Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu

Quoted post

veciti student xaxa

#588 Re: Re: jedan od solunaca

2013-12-26 07:57

#22: - Re: jedan od solunaca

I ja sam sa filOloskog... i mislim da jedino mi koji smo sa odredjenih katedri mozemo da razumemo sta se desava tamo (realno, neke katedre imaju prilican uspeh i dobru prolaznost). Mojim roditeljima i dalje nije jasno kako to da sam imala aps. staz od 6 meseci (!!!) i kako to da imamo samo 5 rokova... Sad ih ima navodno 6, ali su spojeni 3x2 i to tako da se samo na papiru vidi da ima 6. Decembarski rok do ove godine na mojoj katedri nisu organizovali, zbog nedostatka prostora naravno, da bi sada rekli kako je to oduvek regularan rok! Naravno, samo za usmene ispite sa IV godine... Prost primer za stanje kod mene konkretno: koleginica je bila bolesna i isla na lecenja nekoliko meseci, dovoljno da izgubi dva roka za polaganje usmenog i da joj ostane samo poslednji rok. Kad je, sa svim dokumentima o lecenju, otisla kod tadasnjeg prodekana za nastavu (garnitura pre trenutne) i zamolila da dobije jedan rok vise, na pitanje - koji ispit Vam je ostao (fr. knj. 3) covek je odgovorio - aaa, koleginice, ja se u toj crkvi ne bih molio! Mislim da to sve govori.
Da ne pominjem cinjenicu da nemamo knjige, udzbenike... nego ucimo iz belezaka sa predavanja i, eventualno, sklepanih skripti (fotokopiranih 10ak knjiga, spojenih u spiralu bez reda i konca) i nikad nije dovoljno spremljeno...
O radu tokom studiranja tek necu da pricam, sve je vec receno...

Nadam se da ce uspeti peticija :)

Odgovori

jedan od solunaca
Gost

#636 Re: Re: Re: jedan od solunaca

2013-12-26 19:41:47

#588: veciti student xaxa - Re: Re: jedan od solunaca

Hvala vam na komentaru koleginice i hvala svima koji pažljivo prate sve naše komentare koje pišemo ovde. Slažem se sa svim što ste napisali i verujem svakoj vašoj reči. Ovo je samo još jedan od dokaza da smo toliko dugo ćutali, sklanjali se i dozvoljavali da nas na svakakve načine diskredituju i degradiraju i to na našem fakultetu.

Upravo zbog toga, treba postaviti još jednom javno i to pitanje, kako to da na nekim ispitima, uglavnom završnim, prosek izlaženja zna da traje i nekoliko, mogu slobodno reći GODINA, a mnoge druge smo položili u normalnim, prosečnim rokovima? Jel to znači da su nam drugi profesori ocene "poklonili na lepe oči"? Ne bih se baš opkladila da je tako.

Ko tim pojedinim profesorima sa različitih katedra, biću slobodna da se poslužim metaforom, zaštićenim "belim medvedima" daje tu direktivu, a ujedno i pravo da to tako može, ko?

I šta ćemo sa ocenjivanjem njihovih mogućnosti da zaista "prenesu znanje", mogućnostima da ostanu do kraja objektivni, pravični i profesionalni što im struka i profesija svakako nalažu?