Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu


Gost

#276

2013-12-11 20:18

ma sto se mene tice ako ne stignem da zavrsim do septemba odustajem, jer ako predjem po bolonji povecava se broj ispita i studiranje mi se povecava za jos 2 godine........
M

#277

2013-12-11 23:54

Na PMF-u (Pristinski univerzitet)je dozvoljeno studiranje po starom programu,do juna 2014.god da se odslusa cetvrta godina,tj.tada se postaje zvanicno apsolvent,kakva je to logika kada do septembra 2014. imaju rok da diplomiraju?Zasto to nisu na vreme rekli i lepo prebacili na bolonju jos tada.....cista glupost i neodgovornost.....
Podrzimo peticiju slozno i nadam se da ce biti neke koristi....
divine

#278

2013-12-12 17:04

mislim da ne bi bilo loše da pravnici među organizatorima kroz niz postova pokušaju da sažmu suštinu legislative, ukažu na konkretne zakonske akte, članove i sl. koji se odnose na ovu problematiku, kako bismo svi bili što bolje informisani o sopstvenim pravima (i obavezama), jer verujem da ključ rešenja, pored masovnosti i dobre organizacije, leži i u dobroj obaveštenosti svakog pojedinca. sigurna sam da bi mnogima na taj način bilo i lakše da se uključe i daju svoj doprinos akciji.
mene interesuje jedna opcija koju ovde čini mi se niko nije pomenuo, a to je mogućnost da se starim studentima kojima je ostalo nekoliko ispita do kraja, putem bodovanja položenih ispita, ponudi bachelor diploma. čula sam da je elektrotehnički fakultet u novom sadu izdejstvovao nešto slično, pa pošto nisam sasvim sigurna o čemu se radi, molila bih da neko ko zna više napiše nešto o tom slučaju. ukoliko postoji prostor za to, možda bi i taj zahtev trebalo uvrstiti u predlog izmene/dopune zakona, jer smatram da bi veliki broj studenata oberučke prihvatio takvo rešenje.

Gost

#279 Re:

2013-12-12 17:10

#278: divine -

Bachelor diploma moze da se izda samo kod sistema studiranja 3 + 1, a vecina drzavnih fakulteta ima sistem 4 + 1. Ja studiram na Bioloskom fakultetu, a polazem nesto i na Hemijskom fakultetu pa znam da to nije moguce sto se tice ova dva fakulteta jer su na njima osnovne studije 4 godine, a peta godina je master. Sve je to mnogo komplikovano.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-12-13 02:19


Slacko

#281 Slacko

2013-12-13 02:22

Slazem se sa komentarima #5, #11 i #15. Ne bih nista posebno dodavala.Samo - Srecno u ostvarenju ove ideje i da bude sve naaaj!
xyz

#282

2013-12-13 15:53

Peticija je zapala u tempo mrtvog konja :(

Gost

#283 Re:

2013-12-13 16:45

#275: Tamika -

Zar tek u februaru?? I zar se po obnavljanju cetvrte ne polaze odmah nesto u decembru? Nije valjda da se ceka junski rok, da se "odslusa" cetvrta???


Gost

#284

2013-12-13 18:36

Drago mi je da se neko setio da sve ovo pokrene jer nije fer da neko moze sada u cetrdesetoj da diplomira po starom programu,a da nama bude uskracena ta mogucnost. Daleko bilo da se to dogodi ali zivot je cudo i niko ne zna sta ga sutra ceka...Bolonjcima je po meni lakse i nikad nece moci da osete tezinu studiranja po starom programu i zato mislim da nije u redu da mi po starom programu,osetimo dodatne poteskoce dodavanjem ispita po bolonji.Iskreno se nadam da do toga nece doci,ne zbog toga sto bi volela da studiranje ode u nedogled vec zato sto smatram da nije pravedno i posteno,kamo srece da svi diplomiramo do isteka sadasnjeg roka...
Tamika

#285 za #283

2013-12-13 18:52

http://www.agrif.bg.ac.rs/students_information/view/377

''Studenti koji studiraju po starom Zakonu mogu da završe studije po programu po kojem sada studiraju, (polože sve ispite i odbrane diplomski rad) do 30. septembra 2014. godine.

Studenti koji ne završe započete studije do naznačenog termina (30.09.2014.) gube status studenta na Fakultetu. Oni mogu, ukoliko žele, da nastave studije po novom Zakonu (po Bolonji), tako što će podneti zahtev za nastavak studija i prelaz na novi studijski program.

Fakultet će pripremiti PRELAZNE ODREDBE i objaviti ih na oglasnoj tabli i sajtu fakulteta do 15. februara 2014. godine, tako da će studenti biti upoznati sa brojem položenih ispita koji će im biti priznat, odnosno brojem ispita koje će morati da polažu kao razliku.

Zahtevi za nastavak studija i prelaz na novi studijski program primaće se u Studentskoj službi u toku maja meseca 2014. godine.
Bliže informacije biće naknadno objavljene.


DEKAN FAKULTETA ''

Na ovo sam mislila :(
p.s.što se rokova tiče, korektni su za apsolvente,svakog meseca. Ali se nadam da će nam peticija uspeti do maja. jer bi tada,po njihovom,trebalo da se prijavimo za bolonjski sistem,ako se ne prijavimo a nekim slučajem ne dipl.do oktobra..puf..brišu nas...

