PROTIV UKIDANJA NACIONALNIH PRIZNANJA ZA DOPRINOS KULTURI


Gost

#76

2016-02-06 18:58

Jer vrhunski umetnici postoje i moraju biti izdvojeni i nagradjeni!

Gost

#77

2016-02-06 21:08

Zato jer smatram da je to najmanje što se može dati pravim umetnicima koji su nesebično dali sebe kroz svoje stvaralaštvo i za razvoj kulture u Srbiji...

Gost

#78

2016-02-06 21:30

Smatram da treba nagraditi sve one koji doprinose kulturi Srbije

Gost

#79

2016-02-06 23:44

Da nacionalno priznanje ne bi bilo ukinuto onima koji su ga već dobili. (Ne, nisam među njima).

Zoran Stanojević


Gost

#80

2016-02-07 06:34

Bio sam prvi koji je predlozen od strane mog udruzenja za clana komisije pri Ministarstvu Kulture...(ULUPUDS).
Vec posle mesec dana sam dao ostavku na tu funkciju, videvsi u sta ce se to pretvoriti.
Prvo su se sirile umetnicke oblasti...?
A onda su kriterijumi poceli da se spustaju ka estradi.
Ja licno u takvoj situaciji nisam mogao da konkurisem za to priznanje jer kao ozbilna i kreativna osoba ne bi imao nikakve sanse. Moram da kazem da kao vrhunski umetnik u ovoj sredini i sire i kao Redovni Prof. Univerziteta primam penziju od 36.000din i sa time nisam u stanju da placam svoje racune...
Dvojaka su mi osecanja. Podrzavam ovu peticiju jer je razumno da vrhunskim stvaraocima treba podrska i pomoc u uslovima sve tezeg prezivljavanja, ali su velika vecina dodeljenih priznanja
velika uvreda za umetnicko stvaralastvo.

Gost

#81

2016-02-07 06:56

Smatram da treba nagrađivati ljude koji doprinose našoj kulturi

Gost

#82

2016-02-07 10:15

NIJE REČ O NACIONALNOJ "PENZIJI" KAKO JE OVA NAGRADA KRŠTENA. REČ JE PODRŠCI KULTURI, A KAKO GOSPODIN TASOVAC IZLAZI U JAVNOST JEDANPUT GODIŠNJE, DA RECIMO GUGUČE KAO GUSKA, PARDON GUSAN, KOD KUSTURICE, I DA SVAKIM DANOM U SVAKOM POGLEDU SVE VIŠE I VIŠE URUŠAVA UMETNOST NA ČIJEM JE ČELU, ONDA JE TO KRAJ. DALJE NEMA.

Gost

#83

2016-02-07 12:00

Zato sto nacionalna priznanja za najznacajnije umetnike treba da psotoje. Samo treba precizirati kriterijume i ne dozvoliti da se estrada jednacxi sa ovim priznanje.

Gost

#84

2016-02-07 12:29

Degradiranje kulture i umetnika do te mere je neshvatljivo zdravom razumu!!!!!

Gost

#85

2016-02-07 14:20

Kultura i nauka u ovoj zemlji su dve oblasti u kojoj se najlakše i nekažnjeno, koontinuirano, krši zakonska regulativa.
Marta

#86

2016-02-07 15:29

Ovde se ne radi samo o zakonu o kulturi vezanog za ukidanja nacionalnih priznanja umetnicima nego i za ukidanje kulturnim ustanovama dodeljena priznanja " Ustanova kulture od nacionalnog značaja"!!!!. Zamislite kako je to neozbiljno, prvo vas imenuju i nakon toga vam oduzimaju....Svaka čast Tasovcu, ostaće upamćen kao najgori ministar kulture svih vremena!!!! On ni "K" od kulture nema!!!! Iskompleksirani ....ne bih da budem nekulturna....nadam se da će ovim izborima biti zbrisan sa tog mesta iako ne sumnjamo da se u medjuvremenu, lepo obezbedio!!!!


Gost

#87

2016-02-07 21:47

Mislim da se radi o fundamentalnim stvarima iz oblasti kulture i kulturne politike.
Veljonius

#88

2016-02-08 01:36

Ја сам потписао зато што сам против укидања националних признања за допринос култури.

Алиен

#89

2016-02-08 08:50

Зато што је стање у националној култури толико алармантно да ће нам много времена требати како бисмо довели до пристојног функционисања. Зато што о уметницима држава не показује никакву бригу нити занимање за њихов статус, а посебно се то односи на песнике и књижевнике. Зато што држава не улаже у културу и успеси које на том пољу постижемо, већином су залагања ентузијаста.

