VRATIMO ocenjivanje rada lekara na sajt www.kakavjedoktor.org!

Jakisa

/ #126

2012-12-17 13:37

Da li je moguce da pojedini lekari i dalje ne shvataju poentu sajta!? Gospodo lekari to sto smo se skolovali 10 godina i sto su nam plate male u odnosu na plate lekara u drugim drzavama ne daje nam za pravo da ne budemo ocenjeni, odnosno zamenjeni boljim. Npr. Ja sam na gradjevini radio za 200 eura mesecno i konstantno mi je poslovodja bio nad glavom kao i sponzor celog projekta koji je u svakom trenutku mogao da me odpusti ako mu se ne svidi nacin i kvalitet mog rada. Sto je potpuno opravdana jer on placa mene , a ne ja njega!! Pa tako meni svakog meseca sada skidaju od plate preko 20000 dinara za zdravstveno osiguranje, ( verujte mi da mogu rado bih te pare davao privatnoj ustanovi)a meni se desava da odem kod lekara i salterska sluzbenica mi kaze da po njenom misljenju moj slucaj nije hitan i da dodjem sutra jer nisam zakazao pregled kod izabranog lekara!! A sve sto ja u tom trenutku mogu je da upisem to u knjigu utisaka. Ma da se ____ , u paketu sa____. Izvinjavam se, ali to mi prolzi kroz glavu svaki put.
Gospodo! iskoristicu priliku i da vas podsetim na ''Tatu'' cuvenog portira koji i dalje radi u hitnoj i ima veoma precizan cenovnik: Vozac-3000e , Tehnicar-4000e , Doktor-7000e. A prevoz secera deci po gradu cetvrta cena. Cela hitna zna za ovo i svi zmure vec 10 godina... Stub svake zdrave drzave su zdravstavo i policija pa sve ostalo.Zamolio bih vas najljubaznije da pustite ove mlade ljude da PROBAJU da promene bar nesto, jer mi smo nase prilike propustili. Naravno da vecina lekara vrhunski radi svoj posao , cilj je da svi budemo na nivou iznad proseka i da tolerancija korupcije bude na 0.