SAČUVAJMO "POLITIKU"

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji SAČUVAJMO "POLITIKU"


Gost

#26

2016-07-09 19:43

Zato sto je predlog izvanredan i jedino moguc!!!
Ucinicu koliko mogu da se ovoj peticiji pridruzi sto vise ljudi iz Crne Gore (ne MN!).
p.s. do kada se potpisi prikupljaju?

Gost

#27

2016-07-09 20:17

Ljilja Smailovic - kraljica srpskog novinarstva.

Gost

#28

2016-07-09 20:46

Ocekivala sam i nadala se, od dana kada je Ljiljana Smajlovic dala opstavku, da ce neko ko zna kako se to radi, da pokrene peticiju. Zelim da Ljiljana Smajlovic ostane urednik i da "Politika" ocuva svoj identitet i integritet. Slazem se sa svim zahtevima peticije. Hvala za peticiju i za podrsku "Politici." Svima nama zelim srecu. Srdacan pozdrav.

Gost

#29

2016-07-09 20:53

Zato sto čitam Politiku preko 50 godina! Da ne vredi-davno bih odustala.

Gost

#30

2016-07-09 21:12

Svako ko zna kako i zasto se cita "Politika" potpisace ovu peticiju.

Gost

#31

2016-07-09 21:18

Ova žena sjajno radi to što radi i očigledno ni na vidiku nemamo ikoga ko to bolje radi. A u Srbiji je veoma retka pojava da neko neki posao do te mere sjajno radi. U ovom času ona naprosto nije smenjiva. A menadžment je smenjiv, dolazak nekih drugih ljudi ili izostanak izvesnog broja njih ne bi ništa promenio. So, to jeste logično.
Uzgred, tajming za to JESTE pravi. Šta ćeš, i u tome je vrsna.

Gost

#32

2016-07-09 21:22

Zato sto je Politika danas jedina ozbiljna novina u Srbiji .

Gost

#33

2016-07-09 21:22

Treba nam sloboda stampe da sacuvamo vlastitu slobodu. Treba sprecite tu nakaznost kontrolisanog drustva kojeg propagira establishment novoga svijeta. Bez slobode, svi postajemo robovi.

Gost

#34

2016-07-09 21:44

Zato sto mi ne treba jos jedan Informeri zato sto postujem instituciju Politike.

Gost

#35

2016-07-09 21:45

U nenormalnim vremenima jedini normalni list. Imam dosta zamjerki ali u odnosu na druge moje zamjerke su zanemarljive.Nadam se uspjehu ove peticije.

Gost

#36

2016-07-09 22:48

Potpisala sam peticiju jer sam to duzna nasim dedovima, ocevima i svim zrtvama srpskim u svim ratovima sa silama koje su htele da Srbiju porobe - koji su hteli da Srba i Srbije vise nema - ubijali su nam tela a sada na beskrvi nacin da nam uzmu nase srpske duse - prodajom nase "Politike" - 50% Hemackoj. Arizona

Gost

#37

2016-07-09 22:54

Zato sto necu da nam Nemacka - nemacki mediski koncrn /VAC/ diriguje, sta ce se pisati i ko ce pisati artikle i sta ce se pokvareno sugerirati SRPSKOM NARODU/ PS: Mirjana sa Dorcola - iz Beograda iz Arizone

Gost

#38

2016-07-09 23:31

Podržavam ideju da najstariji i najbolji dnevni list u zemlji bude proglašem javnim dobrom, i da preraste u javni servis, kao RTS i RTV, jer to svakako zaslužuje, kao i apel glavnoj urednici Ljiljani Smajlović da povuče ostavku i nastavi da vodi "Politiku", uspešno kao i do sad.

Gost

#39

2016-07-10 00:25

Iz navedenih razloga u njoj i želje da se" politika" zaštiti kao deo srpske istorije

Gost

#40

2016-07-10 00:54

Политику читам од малих ногу,од младости па ево сада до старости (67). Она је саставни дио мога живота. По старим бројевима листа писао сам дипломник рад:”Почетак Првог свјетског рата,према писању штампе”. Недамо Политику она је својина српског народа и слободе мисли.

Gost

#41

2016-07-10 04:03

Jedino mesto gde su mogle da se sretnu sve, pa i suprotstavljene, strane i razmene argumente, u maniru pravih intelektualaca, zucno ali nikada vulgarno i devijantno. Puna podrska Ljiljani Smailovic i molim je da povuce ostavku.

Gost

#42

2016-07-10 05:02

Петицији сам се придружио што се у потпуности слажем са захтевом да "ПОЛИТИКА" има посебан статус и да Љиљана Смајловић повуче оставку. А све то зато што за "ПОЛИТИКУ" знам од када и за себе. Са њом сам растао и као у лепој њеној реклами "Кад кажем новине мислим на "Политику" ", Због слика које сам у детињству и дечаштву налазио у "Политици" и исецао, кратких коментара уз "Чуда природе", од када сам видео како су отац и стриц страховали за судбину света, друштва и могућих страшних последица Кубанске кризе, када сам сваког дана ишао до Берана да купим једва чекану "Политику"... Од тада, касније и данас зато што је она наш идентитет, сведок, "историчар". Што верујем "Политици", Њеној уредници, новинарима, коментаторима, уводничарима, карикатуристима, сатиричарима... што и када је узмем знам где је шта.. Прилозима, Културном додатку, "Магазину", "ТВ ревији". Како најављује и обележи све наше значајне људе, догађаје и и датуме... Како негује полемике, ангажује ауторитете за поједине области. Бре, зато што волим нашу, моју "ПОЛИТИКУ", што ми је и њен лого леп, Слова (фионт)... Ама, волим је и ценим због свега! Душан Бабовић, Крушевац.

Верни читалац

#43

2016-07-10 05:10

Ценим гђу Љиљу Смајловић, (верујем г. Кустурици) и желим да "Политика" настави да ради у корист слободне мисли, истине и у корист народа Србије. Одрастао сам уз "Политику" и желео бих да се "Политика" отме овим силним штетним утицајима на Србе и да остане независна новина.

игор

#44

2016-07-10 05:44

Потписао сам јер сам убеђен да је ово исти рукопис са фантомкама или без њих!


Gost

#45

2016-07-10 05:48

Nema slobodnog društva bez slobodnog novinarstva

Gost

#46

2016-07-10 05:56

Зато што јесте државна, али је и свакој власти била достојна опозиција

Arizona

#47

2016-07-10 06:14

Zato sto je to poslednja informativna novina na Balkanu,istocnom i zapadnom.


Gost

#48

2016-07-10 06:18

Zbog hrabrosti Ljilje Smajlović da se bori za istinu i želje da se sačuva list Politika. Čitam ga od gimnazijalskih dana, već više od 5 decenija. Jednom sam ga izgubio i prestao da čitam, Kasnije mi je trebalo mnogo vremena da mu se vratim i ne bih želio da ga još jednom izgubim.
prof.dr Vladimir Savić

Gost

#49

2016-07-10 06:19

Zato sto moramo cuvati integritet i dostojanstvo covjeka,moramo dati vlastiti doprinos.Politika to u velikoj mjeri cini.

Gost

#50

2016-07-10 06:20

Sve prijatelje ću da upoznam sa peticijom.
V. Savić