Peticija Vladi Srbije da strogo zabrani decije prosjacenje

011

#26

2013-08-21 10:51

#23: - Re:

znajući da ne pomažme detetu prosjaku već njegovom klanu ne dozvoljavam da mi peru šofer-šajbnu. jednom prilikom mi je u odgovor da ne pere, klinac od 6-7 godina, sasuo svoju kanticu sa prljavom vodom u lice kroz otvoren prozor, neki drugi put, neki malo stariji dečak mi je prokleo celu familiju, jednom mi je jedan od njih pričao ogavne vulgarštine...šta bi mi radio i tako...dok je trajalo crveno na semaforu, jednom sam ponudila prosjakinji sa detetom da je povedem kući da mi pospremi pa da zaradi novac, pobegla je sa tim detetom u naručju...i ima toga onoliko...al' koga to briga...

 


Gost

#27

2013-08-21 12:50

Strašno je gledati tu decu na ulici, nije teško im dati koji dinar...ali to nije rešenje problema tako da STOP DEČIJEM PROSJAČENJU!!!

Gost

#28

2013-08-21 12:58

Podržavam je prvenstveno iz humanih razloga. Nadam se da će se vlast ozbiljnije pozabaviti problemom prosjačenja, jer trenutno prosjaci rada nesmetano, niko ih ne ometa, komunalna plicija kao da je netragom iščezla (barem u mom gradu)

Gost

#29

2013-08-21 13:44

sto vise ljudi treba da potpise ovu peticiju i da se vise rese ovakve strahote.

Gost

#30

2013-08-21 13:57

Najzad se neko setio
..

#31 Re: koji frikovi

2013-08-21 14:23

#13: zika obretkovic - koji frikovi

Cekaj , hoces reci da je bebi koja je ceo dan na +40 bolje sa takvom majkom ? ili ?
Detetu od 7 godina , koje prosi na ulici prljav , slinav , gladan , bukvalno go ..
Razmisli malo ..


Gost

#32

2013-08-21 14:34

dobra ideja

Gost

#33

2013-08-21 14:47

........

Gost

#34

2013-08-21 14:53

Volela bih kada bi se, takođe, doneo zakon po kome bi se ženama sa malim bebama u naručju, zabranilo prosjačenje po ulicama. To mi je najgore od svega. Kada vidim na -10 stepeni ili na +39-40 stepeni ženturače sa malim bebama, obamrlim u njihovim rukama, kako prosjače i još im je malo kada im date 10-20 din, to me bukvalno izluđuje.
Jana P.
Autor peticije

#35 Re:

2013-08-21 14:57

#34: -

Poštovana, peticija obuhvata svu decu, onu koja prosjače sama i onu koju roditelji vode (nose) sa sobom.

Srdačan pozdrav


Gost

#36

2013-08-21 15:32

Kao majka sam zgrožena situacijom koja je na ulicama Srbije...bosa,gola prljava deca koja prose.Ne verujem da to niko od nadležnih ne vidi,pogotovu što ih ima u centru grada,oko Onkološkog instituta gde radim inače.Bruka ,sramota i greh je to.

Gost

#37

2013-08-21 16:32

Do sada sam davala novčiće majkama sa djecom iz sažaljenja,(i u BiH i dok sam živjela u Srbiji) ne znajući šta se krije iza ovoga. Hvala inicijatorima i Policiji RS što su pokrenuli određene mjere da se prosjačenju i nezakonitom bogaćenju onih koji tjeraju djecu i žene sa djecom stane u kraj...

Gost

#38

2013-08-21 17:04

sjajno

Gost

#39

2013-08-21 17:57

treba spreciti diskriminaciju bilo kog zivog bica na planeti

Gost

#40

2013-08-21 19:25

Nadam se da ce ova peticija uroditi plodom posto mi se cini da je kod nas najvise zastupljeno prosjacenje pogotovo sa decom. Zloupotreba dece je stravicna i treba uvesti red u takve stvari deca su za igru a ne za smrzavanje i prosjacenje po ulicama.
mo

#41

2013-08-21 20:07

A u Pancevu, radi mafija ciganska koja kindapuje decu u sred bela dana. Kolege iz Panceva mi pricale za neverovatan scenario.
Liku oteli dete pred nosem, dok se ovaj okrenuo nema deteta. Osisali ga i preobukli, kao da je njihov i vec spremno sve u startu za prosjacenje preko grane, a kasnije verovatno i belo roblje. Srecom zena tog lika je prepoznala to dete, pa ih je cale uhvatio i odvaljivao od batina. I to pred murijom koja ga je pustila da se izivi nad njima.
Zna policija ko je ko, zna se ko je sa kim i koliko se placa. Ako nece drzava da ih hapsi ili protera, onda mi bolje da uzmemo stvar u svoje ruke.

I onda najgora slika.

Centar grada prepun prosjaka, osakacenih zarad prosjacenja (Bulevar Kralja Aleksandra - trojica isti sindrom osusene noge, na razdaljini od po 200 metara) i peraca soferki, poznatiji kao "Care, moze 100 evra", koji rade i danju i uvece. I pored svih pandura i komunalaca nijedan nije uhapsen i u corku. A drze dobre debele butkice od, po mojoj proceni, jedno 2-3 hiljade dinara, u sitnim apoenima. I to oko 4 popodne. Gde su panduri i komunalci? Ah pa da, u saradnji sa njihovim bossovima.

Gost

#42

2013-08-21 22:41

Uvek sam se pitala zasto drzava nista ne preduzima protiv ocigledne zloupotrebe dece. Zato podrzavam inicijativu i nadam se da ce imati efekta

Gost

#43

2013-08-21 23:37

ajmooo peticija...nema da deca prose i mole!!

Gost

#44

2013-08-22 06:05

Pruzite toj deci buducnost,ovako izgleda umiru od droge i alkohola tako mali :(

Gost

#45

2013-08-22 09:27

Ovo je veoma dobra ideja, ali cu Vam ispricati ono sto sam ja dozivela proslog meseca u Beogradu ispred crkve Sv. Marka.
Prisustvovala sam jednom vencanju u pomenutoj crkvi. Kad smo izasli napolje posle vencanja, sjatila se jedna grupa Roma prosjaka trazeci novac. Medju njima je bila jedna mlada devojka, skoro devojcica, sa bebicom u narucju od svega pet-sest meseci po mojoj proceni, sa kojom je histericno vitlala trazeci novac, nasrtala na goste i same mladence.
Majka sam troje male dece, i doslo mi je da placem, ne zato sto nama kvari dogadjaj, nego sto onako tretira ono jadno detence, koje nije cak ni plakalo po onom vrelom danu u narucju jedne polulude prosjakinje koja ga nosi kao neku krpenu lutku. Pomislila sam slomice mu vrat.
Taj momenat je prosao, otisli smo na splav da proslavimo pomenuto vencanje i na parkingu ispred splava naidjemo na policijsku patrolu. Ispricali smo sta se sve izdesavalo i znate sta su nam odgovorili?
"Da, svakodnevno primamo prijave, ali ne mozemo da delujemo, jer su Romi i zasticeni su deklaracijom o ljudskim pravima itd..."
E, onda mi se zgadilo bas sve!
Gde su ljudska prava za te jadne dusice, nezasticene, u rukama kriminalaca i bandita?
Treba da se stidi drzava Srbija zbog ovoga, i ja se sad pitam da li je samo nesposobna da resi ovaj problem ili je, ne daj Boze, ne zelim ni da poverujem u to, ucesnik. Ucesnik tako sto prihvata i odobrava ovakvu vrstu kriminala, jer vec svi dobro znamo ko su prosjaci i ko stoji iza njih.
Hvala.
S postovanjem,
Sanja Lekic.

Gost

#46

2013-08-22 11:05

Pozdravljam !

Gost

#47

2013-08-22 11:40

Kada se vec toliko zauzimate za prava dece,stanite na put i zloupotrebi dece.Postoje deca koja na Novom Beogradu svakodnevno za korist odraslih roditelja koji su radno sposobni,idu od vrata do vrata trazeci novac ili osnovne zivotne namirnice!Naravno,u pitanju su deca romske nacionalnosti ali to ne menja cinjenicu da ih roditelji svesno zloupotrebljavaju!
Jana P.
Autor peticije

#48 Re: koji frikovi

2013-08-22 13:18

Poštovani gospodine,Ovo nikako nije rasistička peticija protiv Roma, ovo je peticija da se pomogne njihovoj deci kao i svoj drugoj deci koja su žrtve svojih roditelja ili startelja. Deca ne treba da budu na ulici, izložena raznim opanostima. Deca treba da su kod kuće ili u školi, voljena, čista, nahranjena i sigurna. Roditeljima ili strateljima koji ne brinu o svojoj deci, zanemuju ih, iskorišćavaju i izlažu opasnosti, decu treba oduzeti jer toj deci treba zaštita od njih. Postoje ustanove, kao što je Svratište za decu http://www.cim.org.rs , kao i Centar za socijalni rad, koji brinu o deci o kojoj njihovi roditeji i staratelji ne brinu. Ta deca mogu biti smeštena u hraniteljske porodice ili usvojena jer, na sreću, postoji mnogo plemenitih ljudi koji žele da pomognu. Sigurna sam da ne postoji savestan roditelj koji bi svoje dece koristio za pribavljanje materijalne dobiti i to na način, na koji svoje dete ugrožava. Dakle, cilj ove peticije je da se deca zaštite i da im se pomogne da steknu uslove za bolji život od onog koji im je nametnut. Oni su mali i nemoćni i nemaju nikoga da o njima brine. Ukoliko to ne razmete, žao mi je ali na sreću, ima mnogo više onih koji razumeju i spremni su da pomognu.Pozdrav,#13: zika obretkovic - koji frikovi

 

Jana P.
Autor peticije

#49 Re: Re: Re: koji frikovi

2013-08-22 13:19

Gospodine, deca koja prose na ulici bi, prvenstveno, trebala da beze od svojih roditelja ili staratelja, koji ih izlazu svakodnevnim opasnostima, ukljucujuci i zivotnu. Ne kazem da su svi socijalni radnici dobri sa decom, u svakoj struci postoje bolji i losiji pojedinci ali licno poznajem divne ljude koji svakodnevno pomazu deci koja su ugrozena i kojima je ta pomoc potrebna. Ova peticija nikako nije rasisticka, odnosi se na svu decu koja su izlozena prosjacenju, koje god da su vere, rase ili nacionalne pripadnosti. Za mene su deca deca, mala, nezasticena bica kojima, ukoliko oni koji treba da o njima brinu to ne rade, treba de brine neko drugi.#16: zika - Re: Re: koji frikovi

 


Gost

#50

2013-08-22 14:57

Ne znam ni sta da prokomentarisem...strasno!