За Србију слободну од ГМО


Gost

/ #18

2012-07-28 11:37

Share-ovala sam peticiju i evo jednog od odgovora na post:
Bullshit...

1. будући да је данас већ и научно доказано да оваква храна штети самим животињама, као и човеку кроз ланац исхране.

...neka mi neko pokaze "naucni dokaz" kojim je isto dokazano...

2. Генетски модификовани организми (ГМО) је термин за животне форме добијене у лабораторији, насилним комбиновањем гена различитих врста живих организама, које се никада не дешава у природи.

...sta je sa virusima koji ugradjuju svoj genom u genom domacina? ...sta je s horizontalnim transferom gena kod bakterija?
...sta je s prirodnom selekcijom koja svakodnevno modifikuje sve zive organizme?

...ah da, uvek zaboravim da bakterije i virusi ne spadaju pod prirodu...

3. Људско тело није програмирано за овакву врсту хране.

:D ...

4. Преко 800 научника из 84 земље потписало је отворено писмо "Научници света свим владама" у којем захтевају забрану на патент за живот и упозоравају о огромној опасности од генетски модификоване хране и генетски модификованог семена.

...famozno pismo je potpisano 1999. godine od kada smo vec tri puta korcili na Mesec u biologiji...

5. Генетски модификована храна је велика опасност по здравље људи и целог еколошког система.

...ne razumem "celi ekoloski sistem"?!? ...mocvara, suma, reka, livada? ...na koji se tacno eko-sistem misli? ...da nije pravilan termin mozda biosfera?! + me ponovo zanima dokaz za takvu tvrdnju...

6. Генетски модификовано семе је непроцењиво озбиљна опасност биодиверзитету, као и здрављу земљишта и нашим аутохтоним сортама.

...danas NE POSTOJI vise NI JEDNO seme soje (Glycine hispida) na Zemlji (osim mozda u nekoj od piramida), koje nije u nekom trenutku bilo genetski modifikovano...