SAČUVAJMO "POLITIKU"

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji SAČUVAJMO "POLITIKU"


Gost

#76

2016-07-10 10:30

Zato sto vec sesdeset godina dan pocinjem sa Politikom,

Gost

#77

2016-07-10 10:40

Rado čitam kritike, komentare, polemike, kao i ostale priloge koji se objavljuju u "Politici". Tekstovi nisu unisoni, ali jesu argumentovani. "Politika" je dnevni list koji širi vidike. Mislim da potpisivanjem ove peticije dajemo podršku nezavisnoj, profesionalnoj i objektivnoj uređivačkoj politici ovog najboljeg srpskog dnevnog lista.

Anonymous

#78

2016-07-10 11:01

Zato, sto sam treca generacija u porodici koja je odrastala uz Zabavnik,a sada redovno pocinje dana POLITIKOM , koja je jedini nas tradicionalni list ,koji je uspeo da sacuva visoku profesionalnost,.List , koji jos uvek neguje moralno/ eticki kodeks ! List, sa odlicnom uredjivackom ,nepristrasnom politikom,odlicnim kolumnistima i sjajnom LJ. Smajlovic

Gost

#79

2016-07-10 11:02

Treba spasti što se spasti može,  pa i Politiku, od auritarne, neobrazovane i primitivne vlasti koja je zaskočila građane Srbije sa ciljem da bilo koju instituciju koja zastupa slobodu uguši.


Gost

#80

2016-07-10 11:17

U Srbiji je broj pismenih onoliki koliki je tiraž Politike, ovakve kakva je danas. Kako li bi se drugačije prebrojali ako dopustimo da nam je otmu?
Potpisah ovu peticiju jer ne mogu zamisliti da dan započinjem razgovorom na trafici: "Jedan Kurir, molim Vas..."
Koja je druga institucija u Srbiji koja je prisutna svakodnevno u nasim domovima sa tolikom tradicijom...
Moja Politika je u mojoj kući, nešto više od navike, malo manje od člana porodice, a svakako mnogo više od bilo kog drugog medija u nas.
Sačuvajmo ono što imamo i što nikada više nećemo biti u stanju da izgradimo!

Gost

#81

2016-07-10 11:19

Zato što je starijom i boljom nikada nećemo načiniti...

Gost

#82

2016-07-10 11:26

Ljiljana Smajlović je od "Politike" napravila novine čija se reč poštuje, ne samo kod nas. Kao klasičan primer navodim da je kao glavna i odgovorna urednica lista odvojila politiku od ekonomije, kulture, sporta...a političare smestila na mesto otvorene kritike za sve poteze aktuelne vlas na svim nivoima, koja, evo, jedva čeka da joj vidi leđa, koja bi da uruši jednu od kulturnih institucija kao što je dnevna novina "Politika".
Andra

#83

2016-07-10 11:35

Читам Политику скоро шест деценија. Неки ми текстови не леже, а посебно Петричићеве последње карикатуре (као да се утркује с Кораксом у пљувању свега). Али то и јесте вредност Политике коју води ЉС. Али када видим какве су се новинарске и друге громаде удружиле у весељу због понуђене оставке ЉС закључим да сам на правој страни. 


Gost

#84

2016-07-10 11:40

Objektivnost, profesionalnost i tradicija krase "Politiku"
Радо Мир

#85

2016-07-10 12:08

Из истог разлога, због којег сам први предложио петицију у коментару на текст: 'Љиљана Смајловић поднела оставку', од 04.07.2016. Битка за независно уређивање Политике је наш Стаљинград, ко год да је уредник. А зашто не Љиљана, када то нико од ње боље и савесније не може да ради. А ми ''за боље и нисмо'' :) Радо Мир


Gost

#86

2016-07-10 12:08

Peticiju sam potpisala jer smatram da Politiku valja sacuvati predlozenim merama. I to se upravo odnosi iskljucivo na Politiku!

Gost

#87

2016-07-10 12:12

Zato što je na delu najbezočnija i svirepa tiranija NSP-a i domaće izdajničke kamarile nad ovom divnom zemljom i narodu u njoj, a bez postojane države, već decenijama unazad...
Живко Пековић, Подгорица

#88

2016-07-10 12:59

"Политика" је заиста "место где се срећу држава и слободна мисао". Под уређивачком "палицом" Љиље Смајловић повратила је стари сјај, а у многим сегментима достигла и највеће стандарде новинарског умијећа и етике. Опстала је у туробним временима тзв. транзиције као неугасива луча ћириличне српске слободне мисли. Безрезервно подржавам главну уредницу и иницијативу да "Политика" буде проглашена јавним добром Србије и посебним законом заштићена од непријатељских преузимања од стране берзанских хуља, као и од погубног утицаја разних партијских комесара.


Gost

#89

2016-07-10 13:01

Jer je bitna za buducnost i slobodu Srbije!

Gost

#90

2016-07-10 13:22

Jasna,apsolutno opravdana podrska Ljiljani Smajlovic zbog minulog rada.

Gost

#91

2016-07-10 13:35

Slobodno novinarsto je uslov demokratije I nema pravede u zemlji "Boze pravde" bez Politike

Gost

#92

2016-07-10 13:35

Politiku citam vec 48 godina. Hocu da to nastavim, ako Bog da.

Mihail Urakov, Rus iz Sankt - Peterburga

Gost

#93

2016-07-10 13:37

Ne razumem se mnogo, moj potpis je baziran na onom sto mogu da osetim kao citalac. A to je da me "Politika" ne ubedjuje u to kako se osecam i kako zivim. Komenari su mi takodje bitni.

Anonymous

#94

2016-07-10 14:08

U moru nedostojnih novinarskog pera ostao je mali broj istih kao i kuća koje se istim poslom bave kako pisanih tako i svih ostalih, iz tog razloga a u cilju očuvanja kuće POLITIKA i njene Ljiljane Smajilović jeden od retkih u branši dostojne imena novinara i svojih principa nadam se da inicijativa neće biti uzaludna.

Gost

#95

2016-07-10 14:09

List "Politika" citam vec 50 godina i to je moj omiljeni list, a Ljiljana Smajlovic je ugledni novinar tog lista i doajen novinarstva u Srbiji i zato je podrzavam i imam puno poverenje u njen uredjivacki rad. Pozdrav !

Gost

#96

2016-07-10 14:10

POLITIKA JE MOJ I LIST MOJE PORODICE DUGO,VRLO DUGO,i kao takvu zelim da je citam najmanje jos toliko ,a citao je moj deda (1892.godiste-umro,pa moj otac 1928.god-umro,ja imam 64 god.,moj sin je cita 9 1981.god, a i unuka obrce listove sa svoji 7 god..Ljiljana Smajlovic je ta kojoj verujemo kao sto verujemo sebi i svojima.

Gost

#97

2016-07-10 14:20

"Politika" je još ono malo što je ostalo vredno u ovoj bednoj opljačkanoj zemlji. Urednica Lj. Smajlović je retko dobra i čestita novinarka. Biće to nenadoknadiva šteta ako ona ode iz "Politike".

Gost

#98

2016-07-10 14:32

"Politika" je institucija, ne tabloid. I tako treba da ostane. U njoj se sučeljavaju različita mišljenja i debatuje - i tako treba da ostane.
Vodi je odlična redakcija, tekstove pišu odlični novinari - i tako treba da ostane. "Politika" nije oda jednoumlju, već raznovrsnosti i različitim gledištima na politiku, život, kuluturu.. - i tako treba da ostane.
"Politika" je list prošlih generacija, naše mladosti, sadašnjosti i budućih generacija . i tako treba da ostane.
"Politiku" treba sačuvati i očuvati od prstiju prljavog kapitala, prljavih prstiju i uplitanja sa strane - treba da ostane svoja i samo svoja, na radost objektivnih čitalaca.

Gost

#99

2016-07-10 14:33

Potpisala sam petiiciju zato što me je pogodilo što se politika i biznis uvlače u profesionalno novinarstvo.A gospodja Smajlović kao izvrstan novinar imala je hravrosti i poštenja da podigne ssvoj glas protiv tajkunizacije koja se uvlači u profesionalno novinarstvo pa i najstariji list ma Balkenu "Politiku", list sa velikom tradiicijom
mr Milica Stojković,ex prva Violina Simfonijskog orkestra RTS i predstavnik za štampu RTS

Gost

#100

2016-07-10 14:56

Pa zar poslije kratkog i sadrzajnog obracanja gospodina Emira Kusturice, potrebno bilo sta reci.