SAČUVAJMO "POLITIKU"


Gost

/ #42

2016-07-10 05:02

Петицији сам се придружио што се у потпуности слажем са захтевом да "ПОЛИТИКА" има посебан статус и да Љиљана Смајловић повуче оставку. А све то зато што за "ПОЛИТИКУ" знам од када и за себе. Са њом сам растао и као у лепој њеној реклами "Кад кажем новине мислим на "Политику" ", Због слика које сам у детињству и дечаштву налазио у "Политици" и исецао, кратких коментара уз "Чуда природе", од када сам видео како су отац и стриц страховали за судбину света, друштва и могућих страшних последица Кубанске кризе, када сам сваког дана ишао до Берана да купим једва чекану "Политику"... Од тада, касније и данас зато што је она наш идентитет, сведок, "историчар". Што верујем "Политици", Њеној уредници, новинарима, коментаторима, уводничарима, карикатуристима, сатиричарима... што и када је узмем знам где је шта.. Прилозима, Културном додатку, "Магазину", "ТВ ревији". Како најављује и обележи све наше значајне људе, догађаје и и датуме... Како негује полемике, ангажује ауторитете за поједине области. Бре, зато што волим нашу, моју "ПОЛИТИКУ", што ми је и њен лого леп, Слова (фионт)... Ама, волим је и ценим због свега! Душан Бабовић, Крушевац.