Vlasnici "opasnih rasa" u Srbiji UJEDINITE SE!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Vlasnici "opasnih rasa" u Srbiji UJEDINITE SE!

Ponosna vlasnica AST-a

#226

2011-12-04 14:18

Muka mi je od ljudi koji pisu zakone a nemaju pojma... Kao i od onih koji ove divne rase pretvaraju u masine i lece svoje komplekse na njima. Odatle i nastaje agresija. Kao i ovaca pred tv-om koji veruju u sve sto cuju i vide u medijima! Bruka za drzavu!
Elena

#227 Re: Evo nekih primjera da nije bitna rasa nego odgoj

2011-12-04 14:52

#25: - Evo nekih primjera da nije bitna rasa nego odgoj

Odakle tebi ovi podaci , vidim u njima je najviše ocrnjen moj kućni ljubimac Chow Chow,kakvi ujedi to nema veze sa životom,čitam ova lupetanja i ne verujem,Chow je upravo specifičan po tome što apsolutno ne obraća pažnju na druge ljude na ulici on je veliki flegmatik i privržen isključivo porodici u kojoj živi a posebno svom gazdi.


Gost

#228 Re: Re: Evo nekih primjera da nije bitna rasa nego odgoj

2011-12-04 15:16

#227: Elena - Re: Evo nekih primjera da nije bitna rasa nego odgoj

Tako je po statistici, pretrazite malo po netu i videcete.


Gost

#229

2011-12-04 15:27

SAMO MI TOLIKO RECITE DALI SAMO OKOLIA BEOGRADA CE TREBATI OVO DA PLATI ILI I DRUGE OKOLINE ??? AL DA BOG DA IH SPRECIMO DA NAM NE UZMU NI 1 PARU

Gost

#230 Re:

2011-12-04 15:36

#229: -

ako se prihvati u bg-u naravno da ce odmah zatim zakon da obuhvati sve ostale gradove.

Elena

#231

2011-12-04 15:51

Zaista nemam reči dokle ide ljudska glupost ,od davnina je opšte poznato da je pas čovekov najbolji prijatelj,verovatno između ostalog što maše repom a ne jezičinom...Kakav gazda takav pas,tako da svaki vlasnik oblikuje svog ljubimca prema sebi,bez obzira koja rasa je u pitanju...Ljudi su ti koji maltretiraju životinje,prave od njih zveri,drže ih od malena u zatvorenim šupama,misleći da je sasvim dovoljno da im bace neke otpatke da jedu,samim tim od njih prave asocijalne životinje,a da ne pričam o okrutnim i zverskim borbama pasa koje su toliko bolesne da ne mogu da shvatim koji bolesni um može to da organizuje .Za sve napade životinja na čoveka jedini odgovorni su za to vlasnici tih životinja..Ja nisam vlasnica " opasne rase " kako navode nedovoljni poznavaoci životinjske vrste,ja imam predinog psa rase Chow Chow koji je glavni član moje porodice i zbog toga što me toliko voli koliko i ja njega zaslužuje da bude na pijedastalu.Peticiju sam potpisala ,jer mnogi moji prijatelji su vlasnici pomenutih rasa i ne bih volela da jednog dana i moj pas bude tako okarakterisan.

Gost

#232

2011-12-04 15:54

Svi u skupstini koji donose ovako glupe ''zakone'' ,ODJEBITE!!!

Gost

#233

2011-12-04 17:55

Stvarno nije u redu to sto rade,ovi "opasni psi" su veoma odani ljudima i opasni su samo ako ih vlasnik tako istrenira,sto je retkost i to se dogadja kod,nazovi,huligana. Kada pas rase bull ujede nekoga odmah je ubica i to,a kad pekinezer recimo nekoga ujede to je slucajnost?

Gost

#234

2011-12-04 18:08

ISTERAJMO GOVNA IZ FOTELJA MOTKAMA ! PRAVDA ZA BULL-OVE !

Gost

#235

2011-12-04 18:47

kao odgovorni vlasnik jedne od rasa navedene pod "opasne pse" moram da izjavim svoje zaljenje nasem primitivnom i lopovskom narodu

Gost

#236

2011-12-04 18:53

Idioti!!!! Odakle bre jadnom narodu jos za taksu!!!??

Gost

#237

2011-12-04 19:07

neznaju ovi na vlast odakle vishe da kradu novac i otimaju od ovog jadnog naroda, pa se sad neka GUZO UVLAKA desetila da od nas koi od usta odvajamo da bi drzali po nekog psa uzme tu crkavicu,EPA NECETE VALA !!! NA TRVD ORAH STE NAGAZILI.
ISPRED SKUPSTINU BRACO KUCKARI !!!!!!!

Gost

#238

2011-12-04 19:09

ljudi !!! ISPRED SKUPSTINU !!!!!

Gost

#239

2011-12-04 19:25

Kada ce neko traziti da se OPASNI LJUDI stave na povodac i da im se priveze zastitna korpa??????

