Uvođenje kaznenih mera roditeljima

Quoted post


Gost

#6

2014-03-03 09:31

Poštovana Nataša,
drago mi je da prihvatate sugestije. Razumni ljudi to rade. Ima jos nade za nas. Vama, za pocetak, treba podrška, tj. potpisi. Ne znam koliko je dovoljno, tj, neophodno, ali mislim da bi svi roditelji bez obzira na uzrast dece trbali biti potpisnici peticije. Ovo nije problem lokalnog već globalnog karaktera. Nisam upućena u politiku poslovanja organizatora sajta ali mislim da bi mediji morali biti uključeni u ovakvoj akciji od velike važnosti. Mogli biste da pozovete roditelje da se aktiviraju u promociji ideje, ne da se samo slažu i čekaju "šta će biti". Treba Vam malo više gledanosti (čitanosti) i za one roditelje koji ne koriste elektronsku poštu i ne korise internet kao korisno glasilo. U svim gradovima postoje organizacije, institucije, koje bi rado pomogle u realizaciji ovakve ideje. Mogu vam pomoći lokalne televizije, ali im treba pristupiti na odgovarajući način (lično ili putem obaveštenja). Sumnjam da bi tražili nadoknadu za oglašavanje ili gostovanje.

Načina postoji mnogo, samo je pitanje angažovanja i istrajnosti.

Srdačan pozdrav

 

Još jedan komentar. Ne slažem se da kazna treba pratiti primanja roditelja. Nije to neki fond koji se treba popunjavati na humanitarnoj osnovi. Kaznu odredjuju stručna lica po težini prestupa tj. učinjenog dela (ekvivalent sudija i sudjenja na osnovu realnih i stvarnih činjenica) nikako podjednako. To bi se odnosilo na sam čin prestupa, a kasnije bi usledila "kaznena" terapija. Tu bi se moglo postupati strože prema bogatijim roditeljima, mada bi opet stručna lica odredjivala koliko je šta potrebno i roditelju i detetu.

Odgovori

N G
Autor peticije

#12 Re:

2014-06-14 07:22:51

#6: -

Ovo su sve razmišljanja u hodu i na osnovu već postojećih primera, kako su neke druge države to regulisale. Da bi se ovakav predlog razmatrao kao predlog zakona, koliko su mene informisali-toliko informišem ja vas po pitanju ovoga, potrebno je 10.000 potpisa.