Опозив Муамера Зукорлића

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Опозив Муамера Зукорлића


Gost

#26

2016-06-30 20:53

"Dišer more, hodže i vaizi!;
Molt'te Boga i jezan učite
Svaki danak, a sve po pet puta! :)

Gost

#27

2016-06-30 22:09

Postavljanje njega na tu, ili bilo koju drugu državnu funkciju, produbljuje ovu krizu zvanu SNS vladavina u svakom smislu i pogledu.

Gost

#28

2016-07-01 05:05

Zto što je i sam predlog da gospodin Zukorlić obavlja tu dužnost poniženje za gradjane Srbije i ubijanje svake nade u bolju budućnost.

Gost

#29

2016-07-01 06:32

sprdačina sa naukom

Gost

#30

2016-07-01 07:09

Potpuno se slažem da izbor Muamera Zukorlića za predsednika Odbora za OBRAZOVANJE i NAUKU (ni manje ni više) sramota za kompletan obrazovni kadar u Srbiji.

Gost

#31

2016-07-01 07:14

Jer ne verujem da je gospodin kompetentan za ovu izuzetno odgovornu i vaznu funkciju od koje zavisi tako mnogo.

Gost

#32

2016-07-01 07:33

Obrazovanje treba da vode obrazovani kulturni ljudi, a ne verske vođe i zagovornici šerijatskog prava.Sramota i poniženje i za Srbe i za muslimane ili kako god žele da se nazivaju. Rasim Ljajić je ličnost koja barem ostavlja utisak kulturnog, tolerantnog i razumnog čoveka, ako mora biti neko ko je musliman. A Sulje i Muameri vređaju našu inteligenciju.
snežana

#33 zemlja čuda

2016-07-01 07:48

Nemam ni mogućnost, ni mehanizam da javno iskažem svoj protest. Samo na ovaj način mogu da spasem svoju dušu i kažem - ja na to nisam pristala! Hvala gospodinu Teodoroviću što mi je dao tu mogućnost.


Gost

#34

2016-07-01 07:52

Najve'a uvreda ya nauku i prosvetu je da Predsednik odbora Skup[tine Srbije za obrazovanje bude neko ko je svojim celokupnim ponašanjem i radom gazio sve principe valjanog obrazovanja.

Gost

#35

2016-07-01 08:16

Zukorlic se nalazi u ociglednom sukobu interesa.
Godinama ne dobija akreditaciju za fakultet, pa ce sad "na mala vrata" kao predsednik Odbora ishodovati istu.
Sramota!

Gost

#36

2016-07-01 08:40

Dovedite i ISIS na konto novca građana Srbije, neotesana idiotarijo od ljudi. Strašno!

Da krenemo uzvikivati i Allahu Akbar možda? Blago nama sa ovakvim političarima i verskim vođama!

I Kačavendu uvedite u Skupštinu, pa da odobrava udžbenike za seksualno vaspitanje. A da, toga nema. A nema ni vaspitanja.

Gost

#37 Re:

2016-07-01 08:40

#13: -  

 

Novopazarac

#38

2016-07-01 08:42

 To sto je musliman, nema nikakve veze sa tim. Ali jednostavno nije kompetentan on da vodi jedan ovakav resor u nasoj drzavi i kraj price. 


Gost

#39

2016-07-01 08:43

nemam komentar

Gost

#40 Re:

2016-07-01 08:46

#8: -  

 Odlican komentar! Apsolutno objasnjeno!


Gost

#41

2016-07-01 08:59

Ћутање је знак одобравања


Gost

#42

2016-07-01 09:08

Na mestu predsednika ovog odbora bi trebalo da bude osoba sa vrhunskim naučnim rezultatima, te sa višedecenijskom profesurom, osoba koja ima ugled u naučnoj, ali i u studentskoj zajednici. Trebalo bi da stranačka pripadnost ne bude kriterijum. Šta piše u Poslovniku-ne znam, na sednici su pojedini članovi pominjali da je u Poslovniku sve jasno definisano. Znate kako, i Holokaust je bio zakonski regulisan, pa neka članovi koji se pozivaju na pravo i propise malo mućnu glavom!

