peticija za vracanje radnog vremena kafica i barova na staro

PTDL

/ #64

2013-02-21 14:41

Neverovatna razmišljanja i zamena teza.Tridesetak kafića u gradu koji se nalaze u stambenim objektima žele da ukažu da su oni centar zabave mladih u gradu.Radno vreme kafića u gradu je od 6-23 i 24.Znači kafići zvrje prazni tokom celoga dana a baš u tom zadnjem satu zarade za opstanak.Smešno i neistinito jer namena kafića i ugostiteljskih objekata je da rade celoga dana i služi tokom dana svim građanima i svih uzrasta.Pošto se zabava u sitne sate svodi na to da 4-5 mladića da arlauče peva galami dokle im se prohte (dobro mi je poznato jer imam kafić izpod stana) a stanari u okolini njih oko 150 neka dočekaju da se oni zabave i posle 2-4 sata neka lepo spavaju. 30-tak kafića puta 5 gostiju to je 150 građana se veseli a 30 puta 100 građana jednako 3000 neka ne spava ili im ovih 150 nudi da se tih 3000 iseli u okolinu grada.Zanimljivo mi oko 3000 i više mislimo baš obratno posle 23 - 24 sata idite u noćne klubove barove i lokale i kafiće u okolinu i zabavljajte se do mile volje.Mnogi stanari idu na posao u škole ili su bolesni . . . . pa na pr. preseljeni đaci neka idu svaki dan autobusom u škole stari ljudi takođe na pijace.Zar ako neko živi 35 godina ustanu treba da se seli jer su došli neki novi klinci koji ne misle o poslu o starima o deci . . . .već o noćnom životu u kafiću.U ime nas koji podržavamo ovu odluku poručujemo da mi možemo skupiti mnogo više potpisa za peticiju ukoliko bi se ukinula ova nova odluka.Neka se ugostitelji prilagode novim uslovim neka otvore noćne klubove i barove i bit ćemo svi zadovoljni.