Peticija za održivost državnog apotekarstva i Apoteke Novi Sad


Gost

/ #8

2016-06-08 15:31

U Ministarstvu zdravlja godinama ne postoji ni jedan farmaceut kome je funkcionisanje farmaceutske zdravstvene delatnosti poznato. Sve se svelo na statistiku-izdao si toliko i toliko lekova, 12℅marze je tvoje pa ti od toga deli  plate,zakupe, struju i ostalo. ako uzmete da je jedan bensedin npr 100dinara to znaci da apoteci ostaje JEDAN dinar pa sad vidite koliko treba izdati cega da bi se nakupila jedna farmaceutska plata koja prema Uredbi iznosi oko 51000.Zaposleni u drzavnim apotekama ne dobijaju plate od drzave, vec ih sami zaradjuju od onih 12℅marze. Zalosno da zalosnije ne moze da bude. A u upravnim odborima Fonda, Ministarstva ne sede strucna lica, njih ima najmanje i uopste ih ne zanima sadrzina vec statistika-ova apoteka zaradjuje a ova ne. Pistovani sugradjani, mi smo zdravstveni radnici i nasa usluga jesavetodavna a ne trgovacka i ne dozvolite,jer to ce se na kraju vama obiti o glavu, da ova nasa lepa profesija ode i nestane i da se svede na sturo citanje papirica od lekara ili na preporuke komsijs. Mi ostajemo bez plata, verovatno i bez radnih mesta...Iskreno, ja se nikada vise necu baviti time, nadam se da ce se neko smilovati i primiti me u neku radnju kao trgovca, ali Vama, Vama ce sistem lecenja i svega onoga sto ste mogli dobiti u svojim apotekama i sa svojim apotekarima ,biti rizican, iz milion razloga.Crnjanski i Roman o Londonu jos uvek zive, pa se nadam da ce neke generacije koje dolaze i koje ce svakako ovo ispraviti, jer verujem u decu,ispricati da je Apoteka Novi Sad nekada bila...