije su tu temu obradili.U redu, bilo je vreme zajedničke države,svi vučemo korene iz tih krajeva, ali napokon je dosta.Želiš državu, imaš je.Sa njima nismo ratovali i ne treba, praktično smo isti narod,bratski.Nismo ni imali zbog čega.Braća jesmo, ali nam kese nisu zajedničke.Školstvo kod nas nije besplatno kako to misle oni kad dođu u Srbiju već ga mi plaćamo kroz porez.Crnogorci porez plaćaju Crnoj gori!!!!!Ako žele besplatno školovanje može, ali će te profesore morati neko da plati.Crna gora može za njih da plati jer ona od njih i ubira porez.Ako neće njihova država onda to mogu oni da učine i to na dva načina.Prvi je da svoje školovanje plate sopstvenim sredstvima (za one koji žele da zadrže crnogorsko državljanstvo)a drugi je da uzmu državljanstvo Srbije odreknu se crnogorskog(time iskažu svoju želju da žele da žive i rade u Srbiji) i onda kao i svi građani Srbije svoje školovanje plate kroz porez.Trećeg načina nema, barem korektnog i poštenog prema poreskim obveznicima u Srbiji koji finansiraju školstvo u Srbiji.