Minja

#90 Nacionalni doprinos kulturi i umetnicima

2016-02-08 14:09

Čitam mnoge komentare, ovde se ne ukida samo nacionalne penzije, već i Ustanovama titule da su od nacionalnog značaja i još što šta....Što se nacionalnih penzija tiče one iznose 50.000,00 dinara fiksno, umanjuju se za procente kao i ostalima. Taj iznos pravim umetnicima i zaista zasluženim je najmanje što se moglo dati, a svi dušebrižnici nemojte brinuti, nijedan pravi umetnik se u ovoj zemlji nije obogatio niti "snašao"...slažem se da treba pročistiti spisak, ali da se ukine i ovo malo što im se daje ili će im se davati je u najmanju ruku sramotno!!!!! Najbolje da ukinemo i umetnike jer im već godinama to radimo!!! Ne razumem kakvo je to prokletstvo u nama da samo gledamo kako ne daj bože da nešto se nekome da!!!! Zemlja nam je odavno bez kulture, i ovo malo ljudi što je ostalo je na prosjačkom štapu!!! toliko se para daje u nedogled i za svašta zar je ovo najveći izdatak za državu?????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!....Tužno je što uopšte moraju da se pišu peticije za ovako nešto!...Ili treba da nam ostanu uzori kao što su učesnici Farmi i kojekakvih sličnih emisija i koji na žalost i jesu postali uzori!!!!!!!!!! To je tragedija, a slavni čupavi ministar mesto da ukine te emisije, ukida ono malo što je namenjeno umetnicima.....................................Ja, na sreću, nisam umetnik, kažem "na sreću" jer našim umetnicima ne zavidim...... Čemu da se nadaju u ovakvom društvu i u ovakvoj državi......Neka je na čast svima! Ovde nema mesta politici, ni strankama, niti me zanimaju, ovde je u pitanju nešto mnogo više od politike, ovde je u pitanju nešto mnogo važnije...ali ko može kod nas da to razume. Ipak da umirim svoju savest ja ovo napisah iako znam da to nikoga ne zanima ...nemamo pravo da ćutimo!!!!

-

#91

2016-02-08 15:02

Treba ukinuti nacionalne penzije jer nikada neće pošteno biti dodeljene onima koji stvarno zaslužuju (ako danas to uopšte neko u kulturi zaslužuje jer ništa što se radi nije od nacionalnog značaja). Takođe i onima kojima su već dodeljene nac. penzije treba ukinuti.


Gost

#92

2016-02-08 16:59

Nacionalna penzija ima smisla jedino ako se uspostavi jedinstveni nezavisni kriterijumi za dodeljivanje tog priznanja i a se razdvoje umetnici od "umetnika"

Gost

#93

2016-02-08 17:06

Kultura i umetnost su srce i duša ne samo jedne nacije ili jedne države,nego planete zemlje.Bez njih civlizacija ne postoji. Ako ukinemo priznanja vrhunskim umetnicima,stvaraocima i čuvarima kulture, čeka nas ambis primitivizma,nepismenosti,nemorala i zla.

Gost

#94

2016-02-08 17:57

U svakom slucaju, ne da se reklamiram
Zoran Stanic

#95 Re:

2016-02-08 21:46

#30: -  

 Vasile, potpisacu peticiju mada ona nece imati apsolutno nikakvog uticaja na odluku vlade, kao sto ni one online peticije protiv priznavanja "Kosova" ili clanstva istog u UNESCO-u nisu imale nikakvog uticaja, ma koliko da se autori online peticija busali u grudi oko njihovog uspeha oko uticanja na donosenje odluka. Na putu smo EU a zivimo sve losije i losije dok nam premijer umire od posla i zrtvuje se za nas a mi, eto, nemamo ni malo razumevanja za njegovu zrtvu. Zar zbilja neko ocekuje od njega razumevanje za istaknute umetnike koji pod stare dane jedva sastavljaju kraj s krajem? Ja ne ocekujem. A g. Tasovac ce uraditi onako kako mu sef nalozi.

 


Gost

#96

2016-02-08 22:28

Jednostavno, solidaran sa onim što je potvrda poštovanja ličnosti umetnika... ako nešto nije dovoljno dobro u propisima
, treba ga piopraviti a ne ukidati!

Gost

#97

2016-02-09 02:04

Nezamislivo je da ljudi koji daju svoj doprinos kulturi naseg naroda , nemaju satisfakciju u vidu priznanja od strane drustva u kome zive i stvaraju

Gost

#98

2016-02-09 07:32

PODRSKA KULTURI. GDE JE VAS BALKON?

Gost

#99

2016-02-09 08:41

Zato sto covek ne moze da gleda kako razni "umetnici" urusavaju sve sto postoji.Psi laju a karavani prolaze je odgovarajuca poslovica ali ipak moramo da zalajemo.Bar da smirimo sebe ako nista drugo

Gost

#100

2016-02-09 12:26

Besmislen hir aktuelnog ministra kulture Tasovca