Zahtev ribolovaca Srbije za ukidanje ribolovačkih dozvola

Ljubo

#26 Re: crv

2013-01-10 11:37

lala

#27 sivac

2013-01-10 17:44

trebalo bi sve to dici na visi nivo,lopovi bi trebali da se izbace iz ribocuvarskih sluzbi, da se utice na sudstvo, vece kazne za ribokradice, bolja saradnja sa pripadnicima MUP-a na svom ribolovnom terenu, veci broj postenih ribocuvara kojima je stalo do prirode i do voda, takodje svako ribolovacko udruzenje pre zaposlenja kao ribocuvara trebalo bi preko mupa da izvrsi proveru o kakvom se licu radi!!! A onda ce se lako pricati o ceni dozvole.

Gost

#28

2013-01-10 18:54

Dok je lopova koji grabuljaju i pustaju mreze dozvola se na vadi !

KOD NAS NEMA ZAKONA !

Gost

#29

2013-01-10 19:20

ne dam više ni dinara za javašluk i lopovluk!!!!!
sumar

#30

2013-01-10 19:31

treba imati sto vise uzbunjivača inspekcije korumpirane i neaktivne u nekim slučajevima ribočuvari nemoćni zakona nema i ono sto ga ima nesprovodi se
suzmar

#31 Re: sivac

2013-01-10 19:36

#27: lala - sivac

sve su strukture trule pa mora da znate da se postavljaju ljudi pored kojih se može krasti normalno ne svi već oni koji su ih postavili

aleksandar.g

#32 Aleksandar Gošić

2013-01-10 21:49

Ja nisam za ukidanje ribolovačke dozvole, već za BOJKOT kupovine DOZVOLE ZA SPORTSKI I REKREATIVNI RIBOLOV ZA 2013, do ispunjenja određenih zahteva sportskih ribolovaca i njihovih sekcija i udruženja. Bojkot najviše iz razloga što je dozvola svake godine sve skuplja a lopovluk, na vodama i u svim mogućim fondovima u ovoj našoj opelješenoj Srbiji, sve veći! Dakle, nešto slično ovome! To potpisujem!!
Nele

#33

2013-01-11 04:47

Unazad 20 godina, retko pecam u Srbiji! Zadnji put sam bio prošle godine u avgustu na jezeru Ćelije, kad sam sa prijateljem došao oko 21h, a sa vode smo otišli sat-dva kasnije! Dok sam parkirao svoje auto u blizini jezera, videli su me čuvari, koji su me 5 minuta kasnije posetili na vodi, radi kontrole, što mi se jako dopalo. Budući da nisam imao kartu, tražio sam da mi izdaju dnevnu, što su i učinili.
Platio sam 1.000 dinara i to mi se uopšte nije dopalo!...

Mislim da je to preterano za jednu dnevnu dozvolu u Srbiji, pa makar to bilo i na jezeru kao što je Ćelije!

Mnogo toga "škripi" u državi, pa nije izuzetak ni gazdovanje vodama, a da ne pominjem silna trovanja, divlje deponije na obalama i slično - i niko nikome nizašta ne odgovara. Država bi trebala konačno da donese strože zakone, a ako neznaju kako se to radi - neka pošalju par pametnijih ribolovaca i dobronamernih političara u Austriju, Nemačku, Švedsku - da vide kako to rade dobro uređene zemlje. Jedan pametan i odgovoran ribolovac, bolje će osmisliti nove predloge za nove zakone i amandmane za stare, nego jedan uštogljeni poslanik, koji gleda samo da mu prođe vreme u parlamentu.

Krajnje je vreme da se nešto mrdne sa mrtve tačke: - da se ribokradice i trovači muški lupe po džepu i odleže određeno vreme u zatvoru, da se svi oni korumpirani čuvari odstrane iz službe, da se oderu od kazne i da se pridruže lopovima i trovačima u ćuzi, bez prava da se do kraja života zaposle u neku državnu firmu, a pogotovu ne da opet "čuvaju" reke i jezera...-ma mogao bih do naredne Nove godine da ređam i jadikujem, ali dosta je i ovo!...
Daj Bože da se i ovoliko promeni u državi Srbiji!...
Mrvica

#34

2013-01-11 08:35

Godinama placamo sve vise i vise, a niti poribljavaju , niti jure ribokradice a uz to i nemamo pravo da pecamo svuda. Sve se svodi na veliku pljacku od strane pojedinaca. I najveci problem su Sljunkare i kopaci peska, koji unistise reke ( Moravu i Nisavu sigurno, a verovatno i ostale
silver fishing

