Zahtev ribolovaca Srbije za ukidanje ribolovačkih dozvola

Nele

/ #33

2013-01-11 04:47

Unazad 20 godina, retko pecam u Srbiji! Zadnji put sam bio prošle godine u avgustu na jezeru Ćelije, kad sam sa prijateljem došao oko 21h, a sa vode smo otišli sat-dva kasnije! Dok sam parkirao svoje auto u blizini jezera, videli su me čuvari, koji su me 5 minuta kasnije posetili na vodi, radi kontrole, što mi se jako dopalo. Budući da nisam imao kartu, tražio sam da mi izdaju dnevnu, što su i učinili.
Platio sam 1.000 dinara i to mi se uopšte nije dopalo!...

Mislim da je to preterano za jednu dnevnu dozvolu u Srbiji, pa makar to bilo i na jezeru kao što je Ćelije!

Mnogo toga "škripi" u državi, pa nije izuzetak ni gazdovanje vodama, a da ne pominjem silna trovanja, divlje deponije na obalama i slično - i niko nikome nizašta ne odgovara. Država bi trebala konačno da donese strože zakone, a ako neznaju kako se to radi - neka pošalju par pametnijih ribolovaca i dobronamernih političara u Austriju, Nemačku, Švedsku - da vide kako to rade dobro uređene zemlje. Jedan pametan i odgovoran ribolovac, bolje će osmisliti nove predloge za nove zakone i amandmane za stare, nego jedan uštogljeni poslanik, koji gleda samo da mu prođe vreme u parlamentu.

Krajnje je vreme da se nešto mrdne sa mrtve tačke: - da se ribokradice i trovači muški lupe po džepu i odleže određeno vreme u zatvoru, da se svi oni korumpirani čuvari odstrane iz službe, da se oderu od kazne i da se pridruže lopovima i trovačima u ćuzi, bez prava da se do kraja života zaposle u neku državnu firmu, a pogotovu ne da opet "čuvaju" reke i jezera...-ma mogao bih do naredne Nove godine da ređam i jadikujem, ali dosta je i ovo!...
Daj Bože da se i ovoliko promeni u državi Srbiji!...