peticija za vracanje radnog vremena kafica i barova na staro


Gost

#51

2013-02-14 20:36

Previse je ukupno regulacije oko nasih zivota. Ubijen je saobracaj u gradu, ubijena je arhitektura, ubijene su nase tradicije. Nek puste da ljudi zive kako vole. Bolje da im pomognu u tome nego da samo zabranjuju. Ko ne voli nocu da izlazi ionako ostaje kuci, a oni koji zele u nocni zivot treba im omoguciti. Samo ce huligani imati vise uslova za delovanje.
Poz.

Gost

#52

2013-02-14 20:48

Srusiste nam pozoriste, oteraste mlade, pozatvaraste kafice, pozatvaraste fabrike, pootvaraste banke, uvaliste nas u kredite, uskratiste svako pravo na zivot...Ne stavljajte narodu omcu oko vrata...
Slaven

#53 Re: Re: Odluka

2013-02-14 20:56

#8: - Re: Odluka

Sigurno nisi mrdnuo dupe dalje iz Srbije, pa bas moras da se provodis od ponoci pa nadalje. Grad je mrtav zato sto nikoga nema do 12 sati u gradu zbog pogresnih navika stecenih od posle rata.

Sladjana

#54 Re: odgovor

2013-02-15 17:38

#5: Dragan - odgovor

I sta, izaci cemo u 9, koga onda ima u gradu? U svakom kaficu muzika pocinje u 12, pola 1.


Gost

#55

2013-02-15 20:39

Potpisite

Gost

#56

2013-02-15 21:02

ocemo promenu
johny

#57

2013-02-15 22:42

Ja kao konobar,u potpunosti podrzavam skracenje radnog vremena!
Bubu

#58

2013-02-16 00:35

Sta je s vama? Pa, meni moji roditelji pricaju kako su kupovali hleb kada su se vracali kuci iz grada, kako su ostajali do zore, ali da su oni izlazili ranije... Da su u togu jednog izlaska obisli sve kafane i kafice u gradu... Sto znaci da mi manje provodimo vremena u izlascima nego sto se to ranije radilo... Ranije su kafici bili puni ceo dan, a sada!?
Maloletnicima je svakako dozvoljen izlazak do 12h, a zbog cega da ostali ispastaju!? Nek ide u grad kad ko hoce i nek se vraca iz istog kad hoce...

Gost

#59 Re:

2013-02-16 02:26

#58: Bubu -

Svaka cast na pitanju... sad kad pricam sa mojim roditeljima , ista prica ...

pa ko je ovde lud ? Elem , pa neko od gradskih celnika verovatno ima naku korist od ovoga

Ali , sta ces ... ONI SU NA VLASTI , PA MOGU KAKO HOCE


Gost

#60

2013-02-16 19:18

Dajte molim vas ! Ako je u vase vreme bilo da u 22-23 h morate biti kuci to je onda bilo, danas su druga vremena.. Uvek su mi moji govorili u nase vreme ovako nije bilo dok im nisam rekao da nije isto danas i juce ... Shvatite i vi to , ne morate vi stariji uvek da budete pametni. Znam da ima i tih mangupa koji lome ruse stvari i to ali nije u redu ni od vas sto podrzavate ovo. Bolje da se pojaca kontrola policije, a ne da me policajci pre nedelju dana izlome od batina, a niti sam imao ikakve droge kod sebe niti sam bio pijan niti sam vozio pijan ili pod nekim dejstvom.. Treba da se napravi peticija da se ovo ne primeni jer i ovako je Subotica donekle kako kazu "mrtav grad" i ovako se omladina zatvara u 4 zida i na racunarima bleji do 3 sata ujutro, a sad ce biti jos gore kad se primeni ovo.. Strasno.. Dobro nam neki ljudi kazu : Mladi ste bezite iz Srbije .. Tako ce i biti jedva cekam da odem odavde !
gost29

#61 Re:

2013-02-17 18:04

#23: MrNormalni -

Ako ti to smeta , menjaj posao , to je veoma prosto :)

johny

#62 Re: Re:

