Peticija za ukidanje nezakonitih kamata Elektoprivrede Srbije


Gost

/ #14

2011-12-14 18:23

Elektrotimok Zaječar je na mom primeru "uveo praksu" za sticanje ekstra profita, tako što mi je izvršena obustava napajanja zbog havarijskog stanja naponske mreže izazvanog lošim održavanjem od strane distributera, koji je nastavak isporuke el. energije uslovio izdavanjem naloga potrošačima da snose troškove opravke linije. Pošto ja to nisam prihvatio Elektrotimok mi je izmislio neutvrđeni dug iz neutvrđenog havarijskog perioda u iznosu od preko 20.000 dinara na koji je samovlasno primenio obračun zakonske zatezne kamate, pa pošto ja nisam pristao da platim ni taj neutvrđeni dug iz neutvrđenog perioda, koji je u međuvremenu postao i zastareo, jer datira iz perioda pre maja meseca 2009. godine, Elektrotimok mi je izvršio obustavu napajanja električnom energijom i ponovno priključenje mi uslovljava uplatom neutvrđenog duga za neutvrđeni period, kao i finansiranje izmeštanja mernog mesta.

Kako potrošači mogu da zaštite svoja prava na mirno napajanje električnom energijom od ovakvih zloupotreba monopolskog položaja?