VRATIMO ocenjivanje rada lekara na sajt www.kakavjedoktor.org!

Francuz

#1 Sigurnost doktora ?

2012-12-12 01:51

za narod je sigurnost da imaju dobar site gde mogu da znaju sta izabran doktor vredi u svaku meru.

Gost

#2

2012-12-12 02:52

Mislim da su da je vazno da se otvoreno govori kao i ocenjuje rad lekare...Cast izuzecima, kojih hvala bogu jos uvek ima, mnogi doktori se ponasaju nedodirljivo zaboravljajuci zbog cega su na svojim radnim mestima.
Kopriva

#3

2012-12-12 11:22

Podrzimo peticiju!!!

Gost

#4

2012-12-12 11:59

podrska
Sandra A.

#5

2012-12-12 12:27

PODRSKA ZA OVU PETICIJU!!!
Mica

#6

2012-12-12 12:38

Desilo mi se nešto zbog čega sam razočarana, lekar opste prakse koji je bio na zameni mi je na osnovu šacometrije upisao u karton pogrešnu dijagnozu, koja nema veze sa pameću. Probala sam da to ispravim, kod "zaštitnika prava pacijenta", ali izgleda bezuspešno. Imam utisak da su svi oni povezani i da štite jedno drugom leđa. Mislim da tome treba stati na kraj.
Raspravnik

#7 Zakoni u sukobu

2012-12-12 16:47

Ne moze se traziti da se dva zakonska akta dovedu u direktan sukob. To je suludo.
sirenarott

#8

2012-12-12 17:30

Otisla ja na Ub kod rodjaka, iz Beograda sam, znaci Beogradski osiguranik. I jos uvek nemogu da verujem sta mi se desilo. Zbog stomacnih problema nazvala sam hitnu pomoc cela opstina dva sanitetska vozila, cekala sam celu noc povracala rastajala se sazivotom. Nekako dodje sestra sanitetom po mene pogleda me s nekim gadjenjem i umesto na licu mesta da mi ukaze pomoc povezu me oni do ambulante. Doktor u ambulanti pita kako i je a ja jedva sedim nije me ni poslusao samo izmerio pritisak ukljucio infuziju dao mi injekciju i ostavio da se susim. Verovatno je imao vaznija posla. Sama organizovala povratak kuci on me vise nije ni pogledao. Dok sam dosla do kukuce u koju sam odsela kod rodjaka doktor je obavestio sve ceo Ub i okolna sela su pricali od cega sam bolesna Doktor je svima ispricao da sam u narkomanskoj krizi i da umirem. Pa se pitam kako sam ja jos uvek ziva ? I koju oni bese zakletvu polazu po zavrsetku faxa. Ovo zelim da se zna i da svi obrate paznju kod koga idu kod doktora. I gde
Cepidlaka

#9 Vreme

2012-12-12 17:32

pogresno vreme popunjavanja peticije pise na sajtu, verovatno po grinicu, jel postoji mogucnost da to ispravite?
Predrag Stakic
Gost

#10 ★ Ovo je kršenje ljudskih prava

2012-12-12 17:52

Ukidanje sajta će biti normalno kada budemo živeli u nekom deklarisanom totalitarističkom režimu.
A pošto to nije slučaj, makar deklarativno, dužnost svih nas je da se borimo protiv ovakvih opasnih cenzura i kršenja ljudskih prava po članu 19. Univerzalne Deklaracije o Ljudskim Pravima.
Article 19.
" Everyone has the right to freedom of opinion and expression; this right includes freedom to hold opinions without interference and to seek, receive and impart information and ideas through any media and regardless of frontiers."

Admin

#11 Re: Vreme

2012-12-12 18:36

#9: Cepidlaka - Vreme

Na žalost, ne. Razlika je 1h, što nije toliko bitno u ovom slučaju :)

KritoHip

#12 Re:

2012-12-12 19:37

#8: sirenarott -

Hipokratovu zakletvu, ona se tiče pružanja pomoći. Nema ništa o privatnosti istorije bolesti, niti o obavezi lekara da ćaska sa pacijentima o vremenskoj prognozi ili TV programu.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2012-12-12 23:48



Gost

#14

2012-12-13 00:02

vratile se 90-te :) Uaaaa...

