Опозив Муамера Зукорлића

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Опозив Муамера Зукорлића


Gost

#51

2016-07-01 12:31

Зато што брига за интересе Србије треба да буде први и најважнији задатак свима нама који у Њој живимо

Gost

#52

2016-07-01 12:51

Zbog nelojalne konkurencije svrsenih studenata ovog"fakulteta" koji su na nasem trzistu rada nelojalna konkurencija mladim akademcima koji imaju regularane diplome. Javnost, cini se nije upoznata da navedeni fakultet nije akreditovan, odnosno da je dva puta odbijna akreditacija istog. Jelena Ivancevic, dipl. psiholog

Gost

#53

2016-07-01 13:01

Zato što više ne mogu da trpim UVREDE, počev od predsednika s lažnom diplomom, ministara s lažnim doktoratima, predsednika Vlade bez ijednog dana radnog staža, izmišljenih diploma s Megableja fakulteta, estradnih političara, akreditacija koje su dobijene na veoma problematičan način (a nikada nisu smele da se dogode), pa evo do ove poslednje sprdnje sa celom akademskom zajednicom - postavljanjem Zukorlića na tako odgovorno mesto za koje više kompetencija ima svaki asistent-pripravnik. Lista ovih primedbi jako je dugačka. U normalnim zemljama, ovo se ne može ni zamisliti, na tom mestu bio bi najugledniji profesor s velikim ugledom, kredibilitetom i autoritetom. Međutim, mi NISMO NORMALNA ZEMLJA! A, ovako, bojim se nikada nećemo ni biti.
Nenad Kostić

#54 Opoziv predsednika skupštinskog Odbora za obrazovanje i nauku

2016-07-01 13:05

Dobro je da poslanici budu etnički i verski raznovrsni. Pozdravljam Bošnjake, Muslimane, i ostale, ukljucujući ateiste. Kao naučnik i (penzionisan) univerzitetski profesor, medjutim, protivim se imenovanju verskog vođe za nadzornika prosvete i nauke. Dogma i razum, vera i provera, su kao ulje i voda: ne mogu zajedno. Ovim imenovanjem mandatar Vučić kvari ugled prosvete i nauke u srpskom društvu, i ugled Srbije u svetu. Poslanik Zukorlić ne može dobro voditi odbor kad mu se prosvetari i naučnici protive.


Gost

#55

2016-07-01 13:05

Zato sto ima dve zene

Gost

#56

2016-07-01 13:22

Zato jer smatram da Zukorlic nema veze sa obrazovanjem i da je u sukobu interesa

Gost

#57

2016-07-01 13:24

Potpisao sam ovu peticije iz razloga sto religija i nauka moraju da ostanu odvojeni. Iz razloga sto je ovo cisto uradjeno zbog licnog interesa gde ce Zukorlic iskoristiti situacija da akredituje svoj fakultet.

Gost

#58

2016-07-01 13:37

#takosmoumogucnosti

Gost

#59

2016-07-01 13:44

Potpisao sam peticiju, jer su sve konstatacije akademika Teodorovića apsolutno tačne. Bruka ko će nam direktno i indirektno značajno uticati na razvoj prosvete i nauke u Srbiji.Prestanimo sa degradacijom naše nauke i prosvete!

Gost

#60

2016-07-01 13:51

Religija i nauka nemaju dodirne tacke

Gost

#61

2016-07-01 13:56

Na to mesto treba da se izabere kompetentna osoba.

Gost

#62

2016-07-01 14:05

ovo je prava slika odnosa vlasti prema obrazovanju.Za one koji ne pamte još je Đinđić koketirao sa Zukorlićem i uopšte sa crkvom uvođenjem veronauke u škole.I to je bilo nedopustivo jer smo sekularna država! Ali ovo sada sa Zukorlićem je licimerje nad licemerjem!!!koje se ne sme progutati.Ima dalekosežne posledice!!! i ako se sada ne odreaguje nemamo više kao intelektualci pravo glasa
Olja Pančić , urednik u Kulturno umetničkom programu RTS-a

Gost

#63

2016-07-01 14:28

ko je bre lud u ovoj drzavi!??

Gost

#64

2016-07-01 14:31

I treba. Vise dosta s poatavljanjem nekompetentnih ljudi na visoke pozicije. Ovo za obrazovanje stvarno nikakvog smisla nema. Drzava u kojoj se tako eto samo neko pojavi I zasedne na visoku poziciju, a ovaj do juce pricao protiv Srbije I njenog ustavnog poretka
Dokle, bre, premijeru

#65 Re:

2016-07-01 14:54

#4: -  

 Pozdrav muftiji Zukorliću! Ne krivim ga, uopšte! Ponudio mu je premijer, čija bahatost i osionost nije viđena na našim prostorima. Dokle, bre Vučiću? Dokle?