Gost

#240 Dule

2011-12-04 19:36

Ima li taj mali kapi mozak, ko je doneo taj zakon! Bolje bi bilo da svojim rukama zaradi para, a ne da uzima od ljudi! Sigurno nezna ni kako izgleda jedan pas, gde mu je glava ispod noge ili gore! Političari!! Znate de je pas najbolji prijatelj ljudima! Vi ste slepi, nevidite nista samo para! Nema opasan pas, nego opasan vlasnik! Ako jedan pas sere drugi ne mora da pojede! Nek pojede taj koje kriv! Velika sramota u Srbiji!!! http://www.youtube.com/watch?v=ICtchIdQ-NY&feature=related

Gost

#242

2011-12-04 21:24

Dobro, ali sa previse gresaka u kucanju. Trebalo je prekontrolisati pre objavljivanja.

Gost

#243

2011-12-04 21:32

Svedok sam ujeda rase Llasa Apso, koji je tom prilikom petogodisnjoj devojcici otkinuo obraz. Ja imam dobermana, koji ce pre ujesti sam sebe za zadnjicu nego bilo koga. Mislim da nadlezni treba da vode vise racuna o tekucim problemima nego da prave nove. Ja nemam 30.000 dinara, a i da ih imam na pretek poklonila bih azilu ili deci u Zvecanskoj a ne lopovima. Sta cete ako nemam tih 30.000? Oduzecete mi psa? Pa zar ne rekoste da u azilima nema mesta kao ni dovoljno sredstava da e ti psi tamo hrane i lece? Treba da vas bude sramota svog postojanja, i vredjanja inteligencije ovog naroda, mazete oci kojekakvim glupostima a probleme niko ne resava. Kada ce shvatiti ovaj srednjovekovni mentalitet koji cini nase zakonodavce da je gajenje pasa KULTURA i da se kaznom od 30.000 dinara ljudi nece nauciti tome.
Neka vam je sa srecom sa vasim jadnim pokusajem mozga, mi cemo se za svoje izboriti razumom, vi ga nazalost, nemate.

Gost

#244

2011-12-04 22:30

samo nam je još to falilo...

Gost

#245

2011-12-04 22:36

Neznam samo koga gradske vlasti bilo koje opštine konsultuju prilikom donošenja odluka vezanih za kućne ljubimce i njihove vlasnike.Mi u Pančevu imamo i udruženje kućnih ljubimaca kao i kinološko društvo ali nas nikada niko nije pitao za svet ili mišljenje za neke odredbe koje oni posle pretoče u zakon.

Gost

#246

2011-12-04 22:52

Nema sta - ovo jeste DISKRIMINACIJA. Mislim da bi odgajivaci navedenih rasa sa advokatima trebali da pokrenu ozbiljnu akciju u Evropi. Naravno mislim na ozbiljne odgajivace, pismene advokate i odgovorne vlasnike.

Usput moram da se nasmejem vlasnicima ostalih rasa koje nisu na spisku a koji ne podrzavaju peticiju. Zasto? Shvatice uskoro ako vec nisu.
kotez

#247

2011-12-04 22:53

Voleo bih da cujem odgovor da li je ova taksa uvedena kao mera da se smanji broj napada pasa na ljude.Ako jeste zanima me da li to znaci da ce pas koji je bio agresivan posle uplate 30.000 dinara da postane normalan?!I sta ce da se desi sa psima ciji vlasnici nemaju da plate taksu?Da li treba da ih puste na ulicu pa ce onda biti bolje?Po kom osnovu se to selektuju "opasne rase"?

Zaista je potpuno suludo uvoditi taksu pa jos u tom iznosu...
Svakako da problemi treba da se resavaju,ali zaista je nenormalno da vecina ispasta zbog pojedinacnih slucajeva.A svima nam je opste poznato da i kad se desi neki incident u 99% posto slucajeva je kriv covek.Jednostavno rasa kao rasa ne moze da se okarakterise kao "opasna" ili "agresivna".

Gost

#248

2011-12-04 23:03

Ako neko dete ujede recimo retriver (slucaj iz Surcina) i ako vlasnik psa pozove veterinarsku inspekciju i miliciju oni ga pitaju sledece "Da li je pas BUL?" Covek kaze: ne, nije to je retriver.... Nije se pojavila ni veterinarska inspekcija ni milicija. (Informacija je sa foruma BK od oca ujedenog deteta)
Ceca D.
Gost

#249

2011-12-04 23:21

Rase pasa koje su ovom odlukom podvedene pod opasne su medju najstalozenijim rasama pasa uopste.To odgovorno tvrdim mada nisam niti sam ikada bila vlasnik psa neke od ovih rasa.Ovo je cisto otimanje novca narodu iz dzepa i vlast treba jos jednom,po ko zna koji put da se stidi i srami.Ovo je jedna od onih gluposti koja ce ih uostalom stajati te iste vlasti.


Gost

#250

2011-12-04 23:28

neophodno je i pravedno zaštititi domaće životinje u koje spadaju i psi i to iz humanih motiva,psihološko svrsishodnih za mentalno zdravlje gradjana, jer smanjuje egocentrizam i sebičnost ljudskom mentalitetu, posebno u velikom gradovima gde su kjudi izloženi socijalnoj izolaciji, samoći i depresiji, koju domaće životinje, ukljućujući i pse, terapeutsi mogu da ublaže...