PETICIJA DA DIPLOMIRANI UCITELJI MOGU DA SE ZAPOSLE

Quoted post

Mogu i da se potpišem ako treba

#4 Peticija

2013-06-25 11:09

Prvo. Niste upućeni u ono šta su i kako studirali studenti po starom. Drugo. Sad ću da vam pojasnim: viša škola je trajala 2,5 godine. Treće. Nismo mogli da upišemo fakultet dok nismo položili diferencijalne ispite, što je takođe trajalo pola godine. Četvrto. Tek tada smo upisivali treću godinu. Peto. Vi izračunajte koliko je to ukupno godina studiranja (lako možete proveriti to na fakultetu). Šesto. Nas su slagali da od 1996. (prošlog veka) niko ko nema završen fakultet neće moći da radi kao učitelj i da će oni koji rade morati da ih završe. Sedmo. I dan danas rade učitelji i nastavnici sa višim školama. Osmo. Još se ni moja generacija (1971.) nije zaposlila za stalno (uključujući i mene učitelja i magistra tehničkih nauka), a znam i za neke starije koji još uvek rade na zamenama sveže zatrudnelih koleginica koje su naravno zaposlene sa vezom. Deveto. Ministarstvo planira zakonski da zabrani nova zapošljavanja zbog toga što je višak zaposlenih u školama, a ne smeju po zakonu da im daju otkaze. I konačno Deseto. Menjajte zanimanje dok još možete.

Odgovori

Biljka

#31 Re: Peticija

2013-07-20 15:38:06

#4: Mogu i da se potpišem ako treba - Peticija

Ispravka, dragi i postovani kolega. I dan danas u skolama rade ucitelji sa srednjom uciteljskom skolom, ucitelji koji su tik pred odlaskom u penziju, dakle, cak ni sa zavrsenom visom skolom. Na njihovo mesto dolaze svezi poletni kadrovi, tek ispiljene, nadobudne klinke sa dobrim preporukama iz Ministarstva, a da, u pravu ste, nase generacije, ja sam godiste 1972., se jos nisu zaposlile za stalno, bez konkretnijih izgleda da ikada hoce...sa desetom stavkom se u potpunosti slazem...


Gost

#36 Re: Peticija

2013-11-03 08:45:53

Baš tako! I mi smo posle više škole  davali razliku ispita pa upisivali 3 godinu pa 4 godinu! Ministarstvo nije smelo da zapošljava druge profeosre bez adekvatne stručne spreme. Mogli su da rade eventualno kao nestručne zamene i to je to. To je sramota! Ne sme se dozvoliti nezakonito zapošljavanje! Neka neko odgovara za propuste a ne nekvalifikovani kadrovi rade na poslovima nastavnika i profesora. Kolege bez 2. stepena visokog obrazovanja mogu da budu pomoćni nastavnici (kao i do sada) a ne da nam oni uče decu! Eto im jedan kritrijum da se reše viška  zaposlenih (ali velika lova je u igri i ne mogu direktori tek tako da ih otpuste)! Treba smeniti sve prosvetne ispektore! Šta su oni gledali kada kontrolišu školu? Ali nisu ni oni krivi jer Ministarstvo je donelo Pravilnike koji su NEZAKONITI (a samim tim i neustavni)! Sve u ministarstvu treba smeniti!