PROTIV UKIDANJA NACIONALNIH PRIZNANJA ZA DOPRINOS KULTURI

Minja

/ #90 Nacionalni doprinos kulturi i umetnicima

2016-02-08 14:09

Čitam mnoge komentare, ovde se ne ukida samo nacionalne penzije, već i Ustanovama titule da su od nacionalnog značaja i još što šta....Što se nacionalnih penzija tiče one iznose 50.000,00 dinara fiksno, umanjuju se za procente kao i ostalima. Taj iznos pravim umetnicima i zaista zasluženim je najmanje što se moglo dati, a svi dušebrižnici nemojte brinuti, nijedan pravi umetnik se u ovoj zemlji nije obogatio niti "snašao"...slažem se da treba pročistiti spisak, ali da se ukine i ovo malo što im se daje ili će im se davati je u najmanju ruku sramotno!!!!! Najbolje da ukinemo i umetnike jer im već godinama to radimo!!! Ne razumem kakvo je to prokletstvo u nama da samo gledamo kako ne daj bože da nešto se nekome da!!!! Zemlja nam je odavno bez kulture, i ovo malo ljudi što je ostalo je na prosjačkom štapu!!! toliko se para daje u nedogled i za svašta zar je ovo najveći izdatak za državu?????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!....Tužno je što uopšte moraju da se pišu peticije za ovako nešto!...Ili treba da nam ostanu uzori kao što su učesnici Farmi i kojekakvih sličnih emisija i koji na žalost i jesu postali uzori!!!!!!!!!! To je tragedija, a slavni čupavi ministar mesto da ukine te emisije, ukida ono malo što je namenjeno umetnicima.....................................Ja, na sreću, nisam umetnik, kažem "na sreću" jer našim umetnicima ne zavidim...... Čemu da se nadaju u ovakvom društvu i u ovakvoj državi......Neka je na čast svima! Ovde nema mesta politici, ni strankama, niti me zanimaju, ovde je u pitanju nešto mnogo više od politike, ovde je u pitanju nešto mnogo važnije...ali ko može kod nas da to razume. Ipak da umirim svoju savest ja ovo napisah iako znam da to nikoga ne zanima ...nemamo pravo da ćutimo!!!!