SRBIJA PROTIV RIJALITI PROGRAMA (re-aktivirana peticija)


Gost

/ #10055

2015-09-03 20:30

Zelim da se promeni odnos prema kulturi i da se narod ne tretira kao stoka. U ovim kriznim vremenima, u siromastvu, narod ne obraca paznju na kulturu, na sport, Deca se ne vaspitavaju na pravi nacin. Roditelji nemaju vremena, nemaju para, nemaju interesovanja, skola nema interesa da se vise posveti deci. U skolama ne postoje sekcije kao sto su postojale pre 20, 30, 40, 50 godina.Ne postoje sportska takmicenja u skolama, izmedju skolla, na lokalnom nivou i na drzavnom, Treniraju samo deca ciji roditelji mogu da odvoje vreme da ih voze i naravno placaju treninge. Klubovi sve naplacuju. Nastavnici muzike vise ne vode horove, ne vode decu u pozoriste,na operu, na koncete ozbiljne muzike, a ne tako davno nastavnici muzike i likovne kulture kao i doktori koji su predavali zdravstveno vaspitanje u srednjim skolama a u osnovnim domacinstvo, bili su autoriteti i podrska deci. Na primer, na rec profesora Milete Sajica iz Zemunske gimnazije, deca su ulazu u sva pozorista ili na Kolarca, Kazete da vas je on uputio i ulazite besplatno, ako nema mesta vi stojite i posle morate o tome nesto da napisete. Profesori likovne kulture su takodje bili autoriteti. Meni je fiskulturu predavao Djordje Elezovic u to vreme prvak Srbije u gomnastici i naravno skola je imala mnogo medalja ne samo iz gimnastike.
Nema vise posvecenosti radu ni kod profesora ni kod doktora. Znamo da su male plate, ali profesorima je vazniji strajk a sto su mnoge generacije imale casove od 30 i mnogo manje minuta to nikoga ne interesuje. Deca su prepustena rijalitima i splavovima Ili su pametnjakovici koji grizu nebi li imali sto bolji uspeh i otisli iz zemlje, a takve nazivaju streberima i ismevaju.
Skola treba da animira decu, TV treba da edukucje ne samo decu vec i nas starije koji smo dok nije bilo interneta ucili mnoge stvari, narocito istoriju totalno pogresno a da toga nismo bili svesni.A vecina je i dalje ostala u mraku.
Danas sam u samoposluzi srela zenu koja fizicki jako podseca na profesorku Smilju Avramov i rekla sam joj to, a ona je pitala ko je to. Ni jedna prodavacica ni musterija nije znala o kome pricam, a da sam kojim slucajem znala imena tih nikogovica iz rijalitija sigurno bi znali ko su oni.
Neka nam je srecna peticija, ali mi treba zakon da promenimo i da nateramo drzavu da vise brine o svojim gradjanima a ne da postanemo kao Amerika, koja nije drzava organizovana za dobrobit svojih gradjanavec vladavina korporacija i profita koji eksploatisu te gradjanje koji za njih glasaju.