Peticija protiv smanjenja broja strucnih saradnika u skolama


Gost

/ #100

2015-09-12 14:25

Poštovane kolege, od kada sam završio fakultet apelujem na kolege da se krene u ozbiljnije akcije za poboljšanje statusa stručnih saradnika u školama,Na moju veliku žalost, naša pasivnost, zaslepljenost imaginarnim peticijama, lajkovanja besmislenih fejsbuk komentara, virtuelna okupljanja na društvenim mrežama, dovela su do očekivanog rezultata - čitaj izgubljenog rata. Šta ostaje...Ili na ulice ili da ćutimo i trpimo. Ja sam proglašen tehnološkim viškom posle šest godina provedenih u jednoj beogradskoj školi. U ovim okolnostima, rad u vaspitno obrazovnim institucijama - ne hvala, radije ću prodavati krompir na pijaci. Složićete se, zaradiću više od bednih 20 000 dinara. Realno, koliki broj škola u Srbiji ima 32 odeljenja pa da se nadam ogromnoj plati od 40 000 dinara. Na kraju, pitanje za sve nas. Zanima me na koji način ćemo motivisati svršene srednjoškolce da upisuju pedagogiju/psihologiju. Da se ne lažemo, ja pedagogiju obožavam ali od ljubavi prema nauci i od 20 000 dinara se ne živi. Gospodo draga, situacija je jasna, manimo se filozofiranja, vreme je za blokade, proteste, gradjansku neposlušnost, podnošenje tužbi za genocid nad omladinom pred našim i svetskim sudovima.