Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu

Quoted post

nela

#204 NS med

2013-12-06 14:37

U Novom Sadu na medicinskom postoje stari studenti, bolonjci i takoyvani polubolonjci! Polubolonjci su jos uvek pod starim yakonom, imaju i plavi indeks ali su morali da polayu raylike ispita!
A pre mesec dva su ovde dekan i prodekanka primoravali studente da potpisu iyjavu da se slayu da nakon yakonskog roka nemaju pravo da vise studiraju na tom fakultetu! O cemu pricamo?

Odgovori


Gost

#205 Re: NS med

2013-12-06 14:58:29

#204: nela - NS med

Koliko ja znam, te izjave su povucene, nakon akcije kolege Mladena i cini mi se uz pomoc advokata (ako se ne varam, mnogo lici ''Majka Tereza'' na tog advokata :) ) Sef studentske sluzbe je rekao da ce sve izjave koje su se morale potpisati izvuci iz dosijea, a nakon toga ljudi koji su se upisivali nisu morali nista potpisivati, sem sto im je receno do kada mogu da studiraju po starom programu. Nezvanicno sam cula iz studentske sluzbe da pripremaju sledece godine ponuditi prelaz na bolonjski program jer je kao tako jedino izvodivo. Nas termin je 30.9.2015. a oni bi to napravili sledece skolske...ali hajde, nadajmo se da ce u toku sledece godine  biti produzen rok. Ne brini Nela, imas pravo da nastavis studije...