SAČUVAJMO "POLITIKU"

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji SAČUVAJMO "POLITIKU"


Gost

#126

2016-07-11 06:37

Zato što smo se ućutali

Gost

#127

2016-07-11 07:32

Peticiju NISAM POTPISAO. Izbrišite me odmah sa liste na koju sam stavljen grubim falsifikatom.

Gost

#128

2016-07-11 09:24

Obrazloženje UNS podržavam kao svoje, kao i komentar Emira Kusturice u Plitici od 10.7.2016 g.

Gost

#129

2016-07-11 10:10

Zelja mi je da Politika kao institucija od nacionalnog znacaja, ostane ono sto i sada jeste, najbolji i najkvalitetniji list bez konkurencije na prostorima cijelog Balkana, a mozda i sire. Takodje, zelim da dam punu podrsku dosadasnjoj urednici Ljiljani Smajlovic,da povuce ostavku i da nastavi da radi sa istom energijom i stilom, jer bi u suprotnom upravo njeni protivnici i podmetaci, dozivjeli veliki trijumf i satisfakciju. Mi moramo da se borimo za dobro, losega ima i onako previse ,pa bas zbog toka moramo da cijenimo i branimo kvalitet.
Gojko

#130

2016-07-11 10:27

Stalno se zaboravlja da je Smajlovicevu u Politiku doveo Vucic. Konacno je dosao red da je sada lepo odvede iz nje. I kakvo je to davanje ostavke sa godisnjeg odmora?! I za koga je to Ljilja spremala kupovinu Politike iz ledja zaposlenih i iza ledja javnosti, vesto se koristeci lazima i manipulacijama?! List Politika je stariji i mocniji od svih nas i njega nikada nije cinio samo jedan covek niti ce. Politika je postojala i postojace i pre i posle Ljilje. Mozda ce cak biti bolje i tiraznije posle nje.  Nije nikakva tajna da ne tiraz pod Ljiljom dramaticno opao.


Gost

#131 Re:

2016-07-11 10:29

#127: -  

 Ti li si Apostolovski, suncokrete moj?


Gost

#132

2016-07-11 10:36

Zato sto bez Politike i nacina na koji me informise o desavanjima kod nas i u svetu ne mogu da zamislim dan.

Gost

#133

2016-07-11 11:30

Пузигаћа и у затвору живи монашки

Еври за старе знанце

Postovani potpisnici peticije, da li su ovo tekstovi koje podrzavate? Da li je ovo Politika za koju se borite? Politika treba da opstane, ali ono na sta taj list danas lici moze samo da mu sluzi na sramotu.

laza

#134 Re:

2016-07-11 11:53

#105: -  

 ma vazi,kako da ne


Gost

#135

2016-07-11 12:02

"Politika" je srpska novina.

Gost

#136

2016-07-11 12:44

Kao i mnogi Politiku čitam od kada znam za sebe. To je bio jedini dnevni list koji se ikada čitao u mojoj porodici. Nikada nisam doživeo da Politika padne ispod nivoa novine kojoj se može verovati. Želim da tako i ostane.

Gost

#137

2016-07-11 12:45

Sa Politikom sa odrasla i ovo je moj mali diprinos naporima da se ne uništi baš sve.

Gost

#138

2016-07-11 12:52

Iz postovanja prema najozbiljnim novinama u Republici Srbiji, retkoj oazi slobodnog misljenja i intelektualne kriticke misli.
Predrag Eferica

#139

2016-07-11 13:01

"Политика" је српска институција од огромног значаја и мора се сачувати од свих могућих манипулација...


Gost

#140

2016-07-11 13:03

Ponavljam da NISAM POTPISAO ovu peticiju. Ponavljam i da me IZBRIŠETE s te liste u koju ste me ubacili.

Gost

#141

2016-07-11 13:15

Ne terajte sve sto Vas je dovelo na vlast,i iskreno verovalo i bilo na strani Srbije, braneci zemlju od onih , koji su sada kada ste na vlasti brze bolje pritrcali. Srbija je postajala i postajace...
Pitanje je samo kakva ce biti?
Podrska Politici i RTV-u.

Gost

#142

2016-07-11 13:16

Kusturica je sve rekao sta je trebalo i to je to.

