SRBIJA PROTIV RIJALITI PROGRAMA (re-aktivirana peticija)


Gost

#10051 HM

2015-09-03 20:26

DAL´ JE MOGUCE DA SAMO 100 000 LJUDI ZELI DA POTPISE PETICIUJU?STVARNO SMO ONDA MALA MANJINA SPRAM ONIH KOJI GLEDAJU TE GFLUPOSTI.


Gost

#10052

2015-09-03 20:26

Potpisala sam ovu peticiju zato sto smatram da sve rialiti emisije treba da se ukinu zbog vulgarnog sadrzaja. One su cisto gubljenje vremena i apsolutno nekvalitetne i degutantne za gledanje. Salju lose poruke mladjoj i starijoj publici i odmah ih treba ukinti.

Gost

#10053

2015-09-03 20:28

Dosta je!!!!

Gost

#10054

2015-09-03 20:29

Sramota, blud, kriminal, neznanje, nekultura, jad, beda, sve isti ljudi, besposličari, šljam......

Gost

#10055

2015-09-03 20:30

Zelim da se promeni odnos prema kulturi i da se narod ne tretira kao stoka. U ovim kriznim vremenima, u siromastvu, narod ne obraca paznju na kulturu, na sport, Deca se ne vaspitavaju na pravi nacin. Roditelji nemaju vremena, nemaju para, nemaju interesovanja, skola nema interesa da se vise posveti deci. U skolama ne postoje sekcije kao sto su postojale pre 20, 30, 40, 50 godina.Ne postoje sportska takmicenja u skolama, izmedju skolla, na lokalnom nivou i na drzavnom, Treniraju samo deca ciji roditelji mogu da odvoje vreme da ih voze i naravno placaju treninge. Klubovi sve naplacuju. Nastavnici muzike vise ne vode horove, ne vode decu u pozoriste,na operu, na koncete ozbiljne muzike, a ne tako davno nastavnici muzike i likovne kulture kao i doktori koji su predavali zdravstveno vaspitanje u srednjim skolama a u osnovnim domacinstvo, bili su autoriteti i podrska deci. Na primer, na rec profesora Milete Sajica iz Zemunske gimnazije, deca su ulazu u sva pozorista ili na Kolarca, Kazete da vas je on uputio i ulazite besplatno, ako nema mesta vi stojite i posle morate o tome nesto da napisete. Profesori likovne kulture su takodje bili autoriteti. Meni je fiskulturu predavao Djordje Elezovic u to vreme prvak Srbije u gomnastici i naravno skola je imala mnogo medalja ne samo iz gimnastike.
Nema vise posvecenosti radu ni kod profesora ni kod doktora. Znamo da su male plate, ali profesorima je vazniji strajk a sto su mnoge generacije imale casove od 30 i mnogo manje minuta to nikoga ne interesuje. Deca su prepustena rijalitima i splavovima Ili su pametnjakovici koji grizu nebi li imali sto bolji uspeh i otisli iz zemlje, a takve nazivaju streberima i ismevaju.
Skola treba da animira decu, TV treba da edukucje ne samo decu vec i nas starije koji smo dok nije bilo interneta ucili mnoge stvari, narocito istoriju totalno pogresno a da toga nismo bili svesni.A vecina je i dalje ostala u mraku.
Danas sam u samoposluzi srela zenu koja fizicki jako podseca na profesorku Smilju Avramov i rekla sam joj to, a ona je pitala ko je to. Ni jedna prodavacica ni musterija nije znala o kome pricam, a da sam kojim slucajem znala imena tih nikogovica iz rijalitija sigurno bi znali ko su oni.
Neka nam je srecna peticija, ali mi treba zakon da promenimo i da nateramo drzavu da vise brine o svojim gradjanima a ne da postanemo kao Amerika, koja nije drzava organizovana za dobrobit svojih gradjanavec vladavina korporacija i profita koji eksploatisu te gradjanje koji za njih glasaju.

Gost

#10056

2015-09-03 20:30

TV Pink, leglo razvrata. Bojkotujmo sve firme koje se tu reklamiraju. A ne da zaradjuju na teroru pristojnih i kulturnih ljudi.


Gost

#10057

2015-09-03 20:30

Dosta je demokratije...

Gost

#10058

2015-09-03 20:30

Миcлим дa je kрajњe вpeмe дa нeшto прeдузмeмo! Hишta сe сaмo нeћe peшиtи, дok нe узмeмo мotиke и kрaмпoвe у руke нe мoжeмo исtрeбиtи koрoв! Извиниte збog слoвa "t" и "k", aли мoj teлeфoн нe нуди oнo шto ми tрeбa, нaжaлoсt! Сaмo нaпpeд и срeћнo!
МилорадМ

#10059

2015-09-03 20:30

Једини спас народа нашег (и не само нашег) лежи у очувању морала који је у суштински Хришћански морал. Све што води ка робовању страстима треба да буде далеко од јавног приказивања. Друштво би на медијима требало да делује управо супротно - да негује чиста, Богом-дана правила живота и односа међу људима, и да проказује грешне навике.


