ПРАВДА ЗА ДИСКЕТА!

Gost

/ #73 Pozdrav za Disketa

2017-02-14 16:22

      Krajnje je vreme da se ujedinimo u borbi protiv nepravde, samovolje, bahatosti, bezakonja, ponižavanja poštenih od strane nepoštenih, beznađa... Da odvojimo u svojim redovima žito od kukolja i vratimo dostojanstvo prosvetnim radnicima.

      Bahati direktori moraju da odgovaraju za kršenje zakona. Dugo godina sam bila direktor PU i u potpunosti poštovala zakone i pravilnike. Zahvaljujući tome nikada nismo imali nijednu pritužbu roditelja prosvetnoj inspekciji, nikada nijednu naloženu meru, na spoljašnjem vrednovanju ocena 4 sa 97% ostvarenosti svih standarda i 100% ključnih. Ovo je postignuto jer me nije postavila nijedna politička partija - nijednoj ne pripadam, tako da sam se suprotstavljala lokalnim moćnicima kada je trebalo i imala hrabrosti da branim poziciju struke. Niko me nije oterao sa tog mesta, jednostavno se nisam javila na konkurs i vratila na svoje radno mesto kada sam shvatila da je vreme da dođe neko mlađi. Teško je da budeš takav direktor, ponestalo mi je snage posle dvadesetak godina. Radnicima nije bio potreban sindikat, nisu se ni učlanjavali. Imala su sva prava, tretirani pre svega kao ljudska bića. Stara škola, naučena u socijalizmu :)  I da, bilo me je sramota da nepoznatim ljudima kažem da sam direktor, znajući kakvi su mnogi drugi. 

    Ljudi, borite se da vam direktori budu najbolji među vama i nećete imati nikakvih problema.