Pancevci i Pancevke, branimo kulturu !


Gost

/ #25

2015-12-07 02:22

Odrastala sam u Pancevu gde su mi roditelji radili u prosveti i kulturi.Vaspitana sam da je znanje imanje a da bez sirokih kulturnih vidika covek po sebi ostaje naprosto siromasan !
U Pancevu sam pohadjala Osnovnu skolu,baletsku i uporedo
zavrsila sest razreda Muzicke skole "Jovan Bandur".
Nas grad je tada imao vec mnogo poznatih stvaroca na polju kulture i umetnosti te mi se cinilo da se iz tog grada svuda moze otici u Svet.
Bila sam ponosna jer sam iz Panceva,mada rodjena u Beogradu.Verovala sam cvrsto u sve ono za sta se i moj otac,kao direktor Muzicke skole borio; za razvoj muzicke obrazovanosti grada Panceva kao i svih okolnih sela.
Takvi utisci iz detinjstva ostavljaju dubok pecat na dete koje se tek razvija i trazi svoje puteve.
Bez obzira sto sam jos kao veoma mlada devojcica otisla u Bec da studiram klavir,odlucila sam da se vratim da bih bas u Pancevu zavrsila i nasu Gimnaziju !
Ista mi je bila priznata u belom svetu,kako mi to kazemo.
Pancevo ne sme da izgubi svoje korene,ne sme da se iritira negativnim talasima u danasnjem dobu i svim propratnim nedacama koje bi da uguse kulturni razvoj i ugrozi time decu i mlade !
Branim kulturu grada koji mi je sve dao da bih u dalekom svetu bila i ostala covek sa idealima koji najvise ceni lepotu kulture i umetnosti.
PS Veoma je zalosno da u dvadeset i prvom veku moramo da se borimo za spas kulture u gradu koji je po njenom nivou nadaleko bio cuven i u davnim vremenima !
Ivana Pichlmayr-Milicevic