Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima

CRNOGORAC, Šumadinac, Vojvodjanin.. Srbin!

/ #2539 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-08-15 07:45

#2487: Prosvetar - Re: Re: Re: Re:  

 " nacionalnost Srbin, drzavljanstvo Crnogorsko, vera pravoslavna i pripadnik srpske pravoslavne crkve, zavicaj ili region, grad ili selo Mojkovac recimo, maticno pleme Vasojevici recimo, rasne odrednice pripadam Slovenima i moj jezik je srpski koji ima staroslovensko poreklo. Kada te pitaju sta je Srbija onda iz tvoje pozicije treba da kazes da je to drzava srpskog naroda i tvoja matica. Kada te pitaju sta su tebi srbi iz Srbije i Republike Srpske, valjda kao iz topa treba da odgovoris BRACA!"

- Srbine, brate, sve stoji. I tako to pise u mojim dokumentima. Ne u mojim no i u dokumentima mojih pradjedova (onim koja su sacuvana). Nista ti meni nisi otkrio u svom obracanju. Sve sam to odlicno znao i bez tebe, BRATE, Srbine. Sto se tice znamenitih Crnogoraca (kada kazem Crnogorac mislim Srbin, jer pored izmisljenje crnogorske nacije, postoji samo jos austrijska, bošnjačka i makedonska nac. u Evropi. Dakle Crnogorac je isto sto i Sumadinac), rodonacnelnik Nemanjica je rodjen u Ribnici (danasnja Podgorica), Karađordje je Vasojevic, sto dalje implicira da su Karadjordjevici porijeklom Srbi iz Crne Gore, Obrenovići vuku korijene iz CG, Radovan Karadžić je Srbin iz Crne Gore BRATE iz R. Srpske. Kad smo već kod novije istorije.. Milošević, Koštunica, tadić.. Vojislav Šešelj reče jednom da je on iz plemena Drobnjaci porijeklom.. 
Istina je da su Crnogorci u krizi identiteta. Spominješ popise neke, 1% Srba itd.. smiješno koliko si površan. CG nacija je nastala 1945. godine, a napravila ju je KPJ i Djilas. Sve aminovao Tito. Bila je zamisao da svaka država u sastavu SFRJ dobije svoju sopstvenu naciju, nazvanu je po imenu federativne republike, pozadina svega toga je dobro poznata... Kada pogledaš popise prije '45. vidjeces drugačiju demografiju. 

Sve je odje jasno. Apsolutno. Kažu u CG neki: Mi hoćemo nezavisnost, jer je CG vazda bila nezavisna. A stručnjaci nisu upućeni u to da su nam pradjedovi sanjali dan ujedinjenja sa ostalim Srbima i stvarno htjeli nezavisnost, ali ne od Srba, vec od Turaka! I tu čuči problem. Problem krize identiteta. A lakše bi im bilo da pročitaju Ogledalo srpsko ili Gorski Vijenac.. Ili malo razmisle. Meni je loza stara 500 godina. Da li je moguće da su ti ljudi (nacionalni Crnogorci) tikve bez korijena ?! ili im je dupe važnije od obraza..

 

Molim sve Srbe dje god bili da shvate o čemu se u CG radi.