#35

2013-01-11 14:59

A hteo bih znati dal se zna kolko je potrebno potpisa da bi se pocelo vec kako bih rekao razgovarati o tome.
Tesla

#36

2013-01-11 19:25

Da li je moguce da nas samo toliko ima koji bi nesto da promenimo,svaki dan na internetu gledam naklapanja kvazi pecarosa,treba uraditi ovo treba uraditi ono,slikaju se sa ribama,hvale,pitam se sta ce pecati za koju godinu,a po svemu sudeci sve ce se svesti na komercijalu,ko god ne potpise ovo saglasan je da se na vodi nastavi sve ono sto je i dovelo do ove peticije...
boban cacak

#37

2013-01-11 20:58

6000 dozvola+ 3000 doplata+ 2ooo camac= batali pecanje uaaaa lopovi!
vlada

#38 Re: crv

2013-01-12 00:15

#25: crv - crv

 

Ne, zapravo je 1.460.000.000 din ako se vodimo tom racunicom.


Gost

#39

2013-01-12 00:54

Dokazimo da postojimo-placamo-treba i da se pitamo
crv

#40 Re: Aleksandar Gošić

2013-01-12 00:55

#32: aleksandar.g - Aleksandar Gošić

I ovo je isto bojkot,ni m,i ne želimo ukidanje dozvola ,već da se ispune uslovi koje tražimo,dozvole su preskupe a niko ne poribljuje vode nego se samo krade.Zato treba SVI MI RIBOLOVCI DA SE UDRUŽIMO I DA POTPISUJEMO.SAMO AKO NAS IMA ŠTO VIŠE IMAMO ŠANSE DA POBEDIMO.BISTRO NAM BILO.

crv

#41 Re:

2013-01-12 00:58

#35: silver fishing -

U Srbiji u proseku ima 200,000 ribolovaca što se zna,pa ti vidi.

Danube

#42 Ne plaćaju porez a kradu prirodno bogatstvo, riblji fond svih reka, u desetinama i stotinama tona. I

2013-01-12 01:25

Ovo će biti malo duži komentar, ali ne može baš sve u par reči da se kaže. Uvek sam kupovao dozvolu i smučilo mi se više... Najsmešnije što sam čuo od nekih takozvanih alasa i njihovih "ribočuvara" je da smo ustvari mi ribolovci ti koji ugrožavamo riblji fond, jeste ja koji 20tak puta godišnje sa ženom i decom odem na Dunav da pecam ugrožavam riblji fond. Potpuna nebuloza.
Tamo u prethodnim komentarima je neko spomenuo da gramatički i smisleno nije dobro sročena peticija. Slažem se sa time.
Svake godine su bile slične akcije i uvek ću podržati, ali dosad se uvek izjalovilo. Po ovim našim ribolovačkim forumima postoji mnogo dobrih i konkretnih predloga, ali uvek nekako samo na tome ostane i javašluk se nastavlja. Dozvole jesu preskupe, ali nisu dozvole problem (i treba da postoje) nego javašluk i nedodirljivost svih krivolovaca ribe u masovnim količinama. Dobra je i ona akcija BOJKOT, važno je da se nešto dešava, da se za problem čuje i da se konačno reši. Bojkot kupovine dozvola može da doprinese da njima u džep ne odu pare od nas ribolovaca, ali će uništavači ribljeg fonda nastaviti da plaćaju "ribočuvare" da čuvaju njih a ne Dunav. I opet će po zakonu moći da Vam naplate kaznu ako pecate a nemate dozvolu. Ja sam na primer pre za to da se napravi akcija za donošenje i potpuno, sa najvišim prioritetom sprovođenje zakona: POTPUNA ZABRANA SVAKOG MASOVNOG, PRIVREDNOG I KRIVOLOVNOG IZLOVA RIBE NA SVIM ZAJEDNIČKIM, DRŽAVNIM I DRUŠTVENIM VODOTOKOVIMA I ZATVORENIM VODAMA. Mislim da je to jedini način. Po sadašnjem zakonu, oni kao kupe dozvolu za privredni ribolov i onda 365 dana strujom i svim vrstama mreža urnišu sve živo u Dunavu, i njegovim prirodnim mrestilištima. Treba zabraniti dozvole za privredni ribolov! Neka naprave sebi ribnjake pa neka tamo rade šta hoće. Ništa ne ulažu a samo uništavaju, sa našim Dunavom se ponašaju kao paraziti... I do sada se ništa nije promenilo, ispada da je nas nekoliko desetina hiljada ili stotina hiljada slabije od njih nekoliko stotina. Mada uopšte nije tako... Nadam se da je ovo nova nada da će se nešto promeniti, baš bih voleo. Ako mogu da strpaju u zatvor najjače kriminalce, nadam se da će moći i te sitne ali isto tako štetočinske, razmnožene, osiljene "alase", koji parazitiraju na Dunavu i konstantno ga uništavaju. A i njihove čuvare, koji u stvari treba da budu ribočuvari Dunava i ostalih vodotokova, a oni su sve samo ne to. Dosadašnje stanje mora potpuno da se promeni.

