Privremeno prihvatiliste za napustene zivotinje - Bar, Crna Gora

Lidija

/ #37 Re:

2012-07-18 15:22

#36: -

Ovih dana je u Baru oko zgrade SO Bar otrovano vise pasa sto rasnih (mnoge vlasnike put do mora vodi tuda) sto lutalica. Po upozorenju jednog poznanika da ne idem tuda i da psu ne dopustam ista da njusi kako na vec navedenoj lokaciji, tako i preko puta zgrade SO Bar, kao i kod Sportskog centra u Baru, jako sam se zabrinula jer imam mlado stene koje, iako na povodniku uvek vrca da nesto njusne. Pricu mi je "dopunila" vlasnica jednog pet shopa u Baru, s napomenom da se nema vremena ni pomoci psu, jer otrov deluje cim ga ponjusi a strasna smrt nastupa takvom brzinom da su veterinari potpuno nemocni. Takodje, saznajem da je vlasnica jednog od otrovanih pasa istrazila da to cine radnici Komunalnog preduzeca iz Bara.

Posto ne znam kome da se obratim, u svoje ime a nadam se i u ime svih vlasnika pasa i uopste ljubitelja i zastitnika pasa lutalica apelujem na bilo koga - neko drustvo, organizacija i sl. - da HITNO ispita i reaguje na novi pomor pasa u Baru i da se kazne pocinioci najstrozim kaznama ako moze i zatvorom.

Ukoliko je potrebno opet cu kontaktirati ljude od kojih imam iznesena saznanja, da bih imenom i prezimenom navela bar neke od vlasnika otrovanih pasa, kojima u jutrasnjem razgovoru na zalost nisam zapamtila imena.