Ignorisanje TV Prve dok god traje serija "Sultan Sulejman"

slas

/ #7

2012-03-12 03:02

Sulejmana:Vidim da si nas musliman , jer Turci ne znaju Srpski. Ovde se radi i o tebi, nemas ti preceg od Srbina i nasi muslimani treba a i jesu nama Srbima brac. Mozda si ti ne slazes ali vecina muslimana u Sandzaku su poreklom od Srba , islamizovanih u jednom delu nase istorije. Ako tako mislim , a mnogi u Srbiji tako misle , onda ste vi Srbi a ako ste Srbi onda ste nasa braca. To kako ce te vi da se izjasnjavate to je vase pravo.Za mnoge stvari koje suse desile smo i mi Srbi krvi , jer kako da se oseca musliman koji zivi u drzavi Srbiji ako ga neko stalno proziva, kako da oseti da je to njegova zemlja ako ta zemlja ne radi nesto za njega. Jaz izmedju Srba pravoslavaca i vas je podstaknut sa strne a na veliku stetu mi smo ga prihvatili. Tipa "zavadi pa vladaj". Tacno radimo ono sto nasi neprijatelji zelie. Zar nam nije rat u Bosni bio nauk , zar treba da nam se ponovi slicna stvar?Zato apelujem i na muslimane iz Srbije i Srbe da se okrenemo jedni drugima , da nadjemo sta nas spaja , da zivimo u slozi i medjusobnom razumevanju.Nikad nam Turci nemogu biti blizi od nas samih. Jedan veliki pozdrav svim ljudima muslimanske veroispovesti u Srbiji.