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2012-12-13 00:48


PRAVOPIS SRPSKOG JEZIKA

#16 PRAVOPIS SRPSKOG JEZIKA

2012-12-13 02:01

MORAM DA PRIZNAM DA SAM ZA OCENJIVANJE RADA SVIH STRUKA, PA I MEDICINSKE STRUKE, ALI OD STRUČNIH LICA! NE MOGU DA VERUJEM DA OSOBA KOJA PIŠE NEMOGU VEZANO ( MALO JE VEROVATNO DA BAŠ TU NIJE USPELA DA NAPRAVI RAZMAK)DAJE SEBI SLOBODU DA KOMENTARIŠE!! ISTO TAKO BEOGRADSKI- SE PIŠE PO NAŠEM PRAVOPISU MALIM SLOVOM!!!! JOŠ JEDNA NELOGIČNOST U DATOM TEKSTU -OČEKIVALO SE UKAZIVANJE POMOĆI OD STRANE MEDICINSKE SESTRE! JOŠ JEDAN ZNAK DA OSOBA NE POZNAJE NI ORGANIZACIJU POSLA- SESTRA NE MOŽE DA DAJE TERAPIJU NITI DA POSTAVLJA DIJAGNOZU. TOLIKO OD MOG SKROMNOG ZNANJA O TOJ BRANŠI!

ZORAN MILOVANOVIC iz Uzica

#17 Kako mogu poslanici,a ne lekari ?

2012-12-13 10:06

Upravo sam video sajt www.otvoreniparlament.rs gde postoji spisak svih poslanika u Skupstini Srbije,sa potpuno svim licnim podacima istih,mogucnost da im se postavljaju pitanja,transkripti diskusija u Skupstini u poslednjih nekoliko godina??? Nije mi jasno sto "nekim lekarima" smeta da postoji SAJT,gde ce ih njihovi pacijenti ocenjivati.Ja sam svog izabranog lekara opste prakse i stomatologa ocenio najvisim ocenama,jer stvarno to i zasluzuju!!!OCENJIVANJA SE PLASE ONI KOJI IMAJU CEGA DA SE PLASE,a postenim lekarima,koji svoj posao rade casno,posteno i odgovorno TO SIGURNO NE SMETA !!!
www

#18

2012-12-13 11:01

ovo nije samo pitanje ovog sajta, ovo je pitanje stanja interneta u srbiji!
mixa

#19 sramota

2012-12-13 11:53

ovo sa peticijom je uredu, ali veoma je mizerno na koji način je prikazan deo nakon potpisivanja peticije, tj. ovo sa cenovnikom za reklamiranje. Mislim da cenovnuiku mesto nije tu, ali... sramota!
Admin

#20 Re: sramota

2012-12-13 11:59

#19: mixa - sramota

To je opcija koju nudi sajt www.peticije24.com i kreator peticije nema uticaj na to.

Ivan

#21 @Zoran Milovanovic iz Uzica

2012-12-13 14:53

Dobro, postoji sajt. Ali taj sajt može da postoji po zakonu, obzirom da poslanici jesu JAVNE LIČNOSTI i zakonom su, kao i novinari, sudije, umetnici i drugi izuzeti od zaštite privatnosti podataka. I takođe ste dobro primetili, ili niste da sajt ima domen .rs koji samo naš dnr izdaje i obrada informacija se vrši u SRBIJI, a ne u BOSTONU koji je u AMERICI, za koji im je potrebno posebno pisano odobrenje za iznošenje podataka od poverenika koje NEMAJU i NIKAD NISU IMALI.
@hedonizammm

#22 O našim i životima bližnjih je reč.

2012-12-13 14:54

Ovaj sajt se mora reaktivirati. Ljudi su dužni da znaju ko se brine o njihovom životu, ko će ih izlečiti, a ko je potencijalni ubica zbog svog neznanja ili nezainteresovanosti da pomogne.
Admin

#23 Re: @Zoran Milovanovic iz Uzica

2012-12-13 15:01

#21: Ivan - @Zoran Milovanovic iz Uzica

Ime domena nema veze sa tim gde se ti podaci nalaze. Većina .rs sajtova je hostovana u inostranstvu, jer je to jeftinije i lakše.

Imena lekara je takođe javan podatak. Šta više, sve lekare možete naći na sajtovima zdravstvenih ustanova. Ovde nije problem iznošenja nikakvih podataka u inostranstvo. Kad se nešto nalazi na internetu, nema veze u kojoj se to zemlji nalazi.

Ivan još jednom

#24 Bitno

2012-12-13 15:02

Takođe se mora uneti i član po kome se zahteva reprezentativnost uzorka, kao i matematički dokaz modela ocenjivanja koji se koristi i statistička validacija. Ne može sa 5 - 10 ocena da se smatra da je neko valjano ocenjen. Ako je uzorak mali (pod malim govorim o 100 i više glasova) mora postojati preciznost uzorka, da bi se računata greška otklonila (a ne da bude veća od maksimalnog raspona ocena).
nedodjija

#25

2012-12-13 15:09

vreme je da zdravstvo pocne da sluzi ovom Narodu !