I najvažnije, oni uništavaju prirodno bogatstvo, riblji fond, u desetinama i stotinama tona i na to uopšte ne plaćaju porez, samo kupe godišnju dozvolu za privredni ribolov, a koliko ukradu iz Dunava to samo oni i njihovi čuvari znaju. To je više nego dovoljan razlog da ih nadležne institucije: policija, poreska inspekcija i sud - zauvek uklone sa našeg Dunava i ostalih voda. Širi dalje...

Nik21

#43

2013-01-12 01:44

Ja stvarno ne znam za sta oni traze 6500 dina za dozvolu.U zadnje dve godine nisam ni jednom naleteo na kontrolu al zato jesam na sumnjive likove u camcima ujutru i uvece;na mreze i strukove i ostala cuda;na ogradjivanje obale i podizanje bezpravnih objekata(pogledajte i levu i desnu obalu Save sve do Umke,a setite se kakva je to priroda bila pre vise od 10 godina),na Zemunskoj pijaci redovno na tezgi stoje smudjevi ispod mere( a da nepricamo o ponudi ribe za vreme mresta).I kome mi da se zalimo?Zasto ne postoji nikakva kontrola za zastitu reka i ribljeg fonda?Da li postoji neka kontrola restorana i splavova odakle se oni snabdevaju "svezom ribom"?Mogu da se kladim da se tu radi o ozbiljnom biznisu jer ribe u rekama vise nema.Kada pomislim kako je bilo pre 10ak godina u odnosu na sada stvarno se zamislim.A sta ce da bude za 10 godina?

Gost

#44

2013-01-12 14:58

Nadam se da će ovo nešto promeniti!
vrabac

#45 Re: dragan

2013-01-12 17:43

Ovaj mi se predlog jako dopada

 

Svraka

#46

2013-01-12 17:57

Za one koje zanima, a ne znaju, dozvola za ribolov u Nemackoj, u kojoj je privredni ribolov zabranjen na slatkim vodama, a kazna za SVAKI krivolov ozbiljna, kosta 30 evra. Godisnja. Za sve vode koje nisu u privatnom vlasnistvu, bez izuzetka. Sta to sto ribolovac dobije u Srbiji kosta 60?

Zinat+

#47 Slobodan (sokobanka)

2013-01-13 14:23

Bezrezervna podrska bojkotu protiv skupe ribolovacke dozvole u Srbiji. Mada mislim da riba smrdi od glave, i onih koji se snasli na toj funkciji, predstavnika USR Srbije.Sagledavsi zakone u evropi, kojoj mi stremimo, mi smo najgori. Treba placati dozvolu, ali u razumnoj meri za sve ista 3000 rsd.Privredni ribolov ukinuti( nemamo mi jadransko more)pa se sad kao bavimo ribolovom, a ovamo kriminal cveta, ribokradice treba kaznjavati kao da je ubio coveka.Neko ce reci kao i uvek pametan, zasto takva kazna?Unistavanje ribljeg fonda, zagadjivanje reka unistice i coveka.Zasto bi smo mi sportski ribolovci placali kriminal i kriminalni zakon?
JANKO

#48 Re:

2013-01-13 18:10

#1: crv -

JA SE SLAZEM JER LOPOVI I RIBOCUVARI KRADU ZAJEDNO A NIKOM NISTA A POSTENI RIBOLOVAC NEMOZE DA UPECA SKORO NISTA JER I OVI PRIVREDNI RIBOLOVCI UZIMAJU SKORO PA CAK I IKRU A RADE IZA VREME MRESTA .RIBOLOVNA DOZVOLA BI TREBALO DA KOSTA 3 000RSD+ CLANARINA A ONDA DA SVAKI RADI SVOJ POSAO

 

cerovac1

#49

2013-01-13 23:53

Cvornovatu motku u ruke i da branimo jezera i reke od ribokradica