Gost

#10060

2015-09-03 20:32

da se na tv više obrati pažnja na prave vrednsti uspešne mlade ljude

Gost

#10061

2015-09-03 20:34

zato sto ne mislim nista lepo o tim emisijama,
ja ih inace ne gledam a ne zelim ni moji ukucani.

Gost

#10062

2015-09-03 20:35

Zbog onog najgoreg sto nam ovakvi,kakvi su,rijaliti sou programi donose,nekulturu,nepismenost,neobrazovanost,prostakluk,od ljudi koji su do ulaska u rijaliti,imali kakav.takav personalni kredibilitet.ali su im u rijalitiju,maske definitivno spale.
Ivan

#10063

2015-09-03 20:37

Član 19. Zakona o radiodifuziji

Zaštita maloletnika

Član 19

Agencija se stara o zaštiti maloletnika i poštovanju dostojanstva ličnosti u programima koji se prikazuju posredstvom radija i televizije, o čemu donosi opšte obavezujuće uputstvo.

Agencija se naročito stara da programi koji mogu da naškode fizičkom, mentalnom ili moralnom razvoju maloletnika ne budu dostupni putem radija ili televizije, izuzev kada je vremenom emitovanja ili tehničkim postupkom obezbeđeno da maloletnici, po pravilu, nisu u prilici da ih vide ili slušaju.

Prikazivanje programa koji teško ugrožavaju fizički, mentalni ili moralni razvoj maloletnika, zabranjeno je.


Gost

#10064

2015-09-03 20:37

Rijaliti-programi sluze za kretenizaciju nacije i ne postoji ni jedan valjani razlog protiv ukidanja.

Gost

#10065

2015-09-03 20:37

Nedopustivo ponasanje muskaraca prema zenama
bez obzira ko su i sta su..Gastos..uzas nad uzasom..

Gost

#10066

2015-09-03 20:38

TERMIN LICNOST лат. persona - маска глумца у античкој драми = карактер, улога, лик у позоришном комаду (добар, рђав, превртљив, лукав, тужан, лакомислен). “Личност” од “личина”, “образина”, “кринка” DEFINICIJA ZDRAVE LICNOSTI Јединственост (уобличена индивидуалност примарна и најважнија чињеница за психологију личности; нема две исте личности) Целовитост (интегрисаност - јединство и усклађеност психичких особина и процеса у целовит систем) Карактеристичан и доследан начин понашања и мишљења током дужег времена (континуитет и стабилност личности) Личност је “динамичка организација оних психофизичких система унутар индивидуе који одређују њено kарактеристично понашање и њен карактеристичан начин мишљења”. NASUPOT ZDRAVE LICNOSTI DEFINICIJA PSIHOPATIJE „Duboko usađeni znaci rđavo prilagođenog i poremećenog ponašanja, koji se u celosti prepoznaju u doba mladalaštva i ranije i koji se nastavljaju kroz veći deo odraslog doba, iako često postaju manje očigledni u srednjem i starijem dobu". (Definicija ukazuje na defekte u psihosocijalnom razvoju i sugeriše usporeni proces psihosocijalnog sazrijevanja). STA JOS TREBA NAPISATI???????


Gost

#10067

2015-09-03 20:39

Peticiju sam potpisao jer želim da i moja deca imaju normalnu decu!

Gost

#10068

2015-09-03 20:43

Cisto zagluplivanje ljudi

Gost

#10069

2015-09-03 20:44

Sve je to dno dna.
ајдамача

#10070

2015-09-03 20:44

Peticiju sam potpisao, jer želim da i moja deca imaju normalnu decu!


Gost

#10071

2015-09-03 20:46

Ne zelim da mi deca odrastaju gledaju "ovo"!

Gost

#10072

2015-09-03 20:46

Ako nesto placam,mora imati vrednost.Ukinuti nemoral(koji i ne gledam),a MORAM da ga placam.Gde to postoji???

Gost

#10073

2015-09-03 20:47

Ovo je propaganda nasilja i veoma loš model ponašanja za mlade ljude.Favorizovanje primitivizma a snage mišića i tetovaža,a omalovažavanje kulture i pameti.Pod hitno ukinuti sve kanale koji to emituju.

Gost

#10074

2015-09-03 20:49

Samo hvala za onog koje pokreno , dosta je zaglupljivanje naroda.

Gost

#10075

2015-09-03 20:50

zato što ne želim da mi deca gledaju takve vulgarnosti.