Peticija protiv dodjele nagrade za mir Mustafi Ceriću


Gost

/ #207 Re: dodikovci i erceg četnici

2012-01-28 17:41

#197: bošnjo - dodikovci i erceg četnici

Ja sam ponosni musliman i Bosanac, ali time nista ni manji ni veci Hrvat od svojih sunarodnjaka u BiH. Iako to u mojem slucaju nije lako postici, moram nerado priznati da si me uspio ostaviti bez rijeci  svojim komentarom, koji je, uzgred budi receno,  tipican primjer govora mrznje i razlog za pokretanje ove peticije.


Na zalost, cinjenica je da ima i takvih Bosnjaka koji su optereceni mrznjom kakvu ti ovdje ispoljavas, ali svojom izjavom, ciji cu dio ovdje citirati: "ovi što nose Bošnjačak imena i što udaraju po "svojima " su najgori" uspio si zasjeniti vecinu dosadasnjih  "izlijeva ljubavi i tolerancije" koje smo vec navikli cuti iz Cericevih usta.


Eto, ja sam jedan od onih koji, kako me ti opisujes "nosi bosnjacko ime" i potpisao sam peticiju, ili, da opet posudim tvoje rijeci, "udario po svojima", jer "moji" su po tebi samo muslimani.


Za razliku od tebe, ja nikada nisam stavio znak jednakosti izmedju vjere i nacije, jer jedno po automatizmu ne podrazumijeva drugo,  niti sam zamijenio argumente uvrijedama.


Nakon sto si dopustio sebi da drugima odredjujes pripadnost naciji samo na osnovu imena, ti smatras da mozes govoriti o mjerodavnosti necijeg suda?!


Vec  duzi niz godina jednako posjecujem portal Sarajevo-x, Oslobodjenje, Avaz , kao i jedan od dva portala na koje si odlazak "preporucio" rijecima "da vidiš šta je mržnja i netolerancija" i dosao sam do zakljucka da svi nabrojani, bez razlike, moraju odbaciti politicki podoban pristup i vratiti novinarstvu profesionalizam i objektivnost  kako bi citateljstvu pruzili informacije bez selektiranja, filtriranja i auto-cenzuriranja  u svrhe dnevnog medijskog nacionalnog i vjerskog prepucavanja zahvaljujuci kojem se odrzava status quo u nasoj nefunkcionalnoj drzavi.


Zapravo stanje stvari se ne mijenja samo za one koji koriste te online medije da bi odrzali svoje pozicije skretanjem pozornosti sa svoje nesposobnosti da upravljaju drzavom kroz emocionalnu manipulaciju plasenja jednog naroda drugim, dok se za narode, koji uvijek iznova za njih glasaju, mijenja i to drasticno na gore, o cemu najbolje govore potezi ocajnika koji posezu za samozapaljivanjem.


Od gore navedenih portala, moram priznati da ipak u cenzuri i brisanju komentara prednjaci jedan kojega nisi spomenuo, kojem ne zelim da ovdje pravim reklamu, ali vjerujem da ce oni koji cesto posjecuju sve nabrojane stranice lako pogoditi o kojem je rijec. Ako si pomislio na onaj koji voli isticati toleranciju i multikulturalnost, pogodio si.


Tvoj post bi na tom portalu dobio navise pozitivnih ocjena, dok bi moj odgovor za manje od par sekundi bio sakriven sa cudesno brzo kliknutih 11 negativnih ocjena, koliko je minimalno potrebno da se sakrije.


E vidis, kao Bosancu -  ne Bosnjaku, iako sam, kako me ti opisujes "bosnjackog imena", i kao Hrvatu, a ne bosanskom katoliku, jer katolik nisam, nego sam ponosni musliman, drago mi je sto je pokrenuta ova peticija protiv dodijeljivanja nagrade za mir covjeku iz cijih usta izlazi opasan inflamatorni govor mrznje.

Ponosno sam je potpisao i time, kao bosanski musliman, dakle ne kao "atesist i komunjara koji mrzi vjeru i vjernike .džamije ,pokrivene žene ,džume ,djenaze ,munare" i jednako postuje islam, kao i svoju i tvoju naciju, negirao pravo Cericu da me na bilo koji nacin predstavlja i govori bilo sta u moje ime.


Moje ime i prezime stoji na mjestu potpisnika ove peticije i time sam jasno rekao sta sam imao reci.

Srecom, ni Ceric ni takvi kao ti me ne predstavljate, niti cete ikada imati priliku da to cinite, sve dok sam ziv i dok moje ime stoji u mojoj licnoj karti. Imas i ti, a bome i efendija, svoju licnu kartu, pa predstavljajte one cija imena tamo stoje.