POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA

apsolvent

/ #2126 Re:

2016-05-05 11:32

#2113: Srb1 -  

 U pravu ste koleginice , ja sam roditelj studenta koji je apsolvirao po starom statutu na drzavnom pravnom fakultetu jos 2007 godine sa četiri zaostala ispita sa cetvrte godine. Dobio je poziv za sluzenje vojnog roka ( civilno) , nismo imali veze da odlođimo ili uz pomoc lađnih lekarskih dijagnoza oslobodimo trajno sluđenja vojske, sto su radili tajkuni za svoju decu), jer smo ih vaspitali da budu posteni i odgovorni, bio je pod pritiskom jer nije mogao da spremi ispite , te je došlo do pucanja usled stresa, bio na lecenju. U medjuvremenu je uzeo stepenovanje, ali oporavak je dug, to traje jos uvek. Zato podrđavam pokrenutu inicijativu, ne mođe se retroaktivno primenjivati zakon, pravo na obrazovanje po ustavu i svim medjunarodnim konvencijama svako ima nezavisno od godina. Vidimo kako se danas zavrsavaju studije, ali posledice takvog obrazovanja osetice celo drustvo, zakoni su nam u haosu, jos nisu poceli da se primenjuju a več se donose izmene. Saosećam sa vama i vađom sestrom, najvađnije je zdravlje. Znaje je najvađnije, sve vam mogu oduzeti ali znanje vam niko ne mođe oduzeti.Samo napred, imate moju podrsku, bokretacima HVALA, bez pesimizma samo sa verom u uspeh bez ogranicenja roka.