Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima


Gost

/ #2797

2015-08-21 11:27

Prva stvar koju je tadasnji ministar prosvete izjavio kada je Crna Gora resila da raspise referendum bila je to da ce se studenti iz Crne Gore tretirati kao strani studenti i uzasno sam se razocarao u celu nasu drzavu, rukovodstvo i sve sto postoji ovde sto se od ovakve odluke odustalo (na stranu to sto je opet Srbija morala da ceka da neko resi da se otcepi. Mogli su i kod nas da raspisu referendum). Hteli su svoju drzavu i sve svoje, ne vidim zasto bi se studentima pravio ustupak. Ionako je javna tajna koliko su samo studentski domovi puni sumnjivih crnogrskih studenata koji em zauzimaju nekom drugom, domacem studentu iz unutrasnjosti mesto da tu bude i boravi, em iste te sobe i prava na koriscenje prodaju, preprodaju i zive tu po deset i vise godina smucajuci se po Beogradu i vecim gradovima Srbije . Smatram da je krajnje vreme da se to iscisti i protera prvo iz doma a onda i iz drzave. Bilo ko, ko pozeli da studira u Svajcarskim skolama, a nema papire evropske unije, ima mogucnost boravka u drzavi dok je na studiranju, ali to mu ne znaci automatski da ce imati vizu ili bilo sta drugo posle zavrsetka skole.
Pogotovo sam razocaran cinjenicom da se studenti iz Srbije tretiraju kao strani drzavljani na fakultetima Crne Gore.
Iskreno ne mrzim nikog, ali mi je muka od tih bratskih odnosa koje samo mi nesto kao nazovi negujemo.