Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu

Quoted post

divine

#278

2013-12-12 17:04

mislim da ne bi bilo loše da pravnici među organizatorima kroz niz postova pokušaju da sažmu suštinu legislative, ukažu na konkretne zakonske akte, članove i sl. koji se odnose na ovu problematiku, kako bismo svi bili što bolje informisani o sopstvenim pravima (i obavezama), jer verujem da ključ rešenja, pored masovnosti i dobre organizacije, leži i u dobroj obaveštenosti svakog pojedinca. sigurna sam da bi mnogima na taj način bilo i lakše da se uključe i daju svoj doprinos akciji.
mene interesuje jedna opcija koju ovde čini mi se niko nije pomenuo, a to je mogućnost da se starim studentima kojima je ostalo nekoliko ispita do kraja, putem bodovanja položenih ispita, ponudi bachelor diploma. čula sam da je elektrotehnički fakultet u novom sadu izdejstvovao nešto slično, pa pošto nisam sasvim sigurna o čemu se radi, molila bih da neko ko zna više napiše nešto o tom slučaju. ukoliko postoji prostor za to, možda bi i taj zahtev trebalo uvrstiti u predlog izmene/dopune zakona, jer smatram da bi veliki broj studenata oberučke prihvatio takvo rešenje.

Odgovori


Gost

#279 Re:

2013-12-12 17:10:00

#278: divine -

Bachelor diploma moze da se izda samo kod sistema studiranja 3 + 1, a vecina drzavnih fakulteta ima sistem 4 + 1. Ja studiram na Bioloskom fakultetu, a polazem nesto i na Hemijskom fakultetu pa znam da to nije moguce sto se tice ova dva fakulteta jer su na njima osnovne studije 4 godine, a peta godina je master. Sve je to mnogo komplikovano.