Vlasnici "opasnih rasa" u Srbiji UJEDINITE SE!

Elena

/ #231

2011-12-04 15:51

Zaista nemam reči dokle ide ljudska glupost ,od davnina je opšte poznato da je pas čovekov najbolji prijatelj,verovatno između ostalog što maše repom a ne jezičinom...Kakav gazda takav pas,tako da svaki vlasnik oblikuje svog ljubimca prema sebi,bez obzira koja rasa je u pitanju...Ljudi su ti koji maltretiraju životinje,prave od njih zveri,drže ih od malena u zatvorenim šupama,misleći da je sasvim dovoljno da im bace neke otpatke da jedu,samim tim od njih prave asocijalne životinje,a da ne pričam o okrutnim i zverskim borbama pasa koje su toliko bolesne da ne mogu da shvatim koji bolesni um može to da organizuje .Za sve napade životinja na čoveka jedini odgovorni su za to vlasnici tih životinja..Ja nisam vlasnica " opasne rase " kako navode nedovoljni poznavaoci životinjske vrste,ja imam predinog psa rase Chow Chow koji je glavni član moje porodice i zbog toga što me toliko voli koliko i ja njega zaslužuje da bude na pijedastalu.Peticiju sam potpisala ,jer mnogi moji prijatelji su vlasnici pomenutih rasa i ne bih volela da jednog dana i moj pas bude tako okarakterisan.