Peticija Vladi Srbije da strogo zabrani decije prosjacenje

Quoted post

mo

#41

2013-08-21 20:07

A u Pancevu, radi mafija ciganska koja kindapuje decu u sred bela dana. Kolege iz Panceva mi pricale za neverovatan scenario.
Liku oteli dete pred nosem, dok se ovaj okrenuo nema deteta. Osisali ga i preobukli, kao da je njihov i vec spremno sve u startu za prosjacenje preko grane, a kasnije verovatno i belo roblje. Srecom zena tog lika je prepoznala to dete, pa ih je cale uhvatio i odvaljivao od batina. I to pred murijom koja ga je pustila da se izivi nad njima.
Zna policija ko je ko, zna se ko je sa kim i koliko se placa. Ako nece drzava da ih hapsi ili protera, onda mi bolje da uzmemo stvar u svoje ruke.

I onda najgora slika.

Centar grada prepun prosjaka, osakacenih zarad prosjacenja (Bulevar Kralja Aleksandra - trojica isti sindrom osusene noge, na razdaljini od po 200 metara) i peraca soferki, poznatiji kao "Care, moze 100 evra", koji rade i danju i uvece. I pored svih pandura i komunalaca nijedan nije uhapsen i u corku. A drze dobre debele butkice od, po mojoj proceni, jedno 2-3 hiljade dinara, u sitnim apoenima. I to oko 4 popodne. Gde su panduri i komunalci? Ah pa da, u saradnji sa njihovim bossovima.

Odgovori


Gost

#55 Re:

2013-08-23 16:26:29

#41: mo -

Tacno...

Soko

#105 Re:

2013-09-04 09:55:57

#41: mo -

Mala dopuna sa moje strane, ako može.

I pre 100 godina u tadašnjoj Južnoj Srbiji (današnja BJRM) bilo je krađe i sakaćenja dece od strane Cigana. O tome je pisala Rebeka Vest putujući po srpskim zemljama.  To je pokušavao da reši Kralj Aleksandar Karađorđević očigledno bezuspešno. Danas, simbolično, baš u pomenutom Bulevaru Kralja Aleksandra (mada neki kažu Obrenovića) i dalje isti slučajevi.