Gost

#143

2016-07-11 13:37

POLITIKA mora da ostane autonoma! Sacuvati moral iskrenog novinarstva. Tako se cuva drzava i drustvo uopste. POLITIKA nesme da sklizne u necije posednistvo kojemu je stalo do novca i hibridnog kompromisa i birokratije! Ako je svest zdrava onda i novinarstvo isto. U svetu na prstima mozemo izbrojiti koliko je dobrih i autonomnih slobodnih dnevnih listova kao sto je POLITIKA. U nasoj zemlji jedina.
RAZNI KOMENTARI

#144 RAZNI KOMENTARI

2016-07-11 14:34

Ko koga doveo idemo unazad. Ali ko kako radi to je drugo. Nesmotreni i lenjivci uvek nesto kritikuju i najgore bez osnova. Ako gospodin Lazanjski nije lenj te ide svugde na licu mesta da proveri sta se radi pa tek tada da napise dobar clanak mnogima je to tezak kamen. Kao sto je i sa gospodinom Emirom Kusturicom. Uvek svugde stize i najvredniji u kulturnom svetu kao autonom daje stvari na svoje mesto kao inovator na mnogim poljima dajuci svom narodu to sto mu je potrebno. Uvek neka netolerantna neosnovana kritika na njegov racun. Najlepse usaditi guzicu na stolici i prepricavati glupe price u jos gluplje abrove kao sto to mnogi listovi cine da bi se doslo do nekog neadekvatnog novca.  Nezgrapna stampa puna poltrona i negativnosti lazuci sopstven narod za rad saku dolara koje dobijaju iz inostranstva. Sramota i nije vas sramota!? Kako bi? Ne moramo da uzimamo nigde i nikakav primer po svetu o tragediji gluposti i nemorala kad se pise o neistinitim stvarima. Sa egoisticnim cinovima bezgranicne ne-sramote i ikakvog prezanja za posledicama! Kako po pojedincu koji pise tako po samo drustvo. Stil se izgubio a dosao budjav krompir! Smanjite i ne pisite o negativcima koji nasem narodu i zemlji nanose zlo. Sami ce da isceznu i nestanu u vidu magle. Kako su se pojavili tako su i nestli. Sve su to zadjevice bez jezgra i izgubljene pameti koje nisu nikad nisu ni imali. Zlo ne dolazi slucajno zlo je uvek smisljeno. Pravda uvek izadje iz haosa ali joj vremena treba mnogo vise nago kad zlo eksplodira i tesko ga se otarasiti i potisnuti. Dajmo nama svima vise visih vrednosti da se postujemo a ne da se psujemo. Da se volimo a ne mrzimo. Da ucimo a ne primitivni da ostajemo. Da saznajemo a ne da budemo glupi. Da pevamo a ne da placemo. Da zivimo u slobodi a ne u strahu. Da sviramo a ne da kukamo. Da imamo svoje ja a ne da ga prodajemo. Kad se jednom proda svoje ja onda ostane samo prah koji nestaje i zasmrdi svugde oko nas. Ruza mirise, ruza je kraljica cveca koja ostaje vecno medju nama.

 


Gost

#145

2016-07-11 15:03

Zelim da ovakva Politika opstane..

Gost

#146

2016-07-11 15:13

Politika je jedinstvena!
Dubrovcanka

#147 Re:

2016-07-11 15:30

#4: -  

 Nije to ni Vučićeva niti bilo čija prćija, već novina koja u ovom ludom i "kupljenom" vremenu daje najobjektivnije informacije u odnosu na sve ostale( da ne pričamo o tabloidima ). A kad jedna tako jaka novina sa svojom zadivljujućom prošlošću, ima tako energičnu i sposobnu glavnu urednicu, treba je na bilo koji način maknuti i ne dozvoliti pravim informacijama da dođu na svetlost dana, već samo ono što odgovara Zapadu(tj. USA ). Rasla sam uz "Politiku" u nekad mom najdražem gradu(rodnom) Dubrovniku, čitam je i danas i želim da ostane onakva kako su je osmislili njeni stvaraoci, a nadam se da je to želja svih normalnih ljudi u ovoj Srbiji. Budimo bar jednom objektivni i priznajmo da "Politika" po pitanju svog kvaliteta nema konkurenciju.


Gost

#148

2016-07-11 16:40

Zato sto zelim da POLITIKA bude ono sto je uvek bila - objektivna, nepodmitljiva novina verna svojim citaocima...Izuzev u periodima kada su je uredjivali "partijski sekretari", elektricati visokog napona i sl. poltroncici... Ali, Politika je ta zla prezivela i zasluzuje da vecito zivi!!!

Gost

#149

2016-07-11 16:53

Jednostavno želim da POLITIKA ostane normalnaaaaaaaaaaa..................................!

Gost

#150

2016-07-11 18:13

U svemu se slazem sa predlagacem peticije.