Gost

#286

2013-12-13 20:51

Izboricemo se svi zajedno!!!! Sirite peticiju!!!!!!! Zasto smo stali i nikako da predjemo cifru 2000??? Angazujmo se kolege!!!! Hitno nam je, ma najjjhitnije da skupimo sto vise potpisa!!!! Sherujmo zajedno peticiju, moramo da se angazujemo, sto vise to bolje za nas!!!!! Ljudi probudite se, aman zivot nam zavisi od ovoga... Ima nas dosta po starom, ali gde su svi nestali, nije mi jasno! Budimo slozni,kolege,ali svi zajedno!
Student

#287

2013-12-13 21:31

Borimo se kolege za nasa prava,ko ce da se bori ako ne mi sami.Hajde da sakupimo sto vise potpisa i dobijemo ono sto smo hteli. Poz sa Kosova, Kosovska Mitrovica.
Jedan od pokretača

#288 URGENTNO!

2013-12-13 22:16

Kolege, vreme je da neke stvari krenemo konkretnije da radimo.
Da li je neko u Beogradu, a da je sa Filozofskog, Geografskog, Biološkog, Pravnog, Šumarskog, Mašinskog, FPN-a i ostalih fakulteta, a da bi se pridruzio pokretacima. Trebaju nam novi ljudi, sa novim i jasnim informacijama, jer pred kraj meseca je planiran susret sa advokatom oko pravnih regulativa. Nemojte se oglušiti o ovo, potrebni su nam novi ljudi, mi smo iscrpeli sve moguće informacije koje smo imali, potrebni ste nam. Svako ko želi da se pridruži, neka pošalje mejl na filfaksolunci@gmail.com i neka napiše sa koga je fakulteta. Sledeće nedelje moramo da se sastanemo i porazgovaramo o budućim zahtevima.
Molimo vas da nam pomognete, jer pomažete sebi pre svega! Hvala!

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-12-13 22:28



Gost

#290 Re: URGENTNO!

2013-12-14 09:50

#288: Jedan od pokretača - URGENTNO!

Ja sam sa Bioloskog fakulteta ali ne zivim u BG i imam porodicu, rado bih se angazovala ali zaista nemam mogucnosti..potpisala sam peticiju, poslala mejlove svima koje poznajem, pratim sta se desava koliko god mogu.. :(

Mi koji studiramo po starom uglavnom razmenjujemo informacije preko grupa molekuli i bios..

molekuli@yahoogroups.com

Bios@yahoogroups.com

Mozete poslati mejl na ove adrese (mada su molekuli mnogo aktivniji), nadam se da ce se naci neko od kolega iz BG koji ce moci da vam se pridruze sledece nedelje..mada je u toku decembarski aps rok i svi su u frci, ali nadam se..

Pozdrav

Optimista

#291 Uspecemo

2013-12-14 18:03

Nemojte biti negativni :) Uspecemo u nasim zahtevima. Sa pravnicke strane mogu reci da ovaj zakon diskriminise stare studente. Ne znam kako je ovaj zakon sa rokovima uopste i prosao. Svako ima pravo da zavrsi fakultet po programu po kom je poceo, pa makar diplomirao i u osamdesetoj godini. Tacka.
P.S. Sigurno im nije potrebno jos par desetina hiljada ljudi na birou.

Gost

#292

2013-12-14 21:18

slazem se za diskriminaciju, ali to je jos 1000e po starom studentu

Gost

#293

2013-12-15 19:23

Nadam se da ce neko uskoro da reaguje.

Gost

#294

2013-12-15 22:52

Poslala sam mail prodekanu fakulteta,da cujem njegovo misljenje o ovoj peticiji,evo sta mi je covek odgovorio:

Postovana koleginice, ja sam kolegi pre izvesnog vremena rekao da verujem
da ce taj rok biti produzen, ali je za to neophodna izmena Zakona.
Peticija o kojoj govorite, sa kojom nisam upoznat, svakako moze biti od
pomoci da se izvrsi odgovarajuci pritisak na ministarstvo prosvete koje
treba da predlozi produzenje roka. Fakultet ne moze dati nikakvo
obavestenje povodom toga, jer eventualno produzenje roka ne zavisi od
odluke Fakulteta.
dexy

#295 Re:

2013-12-15 23:00

#294: -

Koleginice, o kom je fakultetu reč (o prodekanu kog fakulteta)?


Gost

#296 Re: Re:

2013-12-15 23:08

#295: dexy - Re:

Namerno sam izostavila tu informaciju,da ne bi kompromitovali njega, da mu ne napravimo neki problem. Radi se o drzavnom fakultetu,ako nam bude trebala neka pomoc kontaktiracemo ga,covek je skroz ok, uvek izlazi u susret studentima,hoce uvek da primi i saslusa studente i ako moze da pomogne-jedan od retkih :)

uni
Gost

#297

2013-12-15 23:49

A sta mislite o ovome, da li bi ovaj covek mogao nesto da nam pomogne? http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Studenti-dobili-zashtitnika.lt.html


Gost

#298 Re:

2013-12-16 00:01

#297: -

Svakako vredi probati stupiti u kontakt sa covekom. Dobra ideja.


Gost

#299 Ana

2013-12-16 00:17

Fenomenalan covek. Ja sam kod njega polagala 2predmeta u trecoj godini. U razgovoru sa njim nema odnosa nadredjenosti i podredjenosti vec vlada prijateljski odnos. On se prema studentima ponasa kao da im je najbolji prijatelj. Sve sto je napisano u ovom clanku o njemu je ziva istina. Njegov br tel ima skoro svaki drugi student.Nisu mogli da nadju boljeg coveka za ovu poziciju. Ne verujem da ce te naci jednog studenta na Pravnom fakultetu koji ce reci jednu ruznu rec o njemu. Ehhh gde bi nam bio kraj da su svi kao on,sve bi bilo idealno.
uni

#300

2013-12-16 00:48

Eto,takav nam treba za ovaj nas problem-dobar covek, pravnik, pa jos univerzitetski ombudsman!