Бесплатан превоз студентима у ГСП-у


Gost

/ #96

2011-10-27 00:10

Dragi studenti, zovem se Danilo Vukovic i student sam TMF-a(Tehnolosko-metalurskog-fakulteta) peticija o besplatnom javnom prevozu je odlicna stvar i treba je prosirit i na ostalim gradovima Srbije. Rodjen sam u Nisu i tamo imam dosta prijatelja iz detinjstva koji su uspesni studenti na raznim fakultetima. Njima bi takodje odgovarala ova povlastica o javnom prevozu. Smatram da trebamo ici do kraja i ako treba i na ulice jel sam pobornik prakticnih stvari i mislim da se za ovako nesto treba boriti. Imam dosta drugova iz srednje skole koji studiraju u Italiji, Engleskoj i Svajcarskoj gde su studenti tretirani kao buduci ekspeti svojih struka i postovani od strane profesora. Sistem im je omogucio da pored studiranja mogu da se profesionalno bave sportom, to je ono sto je i meni licno najveca anomalija nasih fakulteta. Da ne bi sirio pricu dalje, prilikom pricanja preko skyp-a kada sam im ispricao o nasim problemima ljudi nisu mogli da veruju da tako nesto postoji u svetu. Oni na pocetku godine, na primer LSE(Londons school of ekonomy) dobijaju godisnje bonove odnosno povlastice za hranu prevoz i besplatno koriscenje sportskih aktivnosti u sklopu koledza. Ja sam ovde za povlasticu GSP-a dobio samo pecat i potpis ovlascenog lica iz studentske sluzbe. A kada sam trazio promeni profesora jel su me zvali za Kikboks reprezentaciju kao da sam im oca ubio.