SAČUVAJMO "POLITIKU"

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji SAČUVAJMO "POLITIKU"

ЕКОЛОШКИ ГЕНОЦИД

#51

2016-07-10 06:23

Хтео бих сличну петицију да потпишемо у вези ЗАШТИТЕ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ У ОПШТИНИ НЕГОТИН!!!! Наиме, приватизацијом бившег ИХП - Прахово, нови бахати власници уништавају околину, плодну земљу претварају у опасне депоније, загађују Дунав, становништво константно трују флуором и честицама из енергане на угаљ, а на старим депонијама преко 100 хектара, затрпавају свакаквим опасним отпадом и пепелом!!!! Ужас за који је држава Србија слепа, ПРАВИ ЕКОЛОШКИ ГЕНОЦИД !!!!


Gost

#52

2016-07-10 06:27

List POLITIKA svojim trajanjem i svojim značajem je izrastao u društvenu instituciju srpskog naroda. Ona je u vreme tabloidizacije i vulgarizacije medija ostala poslednji bastion analitickog i nepristraanog novinarstva,otvorena za različita mišljenja, ali lišena primitivizma i prostakluka. Najveću ulogu u očuvanju takvog statusa, koji je bio ugrožen u vreme Bujosevica i Sonje Liht, ima Ljiljana Smajlovic, čija je nepristrasnost i principijelnost tako retka u savremenom novinarstvu.

Gost

#53

2016-07-10 07:02

Politika treba da ostane koliko je moguce slobodan i nezavisan list i da ima urednika i novinare koji su vrhunski profesionalci.

Gost

#54

2016-07-10 07:02

Zato sto treba da je cuvamao ako je uistinu nasa.

Gost

#55

2016-07-10 07:34

Smatram Ljiljanu Smajlovic pametnom,i dobrim urednikom.Politika nije pijacarska roba
w

#56 Glagol

2016-07-10 08:02

zanimljivo, iz same Politike nema ni 20 imena...


Gost

#57

2016-07-10 08:06

Zato što je Politika jedna od najvećih vrednosti koje ima srpski narod. To treba da se čuva za večna vremena. Ne dajmo da se to izgubi ka što smo dozvolili da se izgube mnoge srpske vrednosti.

Gost

#58

2016-07-10 08:15

Peticiju samo potpisao zato što sam kasno, kao i mnogi drugi, shvatio da nam je ovo, možda, jedna od poslednjih šansi da živimo dostojanstveno. Ukoliko i ovu drskost i bahatost dopustimo, čini se, nećemo imati pokolenja koja će postati i biti kvalitetni i "normalni" ljudi.
Hrane

#59 Hranislav Marinković

2016-07-10 08:19

Podržavam Ljiljanu Smajlović u njenoj uredjivačkoj pšolitici. Jedino što joj zameram i to joj nemogu oprostiti što je 

(dali na njenu inicijativu ili inicijativu nekog drugog) dozvolila da se zameni Politikin prvobitan i istorijski logo nas-

lovne stranice (navodno kako su to uradili neki veliki svetski dnevnici). To nam ne treba, treba da negujemo naše

istorijske veličine i svedoke našeg postojanja. Stoga MOLIM VAS vratite stari logo Politike pod kojim je ona skoro

sto godina izlazila. 


Gost

#60

2016-07-10 08:30

Politika je snazan simbol tradicije srpske intelektualnosti. Pratila je sva stradanja i uspone zemlje i zelim da se oduperi zlonamernim upravljacima. Neka vlada duh slobode u tom nasem listu i neka se dalje supostravlje njen uredivacki odbor manipulacijama.

Gost

#61

2016-07-10 08:35

Nadam se da se nikada nece vratiti vremena Bujosevica kada je uredjivao "Politiku". Tada su mogle proci samo hvalospevi vlasti, NATO-u i EU, sve ostalo je zavrsavalo u kosu cenzure.