2013-02-18 15:04

#61: gost29 - Re:

a ti verovatno imas posao kad ovako razmisljas;)

notar

#63 Re: Re: Odluka

2013-02-18 19:22

PTDL

#64

2013-02-21 14:41

Neverovatna razmišljanja i zamena teza.Tridesetak kafića u gradu koji se nalaze u stambenim objektima žele da ukažu da su oni centar zabave mladih u gradu.Radno vreme kafića u gradu je od 6-23 i 24.Znači kafići zvrje prazni tokom celoga dana a baš u tom zadnjem satu zarade za opstanak.Smešno i neistinito jer namena kafića i ugostiteljskih objekata je da rade celoga dana i služi tokom dana svim građanima i svih uzrasta.Pošto se zabava u sitne sate svodi na to da 4-5 mladića da arlauče peva galami dokle im se prohte (dobro mi je poznato jer imam kafić izpod stana) a stanari u okolini njih oko 150 neka dočekaju da se oni zabave i posle 2-4 sata neka lepo spavaju. 30-tak kafića puta 5 gostiju to je 150 građana se veseli a 30 puta 100 građana jednako 3000 neka ne spava ili im ovih 150 nudi da se tih 3000 iseli u okolinu grada.Zanimljivo mi oko 3000 i više mislimo baš obratno posle 23 - 24 sata idite u noćne klubove barove i lokale i kafiće u okolinu i zabavljajte se do mile volje.Mnogi stanari idu na posao u škole ili su bolesni . . . . pa na pr. preseljeni đaci neka idu svaki dan autobusom u škole stari ljudi takođe na pijace.Zar ako neko živi 35 godina ustanu treba da se seli jer su došli neki novi klinci koji ne misle o poslu o starima o deci . . . .već o noćnom životu u kafiću.U ime nas koji podržavamo ovu odluku poručujemo da mi možemo skupiti mnogo više potpisa za peticiju ukoliko bi se ukinula ova nova odluka.Neka se ugostitelji prilagode novim uslovim neka otvore noćne klubove i barove i bit ćemo svi zadovoljni.

Gost

#65 Re:

2013-02-21 19:31

#64: PTDL -

ti mora da si neki mentol idi smrdi negde drugde,zbog takvih maloumnika koji "ceo zivot" zive u zgradi ovaj grad i propada


Gost

#66 Re:

2013-02-21 22:11

#64: PTDL -

e pa prijatelju ne naspavani , tek cete sada videti sta su problemi po gradu . Nezadovoljne omladina ce da hara po gradu posle 01h u potrazi za daljim provodom . A to sto pricas za nocne klubove i diskoteke , sad je gradska vlast ucinila uslugu bas tim lokalima za koje ti kazes da su problem . Oni ce sada da se preregristruju u nocne barove i da Vam svima skacu po glavama do 05 h ujutro .

PRIJATNE VAM BILE DOLAZECE (NE)PROSPAVANE NOCI

PTDL

#67 Re: Re: 66

2013-02-21 23:13

#66: - Re:66

CITIRAM  IZVODE ODLUKE

2. Ugostiteljski objekat za pružanje usluga ishrane i pića- objekat u kojem se pripremaju i uslužuju topla i hladna jela i napici, toče i služe alkoholna i bezalkoholna pića (restoran, restoran na vodi, kafana, bife, noćni bar, disko bar, bar, picerija, pivnica, kafe-poslatičarnica, pečenjara, mlečni restoran, krčma, objekti brze hrane i dr.)

2. Ugostiteljski objekat za pružanje usluga ishrane i pića može da počne sa radom najranije u 05 časova i da radi najkasnije do 24 časa. Petkom, subotom, kao i u dane državnih i verskih praznika može raditi najkasnije do 01 čas.

Ukoliko se ugostiteljski objekat koji pripada navedenoj kategoriji nalazi u sklopu stambenog ili stambeno-poslovnog objekta, radno vreme je od 06 do 23 časa. Petkom i subotom se radno vreme produžava do 24 časa.

Znači da se za većinu objekata u gradu nije promenjeno radno vreme sem kako se navodi za oko tridesetak koji se nalaze u stambenim objektima.Ako će tridesetak malih kafića raditi kraće sigurno se ništa neće novo desiti jer će leti bašte u centru grada raditi duže.


