Privremeno prihvatiliste za napustene zivotinje - Bar, Crna Gora


Gost

#26

2012-03-07 00:03

Bas sam srecna sto napokon neko brine o zivotinjama!!!:-))

Gost

#27

2012-03-11 17:57

Za svaku osudu je trovanje zivotinja! STOP UBICEEEEEEEE!!!!

Gost

#28

2012-03-11 18:19

Životinje, ostavite životinje

Gost

#29

2012-03-12 02:40

svaka čast...

Gost

#30

2012-03-14 00:46

Taj ko moze ubiti zivotinju moze i coveka.Zivotinje od nas zavise pokazimo da smo PRAVI ljudi,stanimo na put ovakvim monstumima.

Gost

#31

2012-03-14 01:41

jadne zivotinje nisu nista krive da ih ubijaju po ulicama treba ubijati njihove gazde koje su ih uzele na drzanje pa ih pustili na ulicu, za ljude koji ubiju psa sudio bih im kao za ubistvo coveka!!! VELIMIR CABARKAPA PLJEVLJA

Gost

#32

2012-04-15 00:37

!

Gost

#33

2012-04-15 17:36

Trovanje je zlocin. Sta se desava u Baru je uzasno. Sve pse i druge zivotinje imaju pravo na zivot. U Rusije nema i zakona sasvim, u Crne Gore ima i zakon pa zasto on ne radi? Ljudi muce pse ovako i onako, ne hrane, bacaju scence u smetliste, treba da zaustavim to. Pse i macke nisu dzubre, stradaju i hoce ziviti takodze ko i gradgane i ko svaki turisti.

Gost

#34

2012-06-25 15:29

U Sutomoru, na kraju sezone, primjetan je veci broj napustenih zivotinja kojima je potrebna pomoc, prihvatiliste, i organizovano udomljavanje. To su pitome zivotinje koje bez pomoci tesko mogu da prezive zimu.

Gost

#35

2012-07-02 22:19

Люди....

Gost

#36

2012-07-03 02:36

animals have right to live as well
Lidija

#37 Re:

2012-07-18 15:22

#36: -

Ovih dana je u Baru oko zgrade SO Bar otrovano vise pasa sto rasnih (mnoge vlasnike put do mora vodi tuda) sto lutalica. Po upozorenju jednog poznanika da ne idem tuda i da psu ne dopustam ista da njusi kako na vec navedenoj lokaciji, tako i preko puta zgrade SO Bar, kao i kod Sportskog centra u Baru, jako sam se zabrinula jer imam mlado stene koje, iako na povodniku uvek vrca da nesto njusne. Pricu mi je "dopunila" vlasnica jednog pet shopa u Baru, s napomenom da se nema vremena ni pomoci psu, jer otrov deluje cim ga ponjusi a strasna smrt nastupa takvom brzinom da su veterinari potpuno nemocni. Takodje, saznajem da je vlasnica jednog od otrovanih pasa istrazila da to cine radnici Komunalnog preduzeca iz Bara.

Posto ne znam kome da se obratim, u svoje ime a nadam se i u ime svih vlasnika pasa i uopste ljubitelja i zastitnika pasa lutalica apelujem na bilo koga - neko drustvo, organizacija i sl. - da HITNO ispita i reaguje na novi pomor pasa u Baru i da se kazne pocinioci najstrozim kaznama ako moze i zatvorom.

Ukoliko je potrebno opet cu kontaktirati ljude od kojih imam iznesena saznanja, da bih imenom i prezimenom navela bar neke od vlasnika otrovanih pasa, kojima u jutrasnjem razgovoru na zalost nisam zapamtila imena.

 

 

 

 


Gost

#38

2012-07-18 15:42


Ko moze ubiti psa moze i coveka, samo da se pogodi razlog i trenutak.
Ubice su svuda oko nas, upakovani u svoje divne toalete, zavaljeni u svoje fotelje i maskirani dobrim parfemima. Ipak, uvek dodje dan kada covek zamirise ili zasmrdi delima koje cini.

Crtom cu razdvojiti rec o njima jer jesu i bice daleko od svake ljubavi.

--------------------------


DUGIN MOST

Ovaj predeo Raja, zove se Dugin Most.
Kada umre zivotinja, nekome posebno draga, odlazi na Dugin Most.
Tamo su brda i doline da se svi nasi voljeni prijatelji mogu igrati i trcati zajedno.
Tamo je obilje hrane, vode i sunca, toplo im je i prijatno.
One zivotinje koje su bile stare i bolesne, ponovo su zdrave i zivahne.
One koje su bile povredjene ili osakacene su isceljene,
tamo su bas onakve kakvih ih se secamo u nasim snovima
o danima i vremenima koji su prosli.
Srecne su i zadovoljne, ali ima jedna sitnica:
Svakoj nedostaje neko njima poseban, neko ko je morao ostati iza.
Zajedno se igraju, zajedno trce, ali dodje dan
kada jedna od njih iznenada zastane i pogleda u daljinu.
Nepomicne su njene sjajne oci.
Nestrpljivo podrhtava njeno telo.
Iznenada, u trku, napusta ostale, leti preko zelene trave,
i njene noge nose je sve brze i brze.
To si ti bio ugledan,
i kada se ti i tvoj voljeni prijatelj konacno srecete
ne mozete da se odvojite od radosti sto ste ponovo zajedno,
i sto se nikada vise necete rastati.
Kisa radosnih poljubaca na tvome licu,
tvoje ruke ponovo miluju poznatu glavu,
jos jednom gledas u odane oci prijatelja toliko vremena odsutnog iz tvog zivota,
ali nikada iz tvoga srca....i prelazite Dugin Most zajedno...

Gost

#39

2012-07-24 19:58

ja bih bila najsrecnija kada bi se otvorilo prihvatiliste i pomogla bih kako god mogu JER JA OBOZAVAM ZIVOTINJE!!! PSE I MACKE POGOTOVO! to bi bilo nesto najbolje sto bi imali u baru. MOLIM VAS OTVORITE PRIHVATILISTE!
Maja

#40

2012-10-14 23:30

Danas sam u Starom Baru videla malog pasica, izgleda kao Kineski goli pas. Bio je povereden po usima i jako je lose izgledao. Ako imate mogucnost spasite ga, molim vas. Ja ga tezko nosim u Sloveniju, a njegove oci ne napustaju me, kako me gledaju.
Pozdrav, Maja, Ljubljana, 14. Oktobar 2012

Gost

#41

2012-10-31 00:39

Dosta ubijanja!!!
beka

#42

2012-11-25 23:07

Trovanje zivotinja je izraz neukosti i svireposti.
Veciina informisanih C.Gore prihvati ce medjunarodno resenje, a to je STERILIZACIJA u privremenom prihvatilistu.

Gost

#43

2014-04-11 18:41

svaka cast :)

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-04-12 00:47