Да се забрани продавање америчке и британске одеће.

Quoted post


Gost

#23 Re: USA

2013-06-03 17:35

#4: Miloš 96 - USA

Jebes usranu ameriku zasto nepises o Nikoli Tesli on je sve zato zasluzan.I ti si jedna otpad od srpstva ako si srbin ali ne verujem.

Odgovori

Srbijanac

#126 Re: Re: USA

2014-05-26 18:10:53

#23: - Re: USA

Haha, pa što onda nije ostao u Srbiji odnosno Hrvatskoj na čijoj se teritoriji rodio, da ovde stvori sve što je stvorio?

Amerika čini zlo svuda po svetu, to je tačno, ali Amerikanci su učinili više dobrog za čovečanstvo nego što Srbi ikada mogu da zamisle, a kamoli da se organizuju i postignu tako nešto. Među Amerikance ubrajam i Teslu, jer, ma kog porekla on je tamo proveo čitav svoj radni vek, uz njihovu pomoć stvarao i tamo umro. On jeste Srbin, kako je i sam rekao, ali ipak Amerikanac. Jer Srbinom se rađaš a Amerikancem postaješ. Nije Amerika samo njihova administracija, to su mnoge lepe stvari koje ta zemlja nudi, i njen narod, koji nije ono što se ovde misli o njima, to je jedan vredan i radan narod. A SAD svojim građanima, pa i svetu, ima da ponudi daleko više nego što je Srbija ikada imala, mogla ili htela.

Meni moja država lično dala je mnogo manje nego Amerika, ako uračunam tu sve ono što svakodnevno koristim, od tehnologije, informacija, zabave itd. Da se vratim na Teslu, njega nije dala Srbija da bih zbog toga radije nosio srpsku zastavu, Teslu nam je dala Amerika, ona ga je omogućila. Kao i internet. I ko zna šta još ne. I većinu dobrih filmova i serija koje sam gledao. I nadu da negde imam šansu, sa svim svojim sposobnostima, jer mi ovde ne daju partije, i ovdašnjem narodu moje vrline smetaju jer volim istinu i pravdu, i volim da se borim za opšte dobro, i da budem ono što jesam, a ne ono što mi glupi narod i tradicija nameće.

Oni koji su nas bombardovali su NATO i političari, a ništa manji krivci za to su i naši političari, koji su svojim nenormalnim potezima doveli do svega toga. Niko nas ne bi bombardovao da smo igrali po pravilima jačeg. Da se pitao narod koji jeste ta zastava, i da nije izmanipulisan kao što ste većinom ovde i sami izmanipulisani, niko nikada ne bi bio bombardovan.

Having said that, najbolje bi bilo da se moda uopšte ne bavi politikom i zastavama.