Doc. dr Sandra Radenović


Gost

#43

2016-07-01 09:25

Muftija je moze biti na ovoj poziciji. Verske vodje u sekularnoj drzavi na mestima. Vladika Porfirije je bio clan RRA pa i danas gledamo Farmu, Parove i ostale bljuvotine.

Gost

#44

2016-07-01 09:31

Moj stav - Verske vodje nemaju sta da traze u politici. U proslom ratu su dokazale da nedovoljno rade i na svom stadu i da se tome trebaju posvetiti. Narodu nedostaje duhovnosti. To smatram da je njihov "posao,,.

Dr Goran Lončar
Gost

#45

2016-07-01 09:44

Sramota je šta ova država radi i kako se ophodi prema nama naučnicima koji vredno i predano rade dominantno bez prave podrške niti svojih institucija niti naše države. Bez obzira na sve, ulažemo veliki trud i nije nam žao, bez obzira što smo u mnogo inferiornijem položaju za naučni rad nego naše kolege koji rade par stotina km dalje od nas. Konkretno moji rezultati rada se objavljuju u vrhunskim kardiološkim časopisima i to je dovoljno da bih bio prezadovoljan. Osećam se predivno kada realizujem publikaciju koju sam radio nekada i po više godina i kada moje ime, ime moje Ustanove KBC Zvezdara, i moje zemlje stoje ispred imena svetskih autoriteta i nobelovskih klinika. I taj lepi osećaj mi je dovoljan i niko mi ga ne može uzeti. Ali mi uzimaju dostojanstvo kada takvog čoveka moja zemlja Srbija postavi da vodi toliko važan sektor. Po prvi put razmišljam da odem za stalno iz zemlje, jako sam povređen i preispitujem se da li je dovoljno da zbog moje velike ljubavi prema Srbiji, mojoj porodici, roditeljima i prijateljima doživljavam i dalje poniženja ovakve vrste.

Klinički asistent Dr Goran Lončar, dr sci. med., naučni saradnik, FESC

 

Родољуб

#46

2016-07-01 10:04

Свима мора бити јасно да: нашим непријатељима - наша наука - не треба. Досадашњим својим понашањем: СА НЕПОШТОВАЊЕМ земље Србије у којој живи и њеног народа, са НЕПРИЈАТЕЉСТВОМ и НЕДОСТОЈНОШЋУ, Муамер Зукорлић не заслужује поверење да буде именован ни на једну јавну функцију у Србији, а нарочито не - за Председника Одбора за образовање, науку, технолошки развој и информатичко друштво Скупштине Србије. Овим чином понижени су научници и народ српски. Нико, па ни Мандатар за састав нове Владе Александар Вучић, није добио мандат да сме да ради на штету државе и народа Србије.

 


Gost

#47

2016-07-01 10:58

Muamer Zukorlic ne moze kvalitetno da se bavi naukom, a obrazovanje kao najvaznija grana drustva mora biti vodjeno od ljudi vrhunskog obrazovanja i pre svega dobrom voljom da se postigne napredak i kvalitet, sto je u potpunoj suprotnosti sa g Zukorlicem

Gost

#48

2016-07-01 11:57

Upravo iz razloga koji su i navedeni za potpisivanje peticije. Smatram da je menoralno, neprofesionalno i u svakom smislu ogavno takvo delo, o kom se ne priča u medijima a trebalo bi. I red je da jednom obrazovani ljudi ustanu, pobune se i pokazu ne samosvoje znanje, već i spremnost za borbu, intelektualnu za budućnost ove države. Drage kolege, borimo se sa njima znanjem, tu pobedjujemo sigurno!
Pozdrav,
nastavnik koji se bori za znanje nače omladine.

Gost

#49

2016-07-01 12:03

Zato što se u potpunosti slažem sa Vašim člankom u Politici.

Gost

#50

2016-07-01 12:08

Zato što dotični gospodin nije kompetentan u dovoljnoj meri da bi bio tu gde ga je politika postavila. On želi da obrazovanje u Srbiji bude kao i njegov fakultet u Novom Pazaru. Takve ustanove u Srbiji treba obavezno ukinuti a dotičnu gospodu pohapsiti.