Gost

#68 Re: Re: Re: 66

2013-02-22 14:33

#67: PTDL - Re: Re: 66

e debilko pod nadimkom PTDL (to mora da ti je neki politicki nadimak jel?)

prestani da prdis i smrdis ovde majmune ako vec nisi upoznat do kraja sa temom i nisi u struci.

PTDL

#69 Re: Re: Re: Re: 66

2013-02-22 23:27

#68: - Re: Re: Re: 66

Po nekada je dovoljna da karakter čoveka upoznaš samo kroz jednu rečenicu.Tako da je ovaj dodatak nepotreban jer se budali ne treba spustiti na njegov nivo jer to je njegov teren u tu se zato obavezno gubi.


Gost

#70

2013-02-23 19:57

U Madarskoj kafici i diskoteke na nekim mestima radi do 4 i cak i do 6 sati ujutru.
Njenja

#71 Re: Re: odgovor

2013-04-02 19:29

#17: matorac :) - Re: odgovor

A kada ce da rade, narocito onako zombirani od nespavanja!?!?! Kafici mogu da rade i pre podne pa lepo uvece u 11 da i gazde "da'nu dusom" i odu na zasluzeni pocinak. Sta fali Enlgezima koji svoje pabove svi zatvaraju u 23:30? Nisam cula da je i ijedan propao.

Njenja

#72 Re:

2013-04-02 19:39

#16: -

E ako je svakodnevno dangubljenje po kaficima jedini lek protiv depresije, alal vera! Zato i jesmo u g...... jer niko ne spava kad bog zapoveda pa narednog dana  nema ni snage ni volje ni za sta. Nek' se mladi malo u'vate motike, pa ce imati i posla i 'leba a ne samo da bleje po kaficima,otupelih cula slusaju glasnu muziku od koje drugi koji narednog dana moraju na posao ne mogu da tre'nu okom. Uvece uglavnom izlazi nezaposlena mladez i pitam se odakle im bre novac da plate pice, cigarete i sta vec koriste. Ja radim pa ne mogu u provod vise od 2 puta mesecno! Sve je naopako u ovom gradu i drzavi! Ni reda, ni kulture!

Njenja

#73 Re:

2013-04-02 19:40

Grad nam je toliko monoton i dosadan da mladima jedino preostaju vikendi da se provedu u mozda tri kvalitetna kafica, sto je sramota za grad do 110.000 i kusur hiljada stanovnika, a vi hocete da im skratite to malo vremena koje imaju da se razonode pored svakodnevne depresije koje ovaj grad donosi. Pa preporucujem vam da ne radite to jer verujem da ce biti posledica.

E ako je svakodnevno dangubljenje po kaficima jedini lek protiv depresije, alal vera! Zato i jesmo u g...... jer niko ne spava kad bog zapoveda pa narednog dana  nema ni snage ni volje ni za sta. Nek' se mladi malo u'vate motike, pa ce imati i posla i 'leba a ne samo da bleje po kaficima,otupelih cula slusaju glasnu muziku od koje drugi koji narednog dana moraju na posao ne mogu da tre'nu okom. Uvece uglavnom izlazi nezaposlena mladez i pitam se odakle im bre novac da plate pice, cigarete i sta vec koriste. Ja radim pa ne mogu u provod vise od 2 puta mesecno! Sve je naopako u ovom gradu i drzavi! Ni reda, ni kulture!

Branka Novi Sad

#74 Re: Re: Odluka

2016-06-15 23:00

#11: - Re: Odluka 

 Klinci vise nisu u ugostiteljskim objektima preselili su se na ulice .... eto ih na keju, u Dunavskom parku, ispred prodavnica .... tako da problem nije u ugostiteljima ... ta deca da imaju posao, kao što nemaju sama bi išla kući na vreme ... ovo je mnogo kompleksniji druš problem nego što Vama na prvi pogled izgleda .... Zatvoreni lokali a na ulicama noću horde ljudi ... koga će sad da krive i kažnjavaju?! ... I zašto N. Sad da ima takvo rad vreme kad nije tako ni u Beogradu ni u drugim gradovima??? .... Zamreće, postaćemo selo!!!