"Kec iz vladanja" peticija za smenu ministra Žarka Obradovića

Quoted post


Gost

#89

2013-06-24 17:05

celokupno stanje u nasem obrazovanju je jadna deca,cerkica mi je upravo zavrsila prvi razred i to je katastrofa sta sve oni uce-kakve gluposti i koliko cesto su imali kontrolni i svakog dana obilni domaci a svakog drugog dana pesmica da se nauci napamet dok sincic od brata moje zene koji je u Becu prvi domaci je imao tek u petom razredu.Sta da vam pricam kad su u prvom razredu morali da nauce definiciju bare koja glasi da je bara udubljenje ispunjeno vodom i iz toga su imali kontrolni.I uopste kako se prosvetni radnici ponasaju prema deci da ih psihicki maltretiraju i da se zna koje je cije dete i dal neko ima para ili ne i da se dete od bogatijih namerno maltretira nebi li se izvukao neki novac a da se na siromasniju decu uopste ne obraca paznja jer oni nisu interesantni.pa kakvo nam je srednjeskolsko obrazovanje, U Austriji u srednjeskolskom obrazovanju je akcenat na praksu za koju se deci lepo plati tako da u njihovoj srednjoij medicinskoj ili srednjoj trgovackoj ide se u skolu 1 ili 2 dana nedeljno a ostala 3-4 dana se ide na praksu i radi se,na kraju meseca se deci plati za praksu odnosno njihov rad-srednja trgovacka 300 eura a srednja medicinska koja je jaca pa je upisuju bolji djaci 700 eura.I kakvi su to testovi da ih deca nemogu poloziti-sve trik pitanja da se deca zeznu.Pa ako dete rodjeno u Srbiji i prosecno inteligentno a i pre polaska u skolu verglalo jezikom na srpskom pa do svoje petneste godine nije naucilo srpski dali je problem u tom detetu ili u nastavniku koji ga je ucio pa sto nebi snosili odgovornost ti nastavnici nego deca tako sto nece moci da upisu zeljenu skolu.Odavno govorimo o reformi obrazovanja ali izgleda da od tada iz godine u godinu idemo samo na gore.A sto se tice matematike to je jako bitno da se dete snadje u danasnjem zivotu u Srbiji ako recimo zna da resi algebru tipa x na kvadrat +24 xy -16xyna kvadrat =7 xkvadraty + 4/xy.Kakvo nam je visokoskolsko obrazovanje?Kakve su nam specijalizacije(takodje stvar obrazovanja)?Nedavno sam zavrsio specijalizaciju.Na specijalizaciji se preplicu dve vitalne institucije za svaku drzavu a to su obrazovanje i zdravstvo.Bio sam opterecen administrativnim glupostima i nelogicnostima,cesto bio u situaciji da se moji nadredjeni izzivljavaju na meni,cesto sam citao izmedju redova da nekom trebam da dam novac a nekad su mi i otvoreno trazili a nisam naucio ni 1 % od onog sto u sklopu moje specijalizacije uce doktori u ionostranstvu pa nije ni cudo sto nam je zdravstvo tu gde jeste.

Odgovori

Петар

#141 Re: Kec iz vladanja! - peticija za smenu ministra Žarka Obradovića / #89

2013-06-24 22:23:56

#89: -

И ти после поништавај тест из српског. Овај је стигао до специјализације!