Kazniti odgovorne za mucko ubistvo psa petardom za docek 2016 god


Gost

/ #2283

2016-01-04 23:16

Peticiju sam potpisala iz revolta, gneva, besa i ostalih emocija koje se rečima ne daju iskazati, a ne zato sto će ova peticija zaista pomoći da se učionici kazne ili da se promeni svest ljudi, i onih koji sami sebe nazivaju ljudima u ovoj promašenoj zemlji i svetu, o životu i životinjama. Prema nacionalnom zakonodavstvu najstroža kazna zaprećena za ovaj nezamislivi zločin je godinu dana zatvora. Ali i ta kazna nikada neće biti izrečena, jer će sudija uvek naći čitavu listu tzv. olakšavajućih okolnosti. Eliminacija nam nažalost nije dozvoljena, a za prevenciju je potrebno mnogo, mnogo truda, rada, borbe i protesta, vrištati i proliti krv, baš kao ovo nesrećno drago božije stvorenje, koje je nadam se svom dušom i bićem otišlo na neko lepo, srećno mesto gde će biti voljeno, ali nikako nije dovoljno pokrenuti peticiju.
Mi nemamo zakone koji štite životinje na pravi način, a i ono malo odredbi koje imamo nemaju primenu u antropocentričnom društvu. Kako onda mislite kazniti?
Gandi je rekao: "O progresu nacije se može suditi po tome kako postupa prema životinjama". Progresu?
Naša deca odrastaju u ovom društvu. U tom istom društvu žive i roditelji, staraoci i vaspitači koji obrazuju tu decu. Kako je porodica jedan od ključnih faktora kriminaliteta, nažalost, neki od njih stvaraju čisto zlo. I zlo rađa zlo. Dakle, rukovodeći se time, i ja sam zla ako bih rekla da se nadam da će učinioce ovog neizrecivog zla i one koji su isto na bilo koji način omogućili zadesiti mnogo strašnija sudbina nego ovo nedužno stvorenje. I neka sam. Ali to nije ni pravda za ovo jadno biće niti solucija za prevenciju. Zbog toga se molim da će se društvo probuditi i osvestiti, ili da će neke sposobne, savesne i plemenite grupe pojedinaca svom svojom voljom delovati na narod i državu da to učine. Bol, šok, strahota i užas ovog čina zla uteruju mi pesimizam i strah u kosti, ali i motiv i nagon da se protiv istih borim. Molim vas, borite se sa mnom.