Уведите српски језик као обавезан предмет на факултетима!

Quoted post

Milan Milošević
Autor peticije

#4 Re:

2013-04-03 19:47

#3: -

Ako nije tajna, koji je to fakultet? Danas mi drugarica kaže da ona kao diplomirani filolog, završila je arapski, nije imala srpski kao obavezan predmet. O čemu onda dalje da pričamo? Pohvalno je za vaš fakultet što predmet ima, moj fakultet koji je najmnogobrojniji u Nišu, Filozofski, sa preko 3000 studenata to, primera radi, nema.

Odgovori


Gost

#5 Re: Re:

2013-04-03 22:35:50

#4: Milan Milošević - Re:

U pitanju je FTN (Fakultet Tehnickih Nauka) u Novom Sadu. Eletro smer. Izgleda da su nekako otkrili da kad zavrsimo fakultet da ne umemo da napisemo ni CV, a kamoli ozbiljan naucni rad. Iako sam se u prvi mah smejao ispalo je jako pametna odluka... Nadam se da nisu ukinuli u medjuvremenu. Izgleda da samo filoloski i filozofski fakulteti na kraju nece imati srpski kao obavezan. :) Moj drug ima jednu mudroliju "Gde prestaje logika pocinje... Srbija".


Gost

#53 Re: Re:

2015-05-13 21:14:16

#4: Milan Milošević - Re:  

 Zapravo, na departmanu za Anglistiku, na Filozofskom fakultetu u Nisu postoji srpski jezik kao obavezan predmet u drugom semestru. Ne znam kakva je situacija na drugim departmanima, ali kada vec kazes da studiras na Filozofskom u Nisu, mozda nije lose da budes upoznat s tim da na nasem fakultetu ima departmana na kojima je srpski jezik obavezan predmet.