Gost

#62

2016-07-10 09:08

Politiku znam otkada znam i sebe. Nikada se nije bavila bljuvotinama i gafostima kojima su podlehli mnogi dnevni listovi. Jos uvek ima ozbiljne priloge, komentare i kolumne, ozbiljne novinare ijos uvek je bez gologuzih starleta, splavarusa, "biznismena" i ostalog srpskog "krem drustva". Poslednja slamka pred opsti potop.

Gost

#63

2016-07-10 09:16

Glas za cestitost i pristojnost.

Gost

#64

2016-07-10 09:24

Dnevni list Politika je u posljednjih nekoliko godina postao simbol slobodne misli na sirem podrucju Balkana. Politika se oduprijela "Zapadizaciji" ili "Westernizaciji" domacih medija i nikada nije sebe dovela da bude glasnogovornik vlasti, odnosno zapadnih sponzora. Politika je zbog tog otpora da bude obuzdana postala popularna u svijetu a napose medju onima koji prate razne medije, i mainstream i "nezavisne". U Politici je bilo vise objektivnosti i otvorenosti nego u CNN i BBC zajedno. Zato Politika mora opstati. Prelaskom pod stranu kontrolu (i seljenjem urednistva u strana veleposlanstva - ambasade) list ce se vremenom ugasiti a to nije na cast Srbiji. Okupacija zemlje pocinje zauzdavanjem slobodnog duha a onda i otimacinom i nasiljem. Zato je sada Politika simbol slobode i to ne samo medijske. Ubijanjem Politike se tako ubija slobodna politicka misao i pravo da se ta misao izrazi.

Gost

#65

2016-07-10 09:27

Odrastao sam uz politiku.

Gost

#66

2016-07-10 09:37

Zato sto citam Politiku od detinjstva, i vest o ostavci Ljiljane Smajlovic navela me prvi put da razmisljam o prestanku citanja Politike. Videla sam da je vlasnik dobrog dela akcija East Media Group ali podatak nije transparentan jer se tu nalazi ime izgleda naseg drzavljanina koji je osnovao u Moskvi preduzece sa 250 evra a ne vidi se za koga i cije interese.

Gost

#67

2016-07-10 09:44

Da POLITIKA živi

Gost

#68

2016-07-10 09:49

Dvadest godina sam u dnevnim novinama, kao diposnik, pa urednik u nekoliko redakcija u Podgorici. Politika je poslednjih nekoliko godina jedan od najboljih i najslobodnijih listova u Evropi. Prosto da covjek ne povjeruje da je to moguce u ovom izopacenom i zlom svijetu.
Boris Adzic

#69 Re: Pogledi među nama

2016-07-10 09:52

#10: - Pogledi među nama 

 Pa mora valjda negde da sme da se nesto napise sto nije po volji i meri vas sveznajucih i bogom danih demokratski netrensparentno finanisiranih.


Gost

#70

2016-07-10 09:54

Odrastao sam uz POLITIKU, hoću da i ostarim uz nju.

Gost

#71

2016-07-10 09:56

Politika-ozbiljna i odgovorna novina koju citam 50.god.,a urednica Smajilovic je njen pecat. Izuzetno je. postujem.

Gost

#72

2016-07-10 10:00

Građani moraju da se zalažu i bore za svoje pristojno građansko društvo i prave vrednosti, a Politika sa Ljiljanom Smajlović na čelu je mogućnost da svaki građanin ima primer i meru šta je pristojno, šta je kulturno, šta je važno.

Gost

#73

2016-07-10 10:00

Ovo je jedini nacin da se sacuva ovaj list i ova zena ga jedino ispravno vodi

Gost

#74

2016-07-10 10:21

Zbog svih nas, Ljiljane, Politike...

Gost

#75

2016-07-10 10:21

Smatram da je Ljiljana Smajlovic medju najboljim novinarima u Srbiji. Dugo je pratim, i imam potpuno poverenje u njene sudove i ocene.
Politiku citam vec 50 godina, i prvi put u zivotu razmisljam da prestanem da je kupujem, ukoliko gospodja Ljiljana ostane pri odluci da napusti Politiku