Опозив Муамера Зукорлића

Dr Goran Lončar
Gost

/ #45

2016-07-01 09:44

Sramota je šta ova država radi i kako se ophodi prema nama naučnicima koji vredno i predano rade dominantno bez prave podrške niti svojih institucija niti naše države. Bez obzira na sve, ulažemo veliki trud i nije nam žao, bez obzira što smo u mnogo inferiornijem položaju za naučni rad nego naše kolege koji rade par stotina km dalje od nas. Konkretno moji rezultati rada se objavljuju u vrhunskim kardiološkim časopisima i to je dovoljno da bih bio prezadovoljan. Osećam se predivno kada realizujem publikaciju koju sam radio nekada i po više godina i kada moje ime, ime moje Ustanove KBC Zvezdara, i moje zemlje stoje ispred imena svetskih autoriteta i nobelovskih klinika. I taj lepi osećaj mi je dovoljan i niko mi ga ne može uzeti. Ali mi uzimaju dostojanstvo kada takvog čoveka moja zemlja Srbija postavi da vodi toliko važan sektor. Po prvi put razmišljam da odem za stalno iz zemlje, jako sam povređen i preispitujem se da li je dovoljno da zbog moje velike ljubavi prema Srbiji, mojoj porodici, roditeljima i prijateljima doživljavam i dalje poniženja ovakve vrste.

Klinički asistent Dr Goran Lončar, dr sci. med., naučni saradnik, FESC