VRATIMO ocenjivanje rada lekara na sajt www.kakavjedoktor.org!

Humanost i Srbija !!!

/ #146 Re: Re: Re:

2012-12-18 07:15

#144: - Re: Re:

Koliko je samo nagativnosti ovde izneto. Hitna pomoć, kao i obično čuva socijalni mir i radi posao koji nije njen i za čega su potrebni. Ljudi zovu jer ne mogu da dođu do svog izabranog lekara, u bolnice ih ne primaju, nemaju zdravstvenu knjižicu.. i koga će? Pa naravno Hitnu !!!  I za zubobolju i za taxi i za proliv i za bolne menstruacije, jer nemaju 50 dinara da kupe Analgin, ili ne znaju ili neće da znaju, ili im je dosta svega. Hitna pomoć treba da radi svoj posao ili da sedi i čeka, ali i svi ostali treba da rade svoj posao i onda za bi za Hitnu bilo malo, ali onog pravog, veoma neprijatnog, veoma bolnog, veoma stresogenog posla. Sve dok je društvo tako siromašno, neobrazovano, pa čak i sa obrazovanim ljudima, sve dok je sistem tako napravljen, da je lakše nekog drugog okriviti za svoj neuspeh, ( kao što se u ovim komentarima stalno dešava ) sve dotle će jedni te isti raditi, a drugi će se hvaliti i uzimati i Mitu i onog drugog prijatelja, .. Korupciju. Gde ste ljudi? Gde je nestala humanost? Gde su prijatelji, komšije, kolege... pa gde mi živimo? Da li je ovo još uvek Srbija? Zašto ne bi bilo sajta? Zato što je tamo Pera ili je možda onaj onaj Predrag ili Ana, Milica... a, oni su strani plaćenici, a ako i nisu, nema veze... ajde da se pobunimo da oni propadnu, ajde da svi mi idemo..da ne lajem, negde i da se utopimo u neku drugu državu i u neki drugi svet. Tamo će nam biti bolje, lepše... Možda će nas prihvatiti kao ravnopravne članove ( ali sutra, tj malo sutra ), sve dok mi ćutimo i radimo kako "Gazda kaže"...tj ne naviknuti na rad i disciplinu prihvatamo sve sa strane, a naše nije dobro, ne radimo ni ono što znamo i treba da radimo, dotle ćemo ostati "jadni" "ugroženi" ali i "nebeski". Kada ćemo početi da se budimo i borimo?  Zašto nam smetaju Boris M., Peđa S., Biljana, Vladimir R. Ana, Milena, Marija???

Vratite se malo u ljudskost. Čuvajte svoju državu. Borite se za svoj glas, za svoju Srbiju. Hoću da živim ovde i hoću da moja deca i moji unuci žive u normalnoj, stabilnoj, poštenoj i humanoj Srbiji. A, svi ostali, ako možete i hoćete da idete... ma daleko Vam lepa kuća. Pustite ljude i mlade i entuzijaste da se izbore za svoje pravo glasa za svoj lični sud, bez obzira da li on tačan ili je pogrešan, ali njihov je.

http://www.facebook.com/photo.php?v=10151313894748529&set=vb.682778528&type=3&theater