Gost

#66

2016-07-01 15:06

Lični interesi nisu novost, preovladavaju već 15-tak godina, ali postojale su moralne norme koje su sputavale lične interese, te je ekcesa bilo manje. Amoralnost je postala glavna kategorija, a njeno nekažnjavanje sa čime se srećemo sve učestalije istopilo je prepreku koja nas sprečava da činimo baš sve što nam se prohte. Kako da dokažem detetu da nije moralno da krade, ubija, maltretira i radi stvari zbog kojih se gubi obraz - kad je sistem vrednosti u društvu izgubljen, i kad je ono što je mene učio moj otac, a njega njegov, sada retkost koja se graniči sa neobičnim. Dati, pomoći, voleti, brinuti, voditi računa o drugom bez obzira na sebe, sve jedno da li se radi o mestu u busu ili o tudjoj egzistenciji, danas se već može tumačiti nenormalnim. Patriotizam kao ljubav briga i davanje bez ličnog interesa, već zarad odanosti svojoj otadžbini nije ništa drugo do jedan od vidova vrlina u kojima smo odrastali. To nije pevanje himne, ni busanje u grudi, ni kićenje dedinim ordenjem, to je nežnost i pažnja usmerena prema nepoznatoj osobi koja je kao i mi deo naše zajednice. Svesni ugroženosti možemo svoje porodice držati po strani i čuvati kao male ušuškane oaze, ali bez stvarnog udruživanja koje će okončati vladavinu nemorala i niske duhovne kulture, naše oaze će se gasiti i nestajati jedna po jedna.

Gost

#67

2016-07-01 15:12

Sramota za premijera i predsednika da ponizava nase najvece blago, naucnike i nauku.
Никола

#68

2016-07-01 15:15

Зато што је то брука за нашу науку и велики корак уназад.


Gost

#69

2016-07-01 15:31

Zato što Islam po svom učenju ne priznaje i zanemaruje svaki oblik napretka. Muhamed je učio svoje sledbenike da mu je Alah naložio da ljudima nije potrebno ništa više do njegovih poslanica i da po tome treba živeti bez potrebe za daljim napretkom. Postaviti osobu koja je propovednik i zagovornik takvog učenja na mesto predsednika Odbora za obrazovanje nepojmljivo, nerazumno i kontradiktorno zahtevima te pozicije.

Gost

#70

2016-07-01 15:38

Potpisujem zato sto zivim u Kraljevu,na 100 km od Novog Pazara,i sto sam po prirodi posla kojim sam se bavila upoznala tu sredinu,a vrlo dobro pamtim dolazak M.Zukorlica " sa skolovanja"( tad se pricalo iz Indonezije!), kao i cinjenicu da nije znao srpski jezik.Doduse,otada je ovladao jezikom, kao i drugim " naukama",ali ovo sada je prevrsilo meru.Apsolutno podrzavam zahteve iz ove peticije,jer kao penzionisani,redovno skolovani,usavrsavani i u karijeri uspesan strucnjak,drugo nista ne mogu da ucinim da sprecim ovu bruku koju nam je svima bacio u lice A. Vucic.

Gost

#71

2016-07-01 15:49

Apsurdno je da se izuzetno nekompetentnom čoveku, koji sa pravom naukom i prosvetom nema nikakve veze, koji se poigrava sa zakonima Srbije prkoseći sa svojm 'univerzitetom' i bez profesora i bez akreditacije, koji obmanjuje mlade neiskusne ljude tom čudovišnom tvorevinom, pa čak otvara i isturena odeljenja po gradovima Srbije, dozvoli da bude na čelu nadležnog skupšinskog odbora i utiče na tokove nauke i obrazovanja. To što je on izabran na to mesto pokazuje koliko daleko idu truli politički kompromisi.
No, da dodam još jednu čudovišnu, žalosnu stvar. Znate li da je Danica Drašković imenovana za člana Upravnog odbora NIS-a sa naše strane. Sa ruske strane su najiskusniji eksperti za naftu i energetiku, a sa naše strane - Danica Drašković, penzionisana pre mnogo, mnogo godina. Eto još jednog odvratnog trulog kompromisa. A da je SPO izašao samostalno na izbore, teško da bi sakupio i broj glasova koji su potrebni za predaju liste Izbornoj komisiji.

Gost

#72

2016-07-01 15:50

Iz razloga pravičnosti.

Gost

#73

2016-07-01 15:54

Sramota je šta nam se radi u državi....

Gost

#74

2016-07-01 15:58

Po obrazovanju sam ucitelji nije mi prijatno da covek takvih kompetencija zauzima tako vazno mesto

Gost

#75

2016-07-01 16:18

Nemam reči da iskažem bes kako nas je onaj mentalni bolesnik od tandara-mandatara ponizio. Da se opozove i da ide na sud zbog pljačke i uništavanja države.