Peticija za smenu direktora KCNS, dr Andreja Fajgelja

Quoted post


Gost

#16 Re:

2013-10-18 17:41

#11: Indijanac -

Slika koja je cenzurisana je po mom misljenju, govno. Neunikatna, neoriginalna i to posebno kada imas u vidu da je to uradila studentkinja Akademije Umetnosti u okviru master studija. I ja bi je cenzurisao zbog toga. Samo "jeretisanje" isusa je toliko izkoriscen koncept da sokira javnost koliko je i preterano apliciran, ljudi su jednostavno navikli na to. Toliko o radu. Elem, doticni gospodin fasista je u svoju odbranu iskazao da je slika uklonjena zbog "javnog misljenja ljudi", sto je cista budalastina zato sto smo sekularna drzava. Svetinja, ne svetinja to je "umetnicko delo" i neka tako ostane. To je sve izazvano njegovim kriptofashisticki hirom koji je pokupljen od dana Dveri, a danas je preko takozvanog tolerantnog Novog Sada dospeo tu gde jeste. Sto me tera da verujem da ukoliko ovaj sikofant nastavi da plete mrezu nad tim centrom do sutra mozemo da zaboravimo siri spektar umetnickih radova proliferisan od strane MNOSTVA etnickih grupa u Novom Sadu a ne samo etnickih srba.

Odgovori

Indijanac

#55 Re: Re:

2013-10-19 09:59:07

#16: - Re:

Ne razumem iz kog razloga je ovo odgovor na moj komentar. Jer se potpuno slazemo da je "delo", zapravo tema otrcana, i da je potez gorepomenutog za svaku osudu. Poenta mog komentara je bila u drugom delu. I ne slazem se da takve slike ne vredjaju, stvar je u tome sto pravi hriscani koje to istinski vredja, nece to iskazati u javnosti. Tu mislim na one istinske vernike kojih je izuzetno malo (ja ih znam mozda par), a ne na one nazovi vernike sto ne znaju kad je bozic al' ne propuste da srbuju u svakoj